Skip to content

Sayı 48, Mayıs 2011

Büyüteç

Floroskopi

R/F çözümleri portföyümüz, geniş bir uygulama yelpazesi için tasarlanmış, etkin ve kolay kullanımlı fonksiyonellik sunar.

Philips ile Sağlık Teknolojilerinde Büyümeye Devam Ediyoruz...

Dünyaya sunduğu teknolojik yeniliklerle dijital elektronik dünyayı şekillendirmede lider bir rol üstlenen Philips, son derece özelleştirilebilir X-ray çözümleri ile sağlık sektörüne geniş bir portföy sunuyor. Analog sabit sistemlerden, seyyar ve dijital ünitelere, gelişmiş girişimsel prosedürler için tasarlanan ileri kardiyovasküler X - ray sistemlerine kadar iş akışınız ve bütçenize uygun bir X-ray sistemine sahip olabilirsiniz. Philips; asırlık tecrübesi ile size gelecekte de hiç eskimeyecek bir X-ray sistemi öneriyor...


Haberci

Uzmanlarla 18. Uluslararası Yoğun Bakım Sempozyumu’nda Bir Aradaydık

Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde önemi giderek artan yoğun bakım dalında gereksinimleri karşılamak üzere Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından 29 - 30 Nisan 2011 tarihleri arasında, WOW Hotels & Convention Center-İstanbul' da düzenlenen 18. Uluslararası Yoğun Bakım Sempozyumu katılımcıları arasında yer aldık.

Sağlık Sektörü OHSAD Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’nda Buluştu...

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen "Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları"nın ikincisi 20 - 24 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya'da Starlight Convention Center'da düzenlendi.

27. Ulusal Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Kongresi Katılımcıları Arasındaydık

Grubumuz, 27 Nisan - 01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Türkiye Klinik Nörofizyoloji EEG - EMG Derneği tarafından Hilton Dalaman Resort, Sarıgerme - Muğla'da düzenlenen 27. Ulusal Klinik Nörofizyoloji EEG - EMG Kongresi"ne katıldı.

Değirmen Çarkları IDMA 2011’de Döndü

İncekaralar, sektör profesyonellerinin buluşma noktası IDMA 2011, 4.Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Teknolojileri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı'nda yerini aldı...

3. Ulusal Transplantasyon Immunolojisi ve Genetiği Kongresi’nde Yer Aldık

Grubumuz, 21 - 24 Nisan 2011 tarihleri arasında Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Derneği tarafından Hilton Dalaman Resort - Muğla'da gerçekleştirilen 3. Ulusal Transplantasyon Immunolojisi ve Genetiği Kongresi'ne katıldı.

19. Ulusal Neonatoloji Kongresi’nde Gelişen Tıp Teknolojiler İzlendi

Dünyada ve ülkemizde neonatoloji alanında güncel konuların tartışıldığı 19. Ulusal Neonatoloji Kongresi UNEKO 2011'de Grubumuz da vardı.

Uluslararası TARTEN 2011 Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

14 - 17 Nisan 2011 tarihleri arasında Swissotel the Bosphorus - İstanbul'da düzenlenen "TARTEN 2011 Transatlantic Reproductive Technologies Network Kongresi"ne katılımcıları arasındaydık.

Grubumuzdan Antalya’ya Eğitim Çıkartması

"AFM ve Nanoindentasyon Çalışmalarında Son Gelişmeler" ve "Infrared Spektroskopisinin (NIR) Yem Sektöründeki Uygulamaları"konulu seminerlerimiz başarıyla tamamladık...

II. Ulusal Acil Tıp Aile Hekimliği Kongresi’ne Ankara Ev Sahipliği Yaptı...

07 - 10 Nisan 2011 tarihleri arasında Sheraton Otel & Convention Center Ankara'da gerçekleştirilen II. Acil Tıp ve Aile Hekimleri Kongresi - ATAH'da yer aldık.

Tıp ve Laboratuvar Teknolojileri Sektörünün Dev Fuarı Ekspomed & Labtek’te Yerimizi Aldık...

Dünyanın gelişmekte olan en önemli pazarlarından biri olarak kabul edilen Türk tıbbi cihaz sektörünü buluşturan ve 31 Mart - 3 Nisan 2011 tarihleri arasında Tüyap'ta düzenlenen EKSPOMED 2011, 18. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Teknik ve Ekipmanları Fuarı ve LABTEK 2011, 14. Uluslararası İstanbul Laboratuar Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı'nda yerimizi aldık.

13. Ulusal Perinatoloji Kongresi “Sorunsuz Gebelik Sorunsuz Bebek” Sloganıyla İstanbul’da Düzenlendi...

13 - 16 Nisan 2011 tarihinde Türk Perinatoloji Derneği tarafından düzenlenen "13. Ulusal Perinatoloji Kongresi" ve ‘International Gestosis Organization"un 43. Toplantısı'na katıldık. "Sorunsuz Gebelik Sorunsuz Bebek" sloganı ile İstanbul Harbiye Askeri Müze'de gerçekleştirilen kongrede güncel fetal ve maternal sorunları tıbbi, etik ve hukuki yönleri ile ele alındı.

VIII. Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresi’nde Güncel Konular Tartışıldı

Grubumuz, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği tarafından 04-08 Nisan 2011 tarihlerinde Crowne Plaza, İzmir'de düzenlenen Uluslararası Katılımlı VIII.Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresi'ne katıldı.

Suçluları Tespit Eden Teknolojiler EuroForensics Adli Bilimler Konferansı’ndaydı

Avrasya Bölgesi'nin en kapsamlı adli bilişim ve adli tıp konferansı ve sergisi EuroForensics 24 - 26 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde düzenlendi.

Eppendorf Pipet ve Santrifüj Günlerimiz Yoğun İlgi Gördü...

Temsilciliğini yürüttüğümüz Eppendorf firması ile birlikte gerçekleştirdiğimiz "Pipette Clinic & Centrifuges Clinic" eğitim seminerlerimiz gördüğü yoğun ilgiyle başarıyla tamamlandı.

Vötsch Seminerlerimiz Başarıyla Tamamlandı...

Temsilciliğini yürüttüğümüz Vötsch Industrietechnik firması ile birlikte "ICH Normlarına göre Farmasötik Stabilite Testleri" ve "Gıda Endüstrisinde Raf Ömrü Tayini" konularında gerçekleştirdiğimiz seminerlerimiz iki gün süreyle başarıyla tamamlandı.

Melez Mısırla 100 Yıl Çalıştayı’na Antalya Ev Sahipliği Yaptı

Melez Mısırla 100 Yıl Çalıştayı 18 - 20 Mart 2011 tarihinde Mirada Del Mar Otel Antalya'da yapıldı. Yaklaşık beş yüz kişiye ev sahipliği yapan çalıştayda yer alan standımızda Foss Hızlı Tahıl Analiz Cihazı InfratecTM 1241, Atago dijital ve el refraktometreleri ve Biochrom Libra S60 spektrofotometreleri sergiledik.

ZTB II. Yenidoğan Günleri Ankara’da Gerçekleşti

Grubumuz, 18 - 19 Mart 2011 tarihleri arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Ankara Rixos Otel'de düzenlenen "II. Yenidoğan Günleri"ne katıldı.

Aloka’nın Yeni Ultrasonografi Sistemlerini İstanbul Üniversitesi Kadın Doğum Günleri’nde Sergiledik

Grubumuz, 11 - 13 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlıkları tarafından İstanbul Ünivesitesi'nde düzenlenen "İstanbul Üniversitesi Kadın Doğum Günleri" katılımcıları arasında yer aldı.

Aloka ile Temel Ultrasonografi Kursu Sponsoruyduk...

Grubumuz, ultrasonografi teknolojilerinde birçok öncü Aloka firması'nın yeni modeli ProSound F75'in tanıtımı amacıyla Fetal Tıp Derneği, Türk Perinatoloji Derneği, Obstetrik ve Jinekolojik Ultrason Derneği ve Perinatal Tıp Vakfı'nın, 06 Mart 2011 tarihinde Adana Hilton'da düzenlediği Temel Ultrasonografi Kursu'na sponsor oldu.

Gıda Sektörü 9. Kez FOTEG İstanbul 2011’de Bir Araya Geldi...

Türkiye'de gıda üretim sanayinin tüm aşamalarını bir çatı altında toplayan ilk Uluslararası İhtisas Fuarı olan FOTEG İstanbul 2011, 03 - 06 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Katılımcı ve ziyaretçileriyle sektörün en verimli platformu olarak gösterilen FOTEG İstanbul 2011'de gıda sektörü profesyonelleriyle tekrar bir araya geldik.

Acil Sağlık Hizmetlerinin Dünü Bugünü ve Geleceği Tartışıldı

"Acil Sağlık Hizmetlerinin Dünü Bugünü Geleceği" Sempozyumu 10 - 12 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Pendik Green Park Otel'de gerçekleştirildi.

Lider Sektörler Avrasya’nın En Büyük İmalat Endüstrisi Fuarı WIN Fuarları’nda Buluştu...

Grubumuz, 03 - 06 Şubat 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen imalat sanayinin Avrasya Bölgesi'ndeki bir numaralı platformu WIN - World of Industry Fuarı'nın birinci fazına katıldı.


Kısa Kısa

Yazın Coşkusunu Pikniğimizle Yaşadık...

Birlikteliğimizi ve bağlılığımızı pekiştirmek, tüm yılın yorgunluğunu atabilmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz "Yaza Merhaba Pikniği"mizi 11 Haziran günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

Bilim Kahramanları Ankara’da Buluştu...

Bizlere yol gösteren sahip olduğumuz değerler ışığında, bugünün ve yarının aydınlık Türkiye'si için eğitimli gençler yetişmesi fikrini benimseyen bir projeye daha destek olduk..

İş Dünyası Etik Zirvesi 2011’de Bir Araya Geldi...

Kurumsal üyesi olduğumuz Etik ve İtibar Derneği (TEİD) tarafından, Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımı ile 15 Şubat 2011'de Pera Müzesi İstanbul'da Türkiye'nin ilk "Etik Zirvesi" gerçekleştirildi.

Kan Bağışı Yaşam Umudunun Adıdır...

Sağlık ve eğitim konuları başta olmak üzere, yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının bilinciyle hizmet vermeyi görev bilen Grubumuz; kan bağışını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla başlattığı "Kan Bağışı Haftası"nın on birincisini gerçekleştirdi.

Karadeniz Bölge Müdürlüğümüz Hizmete Açıldı...

Karadeniz Bölgesi'ndeki mevcut ve potansiyel müşterilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verebilmeyi hedefleyen Grubumuz, Trabzon ofisini hizmete açtı...


Yeni Ürün

İncekaralar Elektron Mikroskobi Alanının Lider Üreticilerinden Phenom-World’ün Temsilciliğini Üstlendi

İncekaralar; masaüstü taramalı elektron mikroskobu ve alt-mikron skalasında uygulamalar için görüntülüme çözümlerinin lider üreticilerinden Hollanda merkezli Phenom-World firmasının temsilciliğini üstlendi. SEM tabanlı sistemleriyle geniş bir pazar payı ve uygulama alanına sahip olan Phenom-World, FEI firmasının bir yan kuruluşu olup, masa üstü elektron mikroskopları konusunda uzman...


Toplantı&Eğitim

Philips ‘MCR Sales Force Training’ Eğitimi Atina’da Gerçekleştirildi

Temsilciliğini yürüttüğümüz Philips Healthcare firması tarafından düzenlenen "MCR Sales Force Training 2011" eğitimi 06 - 11 Şubat 2011 tarihleri arasında Tıbbi Sistemler Bölümü Görüntüleme Sistemleri Departmanı satış yetkililerimizin katılımıyla Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleştirildi.

Servis Bölümü Eğitimlerimiz Tamamlandı

Son teknolojiye yönelik en güncel bilgileri sunabilmek ve sistemlerin üstün performansla çalışmasını sağlamak amacıyla teorik ve uygulamalı çözüm teknikleri ile aktarılan servis eğitimlerimizin ilk bölümü Mayıs ayı içerisinde tamamlandı.

Risk Yönetimi Eğitimimiz Tamamlandı

Günümüz iş dünyası için büyük önem taşıyan bir kavram olan risk yönetimi; şirketi etkileyen risk faktörlerinin analiz edilmesi, etkin bir kurumsal risk yönetiminin şirket bünyesinde oluşturulabilmesi amacıyla yöneticilerimizin katıldığı bir eğitim programıyla 09 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirildi.

2011 Yılı Genel Değerlendirme Toplantılarımız Yapıldı...

"Müşteri odaklı hizmet" anlayışımıza son derece olumlu katkılar sağlayan ve bölümlerimizin iç bünyesinde gerçekleştirdiği genel değerlendirme toplantılarımız 2011 yılının ilk aylarında tamamlandı.

2011 Yılı Genel Değerlendirme Toplantılarımız Yapıldı...

"Müşteri odaklı hizmet" anlayışımıza son derece olumlu katkılar sağlayan ve bölümlerimizin iç bünyesinde gerçekleştirdiği genel değerlendirme toplantılarımız 2011 yılının ilk aylarında tamamlandı.


Sektörel Ajanda

Sektörel Ajanda

HKF Fuarcılık A.Ş. tarafından 09 -11 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL 2011 Fuarı'ndayız.


Kitap Cini

Her şey beyinde başlar...

‘Her Şey Beyinde Başlar' adıyla basılan kitabı kılavuz değil, renkli bir keşif kitabı olarak niteleyen Sekman kitabı beynini içeriden dikizlemek isteyenler için yazdığını söylüyor. Kafamızın içinde bir nükleer santral var ve "kafamızın içinde kendi kafasına göre çalışıyor!"


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri