Skip to content

Sayı 53, Ocak 2013

Büyüteç

Kalite Performansınızı Artıran Teknoloji; Thermo Scientific

Numune hazırlama, saklama, koruma ve analiz işlemlerine yönelik laboratuvar cihazları ve aksesuarları konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Thermo Scientific, laboratuvar teknolojisi ve uygulamalarında yüksek kaliteli cihaz ve ekipmanlar ile uygun fiyatlı sarf malzemeler sunuyor...

Satış Sonrası Hizmetler

Türkiye çapında hastanelere, üniversitelere, laboratuvarlara, sanayi ve altyapı tesislerine yalnızca tıbbi cihaz ve kalite kontrol sistemleri sağlamakla yetinmiyoruz. Hepsi, kendi alanlarında ileri düzeyde eğitim almış uzman kadromuz, sürekli yenilenen ve zenginleştirilen servis olanaklarımız ile müşterilerimize sunduğumuz teknoloji, kalite, verimlilik ve performansın, ülkemizin her köşesine aynı düzeyde ve ilk günkü değerinde ulaşmasını sağlamak için çalışıyoruz.


Haberci

İncekaralar, Hacettepe Onkoloji Enstitüsü 30. Yıl Kongresi'ne Katıldı...

Grubumuz, 19 – 20 Ekim 2012 tarihlerinde, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nün düzenlediği 30. Yıl Sempozyumu’na katıldı. Tümor immünolojisi, kanser biyolojisinde güncel gelişmeler, hedefe yönelik ajanlarla kemoradyoterapi, proton radyoterapi, psikoonkoloji, palyatif bakım, Türkiye’de kanser politikaları gibi önemli konuların ele alındığı sempozyumda, onkolojide dünden bugüne olan gelişmeler katılımcılar ile paylaşıldı.

11. Medikal - Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'nda Yer Aldık

Endokrinolojide Diyalog Derneği tarafından Prof. Dr. Yeşim Erbil ve Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur eş başkanlığında, 15 - 18 Kasım 2012 tarihleri arasında Cornelia Diamond Hotel Antalya'da gerçekleştirilen 11. Medikal - Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'na destek sağladık.

TARD ile Birlikte Düzenlediğimiz Bilimsel Toplantıya Trabzon Bölgemiz Ev Sahipliği Yaptı!

29 Eylül 2012 tarihinde Zorlu Grand Hotel Trabzon'da TARD Karadeniz Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz bilimsel toplantı, anestezi camiasını bir araya getirdi.

4. Ulusal Sağlık Kurultayı'ndaydık...

Grubumuz,17 - 21 Ekim 2012 tarihleri arasında Maritim Pine Beach Otel Antalya'da düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Ulusal Sağlık Kurultayı'nda destek sponsorları arasında yerini aldı.

Eppendorf PCR Seminerlerimizde İleri PCR Teknikleri Aktarıldı

Temsilcisi olduğumuz, dünyanın lider biyoteknoloji sistemleri üreticisi Eppendorf’un PCR Sistemleri’ne yönelik olarak organize ettiğimiz seminerlerimizi başarıyla tamamladık.

Biochrom "Spektrofotometrik Yöntemlerde Uygulamalar" Seminerlerimiz Yoğun İlgi Gördü

Temsilciliğini yürüttüğümüz Biochrom firmasının "Spektrofotometrik Yöntemlerde Uygulamalar" konulu eğitim seminerlerinde; fen fakülteleri, eczacılık fakülteleri, veteriner fakülteleri, eğitim fakülteleri, mühendislik bölümleri, tıp fakülteleri, su ürünleri fakülteleri
ve endüstriyel sahalardan ilgili müşterilerimizle bir araya geldik.

Thermo Scientific Laminar Flow & CO2 İnkübatör Seminerleri’miz Dikkatleri Üzerine Çekti…

Tıp ve endüstri sektörünü buluşturan “Thermo Scientific Laminar Flow & CO2 İnkübatör Seminerleri”mizin ilki, 20 Eylül 2012 tarihinde Kaya Termal Hotel İzmir’de katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleşti

Güvenilirlik ve Tecrübe ile Sürdürdüğümüz Eppendorf Pipet Seminerimiz İstanbul’dan sonra Ankara ile Buluştu!

Yıl içerisinde farklı bölgelerde gerçekleştirdiğimiz Eppendorf Pipet Seminerleri’miz 18 Eylül 2012 tarihinde Divan Hotel Asia İstanbul’dan sonra 25 Eylül 2012 tarihinde Doubletree by Hilton Ankara’da katılımcılar ile buluştu. Pipetlerde ergonomi, dezenfeksiyon ve temizlik başlıkları altında konular aktarılırken, Eppendorf pipetlerinin benzersiz özellikleri tanıtıldı.

Olympus Mikroskopi Seminerimizin Yeni Durağı Divan Hotel Asia Oldu…

2012 yılının baharında başlayan ve dört ayrı bölgede gerçekleşen Olympus Mikroskopi Seminerlerimizin sonuncusunu, 25 Eylül 2012’de Divan Hotel Asia İstanbul’da düzenledik.


Kısa Kısa

Acil Tıp Asistanları Nihon Kohden Defibrilatörler ile Oryantasyonu Eğitimini Tamamladı

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) tarafından 07 Aralık 2012 tarihinde Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen Acil Tıp Asistanlık Oryantasyon Programı'na Nihon Kohden TEC 5521 defibrilatör cihazı ve AED 2100 Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazı ile destek sağladık.

“Geleneksel Yıl Sonu Yemeği”mizde Yine Bir Aradaydık…

Her yıl düzenlenen “Geleneksel Yıl Sonu Yemeği”, bu yıl da İncekaralar çalışanlarını bir araya getirdi. 15 Aralık 2012 Cumartesi gecesi sekiz ayrı bölgede çalışan tüm personelimiz; aileleri ve ekip arkadaşlarıyla unutulmaz bir gece geçirdi...


Yeni Ürün

Şeker Polarimetreleri Dünyasında Eşsiz Sistem!

Dünya genelinde şeker fabrikalarında kullanılan Schmidt+Haensch Saccharomat® polarimetreleri, özellikle şeker pancarı ve şeker kamışı proseslerinde hammadde, ara ürün ve son ürünlerin analizleri için geliştirilmiştir.

Sterilizasyonda, 85 yıllık Tuttnauer Kalitesi, 61 yıllık İncekaralar güvencesi ile Türkiye’de...

Merkezi Hollanda’da bulunan Tuttnauer, 85 yılı aşkın süredir sterilizasyon ve enfeksiyon kontrol üniteleri konusunda dünya çapında bir çok hastanenin, üniversitenin, araştırma enstitülerinin klinik ve laboratuvarların güven merkezini oluşturmuş bir firmadır. Tuttnauer 110’dan fazla ülkede sterilizasyon çözümlerini müşterilerine sunmaktadır. 1925 yılından beri alanında uzman dünya lideri kuruluşlarla çalışan Tuttnauer, 2013 yılı itibari ile İncekaralar güvencesi ile Türkiye’de...

Yeni Nesil Amplitude EEG ile Yüksek Kalitede Yenilik Sizlerle…

Amplitude EEG son yıllarda yeni doğan yoğun bakım birimlerinde daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Normal ve anormal beyin aktivitesi arasında, görece basit model patern tanıma yöntemi ile sinyalin genliğine odaklanan filtrelenmiş ve zaman sıkıştırmalı EEG’yi temel alıyor. Bu sayede, elektrokortikal arka plan aktivitesindeki uzun dönemli değişimler ve trendler daha kolay değerlendiriliyor.


Toplantı&Eğitim

Merck Millipore Bioscience Eğitimi için Fransa’daydık

Kalite kontrol test sistemleri alanında dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Merck Millipore’un Bioscience ürünlerine yönelik olarak düzenlediği uluslararası eğitim, 12 – 15 Kasım 2012 tarihleri arasında Molsheim, Fransa’da gerçekleşti.

Illumina Sistemlerine Yönelik Servis Eğitimi Hollanda’da Gerçekleştirildi

 Illumina firmasının HiSeq2000 model sekans sistemine yönelik servis eğitimi 22 – 26 Ekim 2012 tarihleri arasında Eindhoven – Hollanda’da gerçekleştirildi.

Problem Olgusunu ‘Problem Çözme Teknikleri’ Eğitimimiz ile Ele Aldık

Problemlere hızlı, kalıcı ve etkili çözüm üretebilmek, günümüz iş dünyasında başarılı olabilmek için gereken temel yeteneklerden biri. Bu doğrultuda, "Problem Çözme Teknikleri" eğitimimizi, 17 Eylül 2012 tarihinde üst düzey yöneticilerimizin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdik.


Kitap Cini

Derler ki çamur; aşka da, kılıca da, ölüme de bulaşır...

Tarih 7 Eylül 1566 Cumartesi, yer Zigetvar Kalesi önü. Uzun süren kuşatmada Kanuni Sultan Süleyman bir süredir devam eden göğüs ağrılarına yenik düşmüş ve vefat etmiştir. Kuşatma devam etmektedir ve Yeniçeri'nin bu durumu bilmemesi gerekmektedir. Sokollu Mehmet Paşa duruma el koyar ve cenazenin bir süre daha yaşıyormuş gibi görünmesi için tahnit işlemlerini gizlice başlatır.


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri