Skip to content

Paralimpik Yelken Projesi’ne İncekaralar Desteği...

İncekaralar, sahip olduğu değerler ışığında, Türkiye’ye farklı alanlarda katkı sağlamak amacıyla toplumsal ödevlerini yeni projeler ile yerine getirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, Marmaris’te yaşayan 11 - 35 yaş arasındaki 20 engelliye, 12 aylık bir süre boyunca uzman eğitmenler kanalıyla temel yelken eğitimi verilmesi, yetenekli ve istekli engelliler ile 2016 yılı paralimpik olimpiyatlarına katılacak yelken milli takımı sporcuları yetiştirme amacıyla organize edilen Paralimpik Yelken Projesi’ne destek oluyor.

Engelli çocukların spora olan ilgisini, sporun yararları konusundaki bilgilerini ve takım çalışmasına yatkınlıklarını arttırmayı hedefleyen proje kapsamında yapılacak çalışmalar sayesinde Marmaris’deki engelli çocukların; kendilerine beceri kazandıran ve niteliklerini artıran spor faaliyetlerine erişimlerinin katılım düzeylerinin arttırılması amaçlanıyor.

Federasyon Kupası Yelken Yarışlarında Bir İlk...

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından 19 - 23 Nisan 2013 tarihleri arasında Mersin de gerçekleştirilen Federasyon Kupası Yelken Yarışları'nda dünya çapında bir ilke imza atıldı. İlk kez bir dezavantajlı sporcu, 2016 Türkiye Paralimpik Yelken Milli Takım Adayı Hüseyin Akbulut, "engelsiz" rakipleri ile bir arada mücadele etti ve yarışları kurallara uygun olarak tamamlayarak başarıya ulaştı. Firmamızın da sponsor olduğu Hüseyin Akbulut başarısı ile yarışlara damga vururken 8.5 milyon engelliye azmi ile örnek oldu. Kendisini ve antrenörü Volkan Hatunoğlu’nu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Türk Denizciliğine Destek Semineri...

Proje kapsamında sağladığımız bir destek de, 18 Mart 2013 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Paralimpik Yelken Proje Koordinatörü Volkan Hatunoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı seminer organizasyonu oldu. Yaklaşık yüz öğrenci ve öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleşen seminerde Muğla bölgesinin yelken ve su sporlarına ne kadar elverişli olduğunun ve bu potansiyelin bir an evvel aktiviteye dönüşmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri