Skip to content

Sayı 51, Mayıs 2012

Büyüteç

Heinen + Löwenstein Prematüre Bebekler ve Çocuklar için Güvenli Bir Ventilasyon Sunuyor…

Leoni Plus ve Leoni 2 ventilatör sistemleri, düşük ağırlığa sahip prematüre bebeklerin, yenidoğanların ve ağırlığı 30 kg’a kadar olan çocukların uzun süreli ventilasyonunu tam ve güvenli olarak gerçekleştiriyor.

CPAP, IPPV/IMV, S-IPPV ve SIMV gibi temel modlara ilaveten cihaz ayrıca iki farklı PSV ventilasyon moduna sahiptir. Bunun yanı sıra, “Volüm LimitFonksiyonu” ile hedeflenen tidal volüm girilerek verilen tidal volüm sınırlandırılabiliyor.

Nihon Kohden Monitörler PWTT Teknolojisi ile Yüksek Hassasiyet Sağlıyor…

Nihon Kohden tarafından geliştirilen yeni hastabaşı monitör PVM-2701/2703, ölçüm kalitesi ve doğruluğunu koruyarak kullanım kolaylığını ön planda tutuyor. Gelişmiş özellikleri ile segmentinin en üst seviyedeki cihazı olarak kullanıcılarının ihtiyaçlarından da fazlasını karşılıyor.

PVM-2701 hastabaşı monitör, diğer Nihon Kohden modellerinde olduğu gibi dokunmatik ekrana sahiptir. 10.4" yüksek çözünürlüklü renkli ekranında, ekran görüntüsü kullanıcı tarafından seçilebilir. Ekranda 4 dalga formu ile 2 kanal EKG, NIBP, sıcaklık, SpO2 ve solunum değerleri izlenebilir. İstenildiğinde dalga formları görüntüsü ekrandan da dondurulabilir. Kullanıcısına yardımcı olmak amacıyla PVM-2701; aksesuar bağlantısı konusunda resimli yardım menüsü içerir. Bu menü aynı zamanda arıza durumlarında kullanıcıya olası arıza sebebi hakkında bilgi verirken arızanın giderilme yöntemleri konusunda da görsel yardımda bulunur.

Yeni Doğan Bebeklerin İlk Durağı…

Yeni doğan bebekleri ilk karşılayan sistemler,en ileri teknoloji ile en yüksek hassasiyeti sağlamak zorundadır. İşte küçük hastalarımızın özel isteklerine cevap veren bu sistemler… Kuvözler, monitörler ve ventilatörler…

Atom Rabee Incu I ve Dual Incu I Yenidoğan Kuvözlerinde En Yüksek Teknolojiyi Sunuyor...

Atom Medical Corporation üst düzey teknik özelliklere sahip kuvözler, ultrasonik nebulizatörler ve infüzyon pompalarıyla yenidoğan ihtiyaçlarına yönelik yüksek teknolojik donanım sunuyor. Yenidoğan ünitelerinin temel unsuru olan kuvözlerle yenidoğanların yaşamları üstün teknoloji ile destekleniyor. Atom tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü Dual Incu I ve Rabee Incu I yeni nesil kuvözler yüksek kalite özellikleri ile sağlık profesyonellerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. 


Haberci

Sağlık Sektörünün Tüm Paydaşları Yine Antalya’da Buluştu...

Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”nın üçüncüsü 25 -29 Nisan 2012 tarihleri arasında Antalya’da Mardan Palace’da düzenlendi.

Phenom World Satış Toplantısı’nda ProX Sistemi Tanıtıldı…

Phenom World 2012 Yılı Satış Toplantısı, 23 - 26 Nisan 2012 tarihleri arasında Cornelia De Luxe Resort Antalya’da gerçekleşti. Toplantıya, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’nden 14 ülke temsilcisi katıldı.

Teknolojimiz En Küçüklerimiz için...

Bir bebeğin doğuşu kadar heyecan verici çok az şey vardır. Doğumla birlikte 9 ay süren uzun bekleyiş sona erer. Hastanede başlayan yolculuk, bebeğin sağlıklı bir birey olma yolunda attığı ilk adımdır. İncekaralar, “Teknolojimiz En Küçüklerimiz için...” diyerek, temsilciğini yürüttüğü dünya devlerinin eşsiz cihazları ile birlikte yenidoğan bebekler için yüksek hassasiyet sunuyor...

Nisan ayı içerisinde İstanbul ve Ankara’da düzenlenen yenidoğan seminerlerimiz, sağlık çalışanları tarafından büyük ilgi gördü. 05 Nisan Green Park İstanbul, 12 Nisan Hilton Double Tree Ankara, 19 ve 26 Nisan Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’da gerçekleştirilen “Teknolojimiz En Küçüklerimiz için...” adlı eğitim seminerimizde Atom,Heinen + Löwenstein ve Nihon Kohden markalarının kuvöz, ventilatör ve monitör sistemleri detaylı olarak tanıtıldı.

Kardiyoloji Uzmanları ile Bursa’da Buluştuk...

28 Mart 2012 tarihinde Bursa Gönlüferah Otel’de gerçekleştirdiğimiz Kardiyoloji Semineri’mizde Nihon Kohden ve Medset markalarının, monitör, telemetri, defibrilatör, EKG ve holter sistemleri kardiyoloji uzmanları ile buluşturuldu.

İstanbul’da Gerçekleşen Vötsch Uluslararası Satış Toplantısı Unutulmaz Bir Anı Oldu...

Isı teknolojisi ve çevre simülasyon sistemlerinin en büyük üreticilerindenbiri olan Vötsch Industrietechnik firmasının Uluslararası Satış Toplantısı 19 – 24 Mart 2012 tarihleri arasında Fraser Place Anthill Hotel İstanbul’da gerçekleşti. 25 ülkeden 60 katılımcının yer aldığı toplantıya İncekaralar ev sahipliği yaptı.

Toplantı, Vötsch Heat Technology Grubu’nun yetkilileri tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Toplantı periyodu hakkında genel bilgilerin aktarılması ve katılımcıların kendilerini tanıtması ile Vötsch ısı teknolojilerinin kullanım alanları, hedef sektörler ve yeni pazar bilgileri paylaşıldı.


Kısa Kısa

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tercihini Kaliteden Yana Kullandı…

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi yeni yapılan ek binanın cihaz alımları için İncekarlar’ı tercih etti.

06 – 16 Mart tarihleri arasında 87 adet Nihon Kohden marka hastabaşı monitör, 7 adet merkezi monitör sistemi ve 24 adet Heinen + Löwenstein marka Elisa ventilatör cihazlarının kurulumu yapıldı.

Nevşehir Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi, YGS’de Önemli Başarılara İmza Attı…

Nevşehir Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi öğrencileri, 2012 yılıYüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarında önemli başarılara imza attılar.

ÖSYM tarafından açıklanan 2012YGS sonuçlarına göre Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi öğrencilerinden Yasin Kuzhan YGS - 4 puan türünde Nevşehir birincisi, Türkiye 169.su oldu. 


Yeni Ürün

KAPA Biosystems

Hızlı PCR, Hifi PCR, hot start PCR, qPCR, yeni jenerasyon sekans kütüphane hazırlama ve amplifikasyonu, genotipleme ve moleküler teşhisler hiç bu kadar kolay olmamıştı…

İncekaralar’ın distribütörlüğünü yürüttüğü Kapa Biosystems 2006 yılında yeni jenerasyon PCR reaktifleri geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Moleküler evrim teknoloji platformu; enzimleri, DNA amplifikasyonu, ileri jenerasyon DNA sekanslama ve moleküler teşhis uygulamaları optimize etmek için kullanılıyor. Kapa Biosystems, kitlerin içerisinde bulunan ve sınıfında en yüksek performans sağlayan yeni DNA polimerazlar sayesinde, en zor uygulamalarda bile araştırmacılara en iyi sonuçlar elde edebilmeyi mümkün kılıyor.

Düşük Doz ile Sınırları Aşan Yenilik… Philips, MicroDose Dijital Mamografi Sistemi

Dünyada Foton Sayma Teknolojisi’ne sahip tek Dijital Mamografi Sistemi “Philips MicroDose” görüntü oluştururken kendi sınıfındaki diğer dijital mamografi sistemlerinden farklı olarak “Foton Sayma” teknolojisini kullanmaktadır. Foton Sayma, daha önce X-Işın spektrofotometreleri için kullanılan teknolojinin mamografi sistemine uyarlanmış biçimidir.

Mamografide dijitale dönüş 1985 yılında CR sistemleri ile başlamış olup, 1999 yılında amorphous silicon (a-Si) dedektörler ile CCD dedektörler üretime geçmiştir. 2002 yılında yumuşak dokuda amorphous selenyum (a-Se) dedektörlerin daha net görüntüler verdiği görülmüş ve bu tip dedektörler piyasada çoğalmaya başlamıştır. Son olarak 2003 yılında “Foton Sayma Teknolojisi” devreye girmiştir.


Toplantı&Eğitim

Müzakere Teknikleri ve İkna Becerileri Eğitimi

Müzakere Teknikleri ve İkna Becerileri Eğitimi 24 Nisan 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Eğitim Prof. Dr. İsmail Üsten tarafından verildi. Eğitimin başlıca konuları etik ikna kavramı, inandırıcılık, ikna satış etkileşmeleri, müzakere sürecinin psikolojik altyapısı ve ikna müzakere iletişimi oldu.

Soru cevap şeklinde gelişen eğitim iki kısımdan oluştu. İlk kısımda ikna süreçleri anlatılırken ikinci kısımda ikna sürecinin müzakere tekniklerini nasıl etkilediği katılımcılar ile paylaşıldı.

Zamanı Doğru Yönetebilmek Adına Etkili Zaman Yönetimi Eğitimi

“Zaman en az bulunan kaynaktır. Eğer o doğru yönetilemiyorsa hiç birşey doğru yönetilmiş sayılamaz.” Drucker

Genel Koordinatörümüz İskender Efe tarafından verilen etkili zaman yönetimi eğitimi şirket çalışanlarımız tarafından büyük ilgiyle dinlendi. Şirketlerde zaman yönetiminin nasıl olması gerektiğini, zaman kavram algılamasını, zaman yanılgılarını, zaman yönetimi ve tuzaklarını etkin bir şekilde yönetebilmek için yapılan seminerde çalışanların görüşleri alınarak, çalışma ortamının verimliliğinin artması sağlandı.


Kitap Cini

Küçük Mucizeler Dükkanı

Bir örgü kursunda hayatı kesişen dört kadın...

Küçük mucizeler, büyük umutlar

Ve dostluğun iyileştirici gücüne dairsımsıcak bir hikâye...

Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız!


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri