Skip to content

Tarihçe

1951’den günümüze...
Tıp ve laboratuvar teknolojileri alanında ülkemizin önde gelen kuruluşlarından biri olan İncekaralar, yarım asrı aşkın bir süredir dünyanın önde gelen firmalarıyla birlikte, en üst düzeyde teknolojik çalışma ve projelere imza atmaktadır.

1951   

 


1994 yılında aramızdan ayrılan Hüseyin Avni İncekara, 08. Ağustos. 1951 yılında kurduğu H. Avni İncekara Firması ile İncekaralar A.Ş.’nin temelini atmıştır. İlk olarak Doğu Almanya’dan alınan temsilciliklerle Optik Tıp & Teknik Cihazlar konusunda faaliyet göstermiştir.

1954


Olympus firmasının temsilciliği alınmış ve ilk kez Japonya ile çalışılmaya başlanmıştır.
1973
Şahıs şirketi olan İncekara, 17. Mayıs. 1973 yılında modern işletme kavramıyla Anonim Şirket statüsüne kavuşmuştur. Çağın ve teknolojinin gereklilikleri doğrultusunda, büyüyen iş hacmi, değişen ekonomik yapı, şirketin etkin ve yaygın ticaret faaliyetleri, sektördeki iş bölümü ve modern iş anlayışının sürdürülmek istenmesi neticesinde yeni bir organizasyona gidilmesi zorunluluğu doğmuştur.
1979


23. Ekim.1979 yılında İncekaralar Laboratuvar Cihazları Pazarlama Ltd. Şti. kurulmuştur.


 

2000

Hızla gelişen İncekaralar Laboratuvar Cihazları Pazarlama Ltd. Şti. 16.Ekim. 2000 yılından itibaren İncekaralar Laboratuvar Cihazları Pazarlama A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Devletin kalkınmada öncelikli yörelerde istihdam yaratılması çabalarına destek sağlamak ayrıca ülkenin iktisadi ve ticari hayatına hareketlilik kazandırmak amacıyla 14.12. 2000 tarihinde Diyarbakır’da kurulan İncekaralar Tıbbi Cihazlar Danışmanlık, Proje ve Ticaret Ltd. Şti. bölgede danışmanlık, satış ve servis faaliyetlerini yürütmüştür.


2002

Bilgi birikimini sürekli artıran yenilikçi ve yaratıcı ekibi, teknolojinin gelişimi ile doğru orantılı olarak genişleyen ürün yelpazesi, pazarlama ve satışın yanı sıra montaj, aplikasyon, eğitim, bakım, onarım ve yedek parça ve proje danışmanlığı konularında ciddi yatırımları ve nitelikli bir altyapı ile İncekaralar “bu sektörde yarım asırdır varız” diyecek bir geçmişe sahiptir.


2010

23 Mart 2010 tarihinde İncekara Teknik Cihazlar Endüstri ve Tic. A.Ş. ünvan değiştirerek İncekaralar Tıbbi Cihazlar Tic. A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 


2014

Bilgi birikimini sürekli artıran yenilikçi ve yaratıcı ekibi, teknolojinin gelişimi ile doğru orantılı olarak genişleyen ürün yelpazesi, pazarlama ve satışın yanısıra servis alanında ciddi yatırımları ve nitelikli altyapısı ile İncekaralar, “Bu Sektörde Yarım Asırdır Varız!” diyecek bir geçmişe sahiptir.

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri