Skip to content

Sayı 44, Ocak 2010

Büyüteç

Yazılım

llumina entegre sistem paketi ve veri analiz yazılım çözümleri, işlenmemiş veriden anlamlı sonuçlara sorunsuz geçiş sağlar.

Genotipleme

VeraCode teknolojisi ile genotipleme düşükten ortaya kadar plex analizini kolaylaştıracak güçlü ve uyarlanabilir üç farklı çözüm sunmaktadır.

BeadXpress Okuyucu

VeraCode dijital mikro-boncuk teknolojisi kullanılarak geliştirilen geniş kapsamlı multipleks analiz yöntemleri ile DNA örnekleri için geliştirilmiş BeadXpress Okuyucu Sistemi çift renkli lazer algılama sistemidir. Benzersiz VeraCode silindirik mikro-boncuklarında bulunan holografik kodları ve floresan sinyallerini tarayan bu patentli sistem, verilerin yüksek güvenilirlikte, kısa sürede ve verimli bir şekilde elde edilmesini sağlar.

iScan Sistemi

iScan Sistemi ile genetik buluşları hızlandırın! Sistemin özünde olan iScan Okuyucu, tüm BeadChip bazlı genetik analiz ürünlerinin duyarlı, hızlı ve doğru görüntülemesini destekler. Yüksek performans ve optik algılama sistemlerini bir araya getiren iScan Okuyucu, tarama zamanı azaltarak, çarpıcı veri kalitesi ve tekrarlanabilirlik sağlar.

Genom Analizörü

DNA Dizi Analizi, Gen Düzenleme Analizi, Dizileme Tabanlı Transkriptom Analizi, SNP Keşfi ve Yapısal Değişim Analizi, Sitogenetik Analizi, DNA-Protein Etkileşim Analizi (ChIP-Seq), Dizileme Tabanlı Metilasyon Analizi, Kısa RNA Keşfi ve Analizi

Illumina’yı DNA’nızın Bir Parçası Haline Getirin

Illumina genetik varyasyon ve işlev analizine yönelik olarak iScan Sistemi'nde bulunan BeadArray teknolojisi, BeadXpress Okuyucu'sunda bulunan VeraCode teknolojisi ve Genom Analizörü'nün sentez teknolojisi ile Illumina dizi analizi olmak üzere farklı platformlar sunuyor.


Haberci

16. Yoğun Madde Fiziği Toplantısı Destekçileri Arasındaydık

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde 06 Kasım 2009 tarihinde gerçekleştirilen 16. Yoğun Madde Fiziği Toplantısı destekçileri arasındaydık.

22. IEEE Fotonik Topluluğu Toplantısı'ndaydık

22. si 04 - 08 Ekim 2009 tarihleri arasında Antalya Belek Ela Quality Resort Hotel'de düzenlenen Fotonik Topluluğu Yıllık Toplantısı'ndaydık...

Yüzey Analiz Sistemlerimiz ile ECASIA 2009'a Katıldık

ECASIA 2009, 13. Avrupa Yüzey ve Arayüzey Analizlerinin Uygulamaları Kongresi 18 - 23 Ekim 2009 tarihleri arasında Antalya Dedeman Otel'de gerçekleştirildi. İncekara; Veeco taramalı prob mikroskopi sistemleri ile optik / mekanik profilometreler, Olympus endüstriyel mikroskoplar, Hitachi TM 1000 elektron mikroskobu ile yerini aldı.

Üretim Teknolojilerindeki Yenilikler TIME 2009'da İzlendi

Türkiye'nin makine ve teknoloji üretiminde ulaştığı düzeyin dünyaya sergilendiği TIME 2009 fuarında endüstriyel alanlarda kullanılan ileri teknoloji ürünü sistemlerimizi sergiledik.

Laboratuvardan Klinik Çalışmalara Kök Hücre Teknolojisini Sunuyoruz

Bilim dünyasında çok büyük potansiyele sahip kök hücre araştırmaları, gelinen noktada gelecek için ümit vadediyor. İncekara da farklı alanlarda kök hücre tekniklerinin ve uygulamalarının ele alındığı etkinliklerde yerini aldı.

Patologlarla 19. Ulusal Patoloji Kongresi’nde Buluştuk

İncekara, 07 - 11 Ekim 2009 tarihleri arasında düzenlenen 19. Ulusal Patoloji Kongresi'nde yerini aldı.

XI. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi’ndeydik

Baş döndürücü bir hızla ilerleyen genetik alanındaki gelişmeleri yakından izleyen İncekara, 28 - 31 Ekim 2009 tarihleri arasında Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik A.D. tarafından düzenlenen XI. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi'ne katıldı.

Tıbbi Genetik Alanındaki Güncel Konular Tartışıldı

İncekara, 08 - 10 Ekim 2009 tarihleri arasında Taksim International Abant Palace Bolu'da gerçekleştirilen 5. Ulusal Tıbbi Genetik Sempozyumu'na katıldı.

Aloka Teknolojisi ile Fetal Eko Tarama Kursu

İncekara; Türkiye Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği, Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Çalışma Grubu tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kongre Salonu - İstanbul'da gerçekleştirilen Fetal Eko Tarama Kursu'nun sponsorluğunu üstlendi

8. Medikal-Cerrahi Endokrinoloji Eğitim Kursu’ndaydık

İncekara, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği ve Endokrinolojide Diyalog Derneği tarafından 05 - 08 Kasım 2009 tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay Otel'de düzenlenen 8. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu katılımcıları arasında yerini aldı.

25. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’ndeydik

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından 22- 25 Ekim 2009 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan 25. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde Aloka ve Nihon Kohden firmalarının ileri teknoloji ürünlerini sergiledik.

45. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne Katıldık

İncekara, bu yıl kırk beşincisi, 20 - 24 Ekim 2009 tarihleri arasında Sheraton Otel ve Kongre Merkezi - Ankara'da gerçekleştirilen Ulusal Psikiyatri Kongresi'nin katılımcıları arasında yerini aldı.

Yenilikçi Tıp Teknolojileri 30. Ulusal Radyoloji Kongresi’nde

İncekara,  Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Aloka markasının ultrasonografi sistemleri ile Philips Healthcare radyoloji sistemlerini uzmanlar ile buluşturdu.

Anestezi Camiası ile TARK 2009'da Bir Araya Geldik

Bu yıl 43.'sü düzenlenen Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kongresi (TARK), 28 Ekim - 01 Kasım 2009 tarihleri arasında WOW Kremlin ve Topkapı Palace Antalya'da gerçekleştirildi.


Kısa Kısa

Türkiye'nin kamusal ilk yeşil binasi Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi Yurdu Açıldı

Çağdaş yaşam ve evrensel değerleri benimsemek, bilgi toplumu olma yolundaki Türkiye'nin aydınlık geleceğine modern bir altyapıyla katkıda bulunmayı sağlamak amacıyla doğayla dost malzemelerden yapılan, harcadığı elektriğin büyük bir bölümünü kendisi üretebilen, yağmur sularını toplayarak tekrar kullanılabilir kılma özelliğine sahip, Türkiye'de "Kamusal İlk Yeşil Bina" ünvanını taşıyan Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi Yurdu'nu ülkemizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Üniversitelerimize Son Teknolojiyi Kazandırmayı Sürdürüyoruz

İncekara bir büyük başarıya daha imza atarak yeni kurulan Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 62 adet Olympus CX21 mikroskop kazandırdı.

Antalya'da Lösemili Çocuklar Yararına Örnek Etkinlik

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Çocuk Sağlığı Derneği işbirliğiyle lösemili çocuklar yararına düzenlenen "Lösemili Çocuklar Yararına Açık Tenis Turnuvası" 10 - 22 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlendi.

Kurduğumuz Tüp Bebek Merkezleri'ne Yenilerini Ekledik

En yüksek kalite ve standartta hizmet verebilmek için İncekara deneyimine güvenen merkezlere Kayseri Tüp Bebek Merkezi, Kayseri Acıbadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ve Azerbaycan Nahçıvan Tüp Bebek Merkezi de eklendi.

Philips Essenta RC Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Radyoloji Bölümü için mükemmel görüntü kalitesi ile dijital teknolojinin buluşması olan Philips Essenta RC floroskopi sistemini tercih etti.

Güvenilir Teşhis ve Tedavi için Modern Teknolojiyi Sunuyoruz

İncekara, güvenilir teşhis ve tedavi olanaklarını sunarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına ve gelişimine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

2009 Geleneksel Yıl Sonu Yemeğimiz...

Yurt genelinde hizmet veren yedi bölgemizde çalışan personelimiz 19 Aralık 2009 Cumartesi gecesi "Geleneksel Yıl Sonu Yemeği"nde aileleriyle birlikte bir araya geldi.Toplantı&Eğitim

Nihon Kohden IT Çözümleri Eğitimi

Son teknolojiye yönelik en güncel bilgileri sunabilmek ve sistemlerin üstün performansla çalışmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerden bir diğeri de 10 - 11 Eylül 2009 tarihinde İstanbul'da tamamlandı.

Millipore Servis Eğitimi

Temsilciliğini yürüttüğümüz Millipore firması tarafından St.Quentin - Fransa'da düzenlenen "Bioscience Service Validation Training for Lab Water" eğitimi 30 Ağustos - 04 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Millipore Lab Water Satış Eğitimi

Kalite kontrol test sistemleri alanında dünyanın bilinen ve önde gelen firmaları arasında yer alan Millipore firmasının saf su sistemlerine yönelik olarak düzenlediği uluslararası eğitim, 12 - 16 Ekim 2009 tarihleri arasında Saint-Quentin-en-Yvelines, Fransa'da gerçekleşti.


Kitap Cini

Bütün Dünya Bir Türk Romanını Konuşuyor

Genç Türk Romancı Serdar Özkan'ın ilk romanı Kayıp Gül 2002'de Türkiye'de yayınlandıktan sonra sessiz sedasız bir şekilde dünyaya açıldı ve bugüne kadar 29 dile çevrildi, 40'tan fazla ülkede basıldı. Temmuz ayında yayınlanan İngilizce baskısı ile Kanada'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Endonezya'ya, dünyanın dört bir yanında yüz binlerce okurun gönlünde taht kuran Kayıp Gül, bu yıl Türkiye'de yeniden basıldı ve büyük ses getirdi.ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri