Skip to content

Sayı 47, Ocak 2011

Büyüteç

Merkezi Monitör Sistemi CNS 9601

CNS-9601K kullanıcısına en kolay yöntemlerle anlık takip ve geçmiş değerlerin tekrar incelenmesi olanağı sağlıyor. Dokunmatik ekran ile kullanım konforu ön planda tutuluyor. CNS-9601K ile hastabaşı monitörlerini ve telemetri monitörünü tek bir sistemde toplayabilir, NetKonnect ile internet olan her yerde aynı verilere ulaşabilirsiniz. HL7 protokolü ile HIS'e (Hastane Bilgi Sistemi) bağlanabilirsiniz.

Yeni Nesil Amplitude EEG

YENİ:  38 kanal dokunmatik ekran aEEG
BENZERSİZ:
Yoğun bakım monitörü için aEEG modül seçeneği

Telemetrik Merkezi Monitör WEP-5208 ile Hasta Bakım Maliyetlerinizi Düşürün...

Hastalara ait hayati parametreler genellikle 4 ila 8 saat arasında manuel olarak ölçülüp kaydedilir. Hastanın ayaktayken izlenebilmesi, yaşam standardını olumlu etkilerken kullanıcılar içinse maliyetleri düşüren bir çözüm sağlar. Buna karşılık, hastanın hayati değerlerinde beklenmedik bir değişiklik oluşabilir. Nihon Kohden'in telemetri çözümleri bu beklenmedik koşulları önlemek için geliştirilmiştir.

Nihon Kohden Son Teknolojik Ürünler Sunuyor

Medikal sektörde elli yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Nihon Kohden, ülkemizde de birçok yeniliğe öncülük ediyor. Araştırma ve geliştirmeye önem veren Nihon Kohden, sürekli yeniliklerle kullanıcılarına son teknolojik ürünler sunuyor.


Haberci

9. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu’na Katıldık

02 - 05 Aralık 2010 tarihleri arasında Endokrinolojide Diyalog Derneği tarafından Cornelia Diamond Golf Resort & Spa, Belek - Antalya'da düzenlenen 9. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'na katıldık.

2. Uluslararası Avrasya Acil Tıp Kongresi (EACEM) & 6. Türkiye Acil Tıp Kongresi (TATKON) Katılımcıları Arasındaydık

Grubumuz, Türkiye Acil Tıp Derneği'nin Acil Tıp Birliği (IFEM), State University of New York (SUNY) ve Singapur Acil Tıp Birliği (SEMS) ile birlikte gerçekleştirdiği 2. Avrasya Acil Tıp Kongresi ve Türkiye Acil Tıp Derneği'nin 6. Ulusal Kongresi VI. TATKON'a katıldı.

Sağlık Sektör Temsilcilerini Buluşturan Platform SAYED 2010

Grubumuz, 20 - 24 Ekim 2010 tarihleri arasında Türkiye'de iki yılda bir gerçekleştirilen Ulusal Sağlık Kurultayı'nın 3.'süne katıldı.

UENPS 2010'da Neonatoloji Alanında Güncel Konular Tartışıldı...

Grubumuz; bu yıl ikincisi düzenlenen, Avrupa Neonatoloji ve Perinatoloji Dernekleri Birliği (UENPS) ve Türk Neonatoloji Derneği tarafından 15 - 17 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Hilton Otel'de gerçekleştirilen, UENPS 2010 2. Avrupa Neonatoloji ve Perinatoloji Kongresi'ne katıldı.

Aloka Ultrason Sistemleriyle IV. Veteriner Jinekoloji Kongresi’ndeydik

Grubumuz Aloka'nın veteriner amaçlı ultrason sistemleriyle, 04 - 07 Kasım 2010 tarihleri arasında Belek - Antalya, Papillon Ayscha Hotel'de gerçekleştirilen IV. Veteriner Jinekoloji Kongresi'ndeydi. 

TURKRAD 2010’da Yenilikçi Tıp Teknolojileri İzlendi

Ana konusu "Enflamasyon" olarak seçilen 31. Ulusal Radyoloji Kongresi (TURKRAD 2010), 07 - 12 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya Kemer Rixos Otel Sungate'de düzenlendi.

26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi İstanbul’un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Türk Kardiyoloji Derneği'nin (TKD) ev sahipliğinde bu yıl 26. kez düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük tıp kongrelerinden biri olan Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 22 - 24 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

46. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne Katıldık

Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından kırk altıncısı, 05 - 09 Ekim 2010 tarihleri arasında Swissôtel Grand Efes, Kongre Merkezi - İzmir'de gerçekleştirilen Ulusal Psikiyatri Kongresi katılımcıları arasındaydık.

11. Acil Tıp Güz Sempozyumu Sponsorları Arasındaydık

Grubumuz, 23 - 25 Eylül 2010 tarihleri arasında Acil Tıp Uzmanları Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı'nın ortak katkıları ile Samsun'da düzenlenen XI. Acil Tıp Güz Sempozyumu'nun sponsorları arasında yer aldı.

Aloka ile Birlikte ‘3. Hepato Pankreato Bilier Cerrahide Teknik Gelişmeler ve Uygulamalar Sempozyumu’ndaydık

Grubumuz, temsilcisi olduğu Aloka firmasının ultrasonografi sistemleriyle; Türk HPB Cerrahi Derneği ve Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Hepato Pankreato Bilier Cerrahide Teknik Gelişmeler ve Uygulamalar Sempozyumu'na katıldı.

Anestezi Uzmanlarıyla TARK 2010’da Buluştuk!

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) tarafından 27 - 31 Ekim 2010 tarihlerinde Su Sesi Resort Otel Antalya'da gerçekleştirilen 44. Ulusal Kongre - TARK 2010 anestezi uzmanlarını bir araya getirdi.

WATECO 2010 Fuarındaydık!

Suyun Çözümü, Kıtaların Buluştuğu Yerde" sloganıyla 16 - 19 Aralık 2010 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen WATECO 2010 "5. Su, Atık Su, Çevre Teknolojileri, Altyapı ve Tesisat Fuarı"daydık.

IWA MTWR Konferansı Tamamlandı...

IWA (International Water Association-Uluslararası Su Birliği), İstanbul Teknik Üniversitesi ve İSTAÇ işbirliğiyle organize edilen IWA Membran Teknolojisi ve Suyun Yeniden Kullanımı Konferansı ve Fuarı, Membran Teknolojisi ve Suyun Geri Dönüşümü Sergisi (IWA-MTWR-2010) 18 - 22 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. IWA'nın iki yılda bir ayrı ayrı düzenlediği Membran Teknolojisi ve Suyun Yeniden Kullanımı Konferansları, İstanbul'da düzenlenen bu organizasyonla ilk kez bir arada düzenlenmiş oldu.

Metalurji Sektörünün Lider Platformu, ANKIROS 2010...

Grubumuz, 11 - 14 Kasım 2010 tarihleri arasında küresel metalurji endüstrisini bir araya getiren ANKIROS 2010 10. Uluslararası Demir - Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı'na katıldı.

Illumina ile Yeni Jenerasyon Sekanslama Eğitim Semineri Düzenledik

Grubumuz, Miracle Resort Otel - Antalya'da, 26 - 28 Kasım 2010 tarihlerinde temsilciliğini yürüttüğü Illumina firması ile birlikte gerçekleştirdiği "Yeni Jenerasyon Sekanslama" konulu eğitim semineriyle ülkemiz tıp fakülteleri, veteriner fakülteleri, hastaneler ve tıp merkezleriyle araştırma merkezlerinden hekimleri, araştırmacıları ve bilim insanlarını misafir etti.

XVIII. Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi’ndeydik

Geleneksel hale getirilen Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi'nin on sekizincisi 03 - 07 Kasım 2010 tarihleri arasında SuSesi Deluxe Hotel-Belek, Antalya'da yapıldı.

Patoloji Camiası 20. Ulusal Patoloji Kongresi’nde Buluştu...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı'nın Türk Patoloji Derneği ve Türk Patoloji Dernekleri Federasyonu ile düzenlediği '20. Ulusal Patoloji Kongresi' ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde 29 Eylül - 03 Ekim 2010 tarihlerinde tamamlandı.

1. Uluslararası Gıda Teknolojileri Kongresi’nde Gıda Bilimi ve Teknolojisine Ait Güncel Bilgiler Tartışıldı

03 - 06 Kasım 2010 tarihlerinde Limak Atlantis Otel, Belek-Antalya'da birincisi gerçekleştirilen; dünyanın farklı yerlerinden gelen ve alanlarında öncü olan Gıda Bilimi ve Teknolojisi konusunda uzman kişilerin bilgi ve deneyimlerini birbirleri ve genç bilim insanlarıyla paylaştıkları "Uluslar arası Gıda Teknolojisi Kongresi"ne Grubumuz da gıda sektörü için geliştirilen laboratuvar sistemleriyle katıldı.

Günümüzün En Önemli Bilimsel Konularından ‘Kök Hücre’ 1. Uluslararası Katılımlı Kök Hücre Sempozyumu’nda Tartışıldı

Grubumuz; 29 Eylül - 01 Ekim 2010 tarihleri arasında Samsun Kök Hücre Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Genetik Bilim Dalı desteği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü Kongre Kültür Merkezi Samsun'da gerçekleştirilen 1. Uluslararası Katılımlı Kök Hücre Sempozyumu katılımcıları arasındaydı.

GIDA 2010’da Gelişmiş Teknoloji ve Analiz Yöntemlerini Gıda Sektörü ile Buluşturduk...

İncekaralar, on sekizinci kez kapılarını gıda sektörü profesyonelleri için açan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - GIDA 2010'daydı. Türkiye'nin alanındaki en kapsamlı fuarlarından biri olan GIDA 2010'da sektör devleri bir araya geldi.


Kısa Kısa

Acil Tıp Seminerlerimizin İlki Gerçekleştirildi

Grubumuz, 10 Aralık 2010 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seminer Salonu'nda Acil Tıp, Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji anabilim dallarında çalışan asistan ve uzman hekimlerin katılımıyla Acil Tıp Seminerlerinden ilkini gerçekleştirdi.

Yıl Sonu Yemeğimizle Bir Araya Geldik

Yurt genelinde hizmet veren yedi bölgemizde çalışan personelimiz ve aileleri 11 Aralık 2010 gecesi "Geleneksel Yıl Sonu Yemeği"mizde bir araya geldi.

İncekaralar'ın Büyük Başarısı; CSR Europe - İşletme 2020 Etkinliği’nde Türkiye’yi Temsil Ettik

İncekaralar; 28 Ekim 2010 tarihinde Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen CSR Europe İşletme 2020 etkinliğinde çeşitli sektörlerden dünyanın önde gelen şirketleri arasında ülkemizi temsil etti.


Yeni Ürün

Thermo Scientific Heraeus Santrifüjler ile Baş Döndürücü Bir Hıza Ulaşmak İster Misiniz?

Yüz yılı aşkın süredir kalite ve güvenilirlikte dünya lideri olan Thermo Scientific Heraeus, santrifüj serileri ile laboratuvarlarda olağanüstü performans sergiliyor. Masa-üstü modellerinden ileri yer tipi modellerine kadar tüm serilerinde rutin ihtiyaçları karşılayarak sınırsız bir kapasite sunuyor.

Geleceğin Ultrason Teknolojisine Hoşgeldiniz… Aloka Prosound F75

Çok yönlülük, güvenilirlik ve verimlilik
Üstün görüntüleme, kullanıcı dostu, ergonomik
Hızlı, doğru ve tutarlı tanı için diyagnostik ultrasonografi sistemi ise aradığınız cevap YENİ Prosound F Serisi'dir...


Sektörel Ajanda

Sektörel Ajanda

FOTEG İSTANBUL 2011
Gıda İşleme ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı
Tarih: 03 - 06 Mart 2011
Yer: İstanbul Fuar Merkezi


Kitap Cini

Var Olmanın Gücü

Siz düşünceleriniz değilsiniz: Siz düşüncelerinizin gerisindeki mutlak bilinçsiniz...


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri