Skip to content

Nihon Kohden, yeni hastabaşı monitörü ile güvenilirliği, pratik ve kolay kullanımla buluşturuyor...

Nihon Kohden tarafından geliştirilen yeni hastabaşı monitör PVM-2701/2703, ölçüm kalitesi ve doğruluğunu koruyarak kullanım kolaylığını ön planda tutuyor. Gelişmiş özellikleri ile segmentinin en üst seviyedeki cihazı olarak kullanıcılarının ihtiyaçlarından da fazlasını karşılıyor.


PVM-2701 hastabaşı monitör, diğer Nihon Kohden modellerinde olduğu gibi dokunmatik ekrana sahiptir. 10.4" yüksek çözünürlüklü renkli ekranında, ekran görüntüsü kullanıcı tarafından seçilebilir. Ekranda 4 dalga formu ile 2 kanal EKG, NIBP, sıcaklık, SpO2 ve solunum değerleri izlenebilir. İstenildiğinde dalga formları görüntüsü ekrandan da dondurulabilir. Kullanıcısına yardımcı olmak amacıyla PVM-2701; aksesuar bağlantısı konusunda resimli yardım menüsü içerir. Bu menü aynı zamanda arıza durumlarında kullanıcıya olası arıza sebebi hakkında bilgi verirken arızanın giderilme yöntemleri konusunda da görsel yardımda bulunur.

PWTT Tetiklemeli NIBP Ölçümü

Nihon Kohden tarafından patentli, kan basıncındaki ani değişikliğin erken tespit edilebilmesini sağlayan PWTT (Pulse Wave Transit Time Nabız dalgası geçiş süresi) ölçüm teknolojisi ile NIBP ölçümlerinde ani kan basıncı değişimleri EKG ve nabız değerleri ile birlikte değerlendirilerek en doğru sonucu veriyor.

Güvenilir ec1 Aritmi Analizi

Çok kanallı tanımlama ve örneklerin çoklu karşılaştırması, güvenilir bir aritmi tanımlamasının meydana gelmesini sağlıyor ve yanlış alarmların sayısını azaltıyor. Nihon Kohden aritmi algoritmaları, etkili hasta izlenmesini ve denetimini sağlayarak, alarmların yönetilmesini optimize ediyor. Nihon Kohden’in ec1 aritmi analiz algoritması, yanlış alarmları %80 oranında azaltıyor. ec1 aritmi analizi Life Scope i/L/TR/J serilerinde ve diğer tüm yeni hastabaşı monitör modellerinde bulunuyor.

Yıkanabilen ve yeniden kullanılabilen SpO2 propları, enfeksiyon riskini azaltarak kullanıcıya ve yenidoğana güvenli kullanım olanağı sağlıyor. 3 ve 6 uçlu EKG kabloları kullanılarak farklı derivasyonlar takip edilebiliyor. Gelişmiş aritmi teknolojisi ile 23 farklı aritmi tanımlaması yapılıyor. 120 saatlik numerik ve grafik trend hafızasının yanı sıra, ‘Full Disclosure’ görüntüleme penceresinde EKG dalga formuna ait son 120 saatlik dalga formu kaydedilip incelenebiliyor. Oluşan aritmiler dalga formu ile birlikte hafızaya alınıyor. Yine kullanım kolaylığı açısından geriye dönük en çok incelenen değer olan NIBP ölçümlerinin son 120 saatlik değerleri ayrı bir pencerede kullanıcı bilgisine sunuluyor. Yaklaşık üç saatlik bataryası, hafifliği ve taşıma kulpu ile transport amaçlı olarak da kullanılabilen PVM-2701’e Recorder Ünitesi eklenebiliyor ve dalga formları veya alarmlara ait çıktı alınabiliyor.

Yataklar Arası Monitorizasyon

İstediğiniz herhangi bir hastabaşı monitörü, ağda bulunan başka bir monitördeki hasta bilgilerini ve alarm durumunu kontrol etmek için kullanılabiliyor. 8 hastaya ait iki numerik değer veya bir hastanın tüm numerik değerleri yataklar arası inceleme ekranından izlenebiliyor.

Ekranda Kullanım Kılavuzu

Ekran üzerinde gösterilen kullanım kılavuzu, monitörün kullanımını oldukça basit hale getiriyor. Resimli yardım menüsü alarm mesajlarından daha fazla bilgi veriyor. Örneğin bir “HAVA KAÇAĞI” teknik alarm mesajında aynı zamanda kontrol edilmesi gereken noktalar resimleri ile birlikte gösterilebiliyor. Bu kılavuz ayrıca, her parametre için tavsiye edilen ölçüm yöntemini de gösteriyor.

Geçmişe Yönelik Bilgilerle Etkili Değerlendirme

• Bir dalga formunun (EKG ya da Nabız) 120 saate kadar geriye dönük olarak incelenebilmesi

• Bütün trend ekranlarında zaman senkronizasyonu

• Hayati parametre numerik trend tablosu, NIBP trend tablosu, trend grafiği, aritmi hafızası, sıkıştırılmış EKG bilgisi (Full disclosure), alarm geçmişi

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri