Skip to content

Basın Bültenleri

RSS
27 Basın Bülteni
10 Mart 2017

Doç. Dr. Hüseyin Onay ile Tıbbi Genetik Hakkında Her Şeyi Konuştuk...

Genetik hastalıkların belirlenmesinde hangi yöntemler kullanılıyor, yeni nesil teknolojilernasıl bir görev üstleniyor, genetik alanını gelecekte nasıl gelişmeler bekliyor?  

10 Mart 2017

Laboratuvarların En Büyük Sorumluluğu Güvenilir Olmak / Özgür İncekara

Günümüzde laboratuvarlar sağlık, gıda, tekstil, ilaç, metalürji, kimya, plastik, savunma sanayisi gibi birçok alanın temelini oluşturmakta. Bir laboratuvarın üstlendiği en büyük sorumluluk ise güvenilirlik olsa gerek. Analiz sonuçlarının doğru ve hassas olması ve bununla birlikte sürekliliğinin devam etmesi, bir laborutavarın sonuçlarının güvenilirliğini göstermektedir.  

20 Haziran 2016

Sektörde Yeni Global Ortaklık; İNCEKARALAR & HAMILTON MEDİKAL

Günümüzde 100’ün üzerinde ülkede varlığını sürdüren ve her geçen gün pazar payını yükselten Hamilton Medikal'in Türkiye'deki yeni iş ortağı İncekaralar...  

20 Haziran 2016

Illumina 2. Yeni Nesil Dizileme Çalıştayı Antalya'da Gerçekleşti

İncekaralar CEO'su Özgür İncekara ve Illumina Global Ortaklar Direktörü Katherine Atkinson, yeni nesil DNA dizileme sisteminde yaşanan gelişmelerin gelecek nesillerin sağlığı için taşıdığı öneme dikkat çektiler.  

04 Kasım 2013
PDF

Nihon Kohden TEC-8300 Serisi Defibrilatörler ile Kusursuz Teknoloji...

Ani kalp durması sonrası bakımda en önemli noktalardan birisi de yoğun bakım monitorizasyonudur. Nihon Kohden TEC-8300 serisi MULTI konnektör teknolojisi ile eş zamanlı EKG, SpO2, CO2, IBP, NIBP, sıcaklık ölçümlerine olanak sağlar. Bu özellik ve fonksiyonlar, hastanın durumunda bir değişiklik olması halinde, anında alarm vererek hızlı ve doğru karar almanıza yardımcı olur.  

16 Eylül 2013
PDF

GE Healthcare Mobil Cerrahi Görüntülemede En Yakın Ortağınız!

GE Healthcare,OEC Brivo Essential ve Advance Dijital Seyyar C-Kollu röntgen sistemleri; netliği, basitliği ve güvenilirliği ile sizlere rahat bir çalışma ortamı sunuyor...  

01 Haziran 2013
PDF

Eppendorf New Brunswick Geniş Ürün Gamı ve Yüksek Teknolojisi ile Laboratuvarlarınızı Tamamlıyor...

Eppendorf New Brunswick Geniş Ürün Gamı ve Yüksek Teknolojisi ile Laboratuvarlarınızı Tamamlıyor... İncekaralar, temsilciliğini üstlendiği Eppendorf New Brunswick çalkalayıcılar, inkübatörler, fermentörler ve derin dondurucular ile hücre teknolojisine yönelik uzmanlığını genişletiyor...  

02 Mayıs 2013
PDF

Paralimpik Yelken Projesi’ne İncekaralar Desteği...

Paralimpik Yelken Projesi’ne İncekaralar Desteği... İncekaralar, sahip olduğu değerler ışığında, Türkiye’ye farklı alanlarda katkı sağlamak amacıyla toplumsal ödevlerini yeni projeler ile yerine getirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, Marmaris’te yaşayan 11 - 35 yaş arasındaki 20 engelliye, 12 aylık bir süre boyunca uzman eğitmenler kanalıyla temel yelken eğitimi verilmesi, yetenekli ve istekli engelliler ile 2016 yılı paralimpik olimpiyatlarına katılacak yelken milli takımı sporcuları yetiştirme amacıyla organize edilen Paralimpik Yelken Projesi’ne destek oluyor.  

03 Nisan 2013
PDF

Özgür İncekara, özel sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi...

Özgür İncekara, özel sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi... Özel sağlık sektörü son on yıl içinde büyük bir aşama kaydetmiş, Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımları yapılmış ve halka açılmıştır. Dünyanın gerileyen ekonomik performansına karşın yıllık %10 seviyelerinde büyüme yakalayan Türkiye, global özellikle de Ortadoğu kökenli büyük yatırım ve finans firmalarının cazibe merkezi haline gelmiştir.  

15 Şubat 2013
PDF

Özgür İncekara, sektördeki planlamalar ile ilgili Sayed Dergisi'nin sorularını yanıtladı...

Hastaneler ürün alırken uzun vadede planlamalar yapmalı. Cihazların ortalama yaşam sürelerinin 7 - 10 yıl arasında olduğunu düşünerek bu cihazları satın almaları ve amaçlarına yönelik en ileri ve zaman içinde ihtiyaçlarına göre gerek kapasite gerekse teknoloji alanında upgrade edilebilir ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir. Türkiye'de bu konuyla ilgili durum nedir? Hastaneler bu ayrıntıyı göz önüne alıyorlar mı? Cihaz seçiminde geleceğe yönelik nelere dikkat edilmesi, hangi özelliklerin ön planda olması gerekiyor? Bu planlamanın hastane ekonomisine katkısı ne olur?  

25 Ocak 2013
PDF

Sterilizasyonda, 85 yıllık Tuttnauer Kalitesi, 2013 yılı itibari ile İncekaralar güvencesi ile Türkiye’de...

Sterilizasyonda, 85 yıllık Tuttnauer Kalitesi, 2013 yılı itibari ileİncekaralar güvencesi ile Türkiye’de... Merkezi Hollanda’da bulunan Tuttnauer, 85 yılı aşkın süredir sterilizasyon ve enfeksiyonkontrol üniteleri konusunda dünya çapında bir çok hastanenin, üniversitenin, araştırmaenstitülerinin klinik ve laboratuvarların güven merkezini oluşturuyor.  

25 Aralık 2012
PDF

Sağlık sektöründeki tecrübesiyle tıp alanında geliştirilen son teknolojileri ülkemize kazandırarak çalışmalarını sürdüren İncekaralar, Eppendorf ürünlerini her platformda başarı ile temsil etmeye devam ediyor…

Yarım asrı aşkın süredir teknolojiyi ülkemize taşıyan İncekaralar’ın sunduğu Eppendorf Mastercycler Nexus PCR sisteminden daha fazla veri elde etmek için bir ya da iki Eppendorf Mastercycler Eco ünitesini bağlamanız yeterli.  

21 Aralık 2012
PDF

Metalürji Sektöründe İncekaralar…

Kurulduğumuz günden bu yana endüstri ve sağlık sektörlerinde teknolojiye en büyük yatırımı yapan dünya lideri firmaların ürünlerini Türkiye’ye getiriyoruz. Endüstrinin her dalında kullanılan laboratuvar cihaz ve sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturuyoruz. Ulaştırdığımız endüstriyel sistemler sayesinde, fabrikaların ve altyapı tesislerinin ar-ge, kalite kontrol ve üretim aşamalarına destek sağlayacak teknolojiyi Türk sanayicisine kazandırıyoruz.  

12 Aralık 2012
PDF

148 yıllık tecrübe ile ilerliyoruz...

Şeker sektöründeki referans yöntemlerin bulunmasıyla, analiz cihazlarının üretiminde dünyada önemli bir yeredinen Schmidt+Haensch, 148 yıllık tecrübesi ile İncekaralar bünyesinde.  

17 Ekim 2012
PDF

Yüksek çözünürlüğü gerçek renkler ile buluşturan teknoloji…

Yüksek çözünürlüğü gerçek renkler ile buluşturan teknoloji… Dünya teknolojilerini Türkiye’ye taşıyan İncekaralar, üretim, araştırma, geliştirme ve kalite kontrol çalışmalarının gerçekleştirildiği endüstriyel laboratuvarların modernizasyonunu sağlıyor. İncekaralar, endüstriyel mikroskoplar ve dijital görüntüleme sistemleri, spektrofotometreler, küvetler, refraktometreler, numune hazırlama sistemleri, santrifüjler, gıda analiz sistemleri, sterilizatörler ve fırınlar, derin dondurucular,l aminar flow kabinler, inkübatörler/etüvler, malzeme test kabinleri, çevre stimülasyonsistemleri, ısı teknolojilerine yönelik sistemler, nanoteknoloji ve yüzey analiz sitemleri, saf su sistemleri ile endüstri sektöründeki pazar payını her geçen gün arttırıyor.  

26 Eylül 2012
PDF

İncekaralar, dünyanın ilk ve tek, entübe olmayan hastalar için mainstream metodu ile ölçüm yapan CO2 sensörü Cap-ONE'ı Türkiye pazarına sunuyor...

İncekaralar, dünyanın ilk ve tek, entübe olmayan hastalar için mainstream metodu ile ölçüm yapan CO2 sensörü Cap-ONE'ı Türkiye pazarına sunuyor... Nihon Kohden'in en son ürünü Cap-ONE, entübasyon sorunu ile karşı karşıya olan hastalarda kullanılmak üzere geliştirilmiş mainstream yöntemini kullanarak CO2 ölçümü yapıyor. Cihaz entübasyon problemine çare olurken dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor.  

21 Eylül 2012
PDF

İncekaralar, yeni nesil Amplitude EEG ile yüksek kalitede yenilik sunuyor…

İncekaralar, yeni nesil Amplitude EEG ile yüksek kalite deyenilik sunuyor… Normal ve anormal beyin aktivitesi arasında, görece basit model patern tanımayöntemi ile sinyalin genliğine odaklanan filtrelenmiş ve zaman sıkıştırmalı EEG’yi temel alan Amplitude EEG, son yıllarda yeni doğan yoğun bakım birimlerinde daha fazla kullanılmaya başlandı. İncekaralar farkı ile sunulan yeni nesil Amplitude EEG ileelektrokortikal arka plan aktivitesindeki uzun dönemli değişimler ve trendler daha kolay değerlendirilebiliyor.  

11 Temmuz 2012
PDF

Patentli soğuk akümülasyon sistemiyle tek olma özelliğini taşıyan Digitech bitki büyütme kabinleri, İncekaralar bünyesinde...

Patentli soğuk akümülasyon sistemiyle tek olma özelliğini taşıyan Digitech bitki büyütme kabinleri, İncekaralar bünyesinde... İncekaralar; ileri teknoloji ürünü laboratuvar çözümleri ile farklı endüstriyel alanlar için ar-ge, kalite kontrol ve üretim aşamalarında yeni ufuklar açan dünya teknolojilerini uzman kullanıcılarıyla buluşturmayı sürdürüyor.  Bilimsel sistem ve ürünlere yeni bir soluk… Endüstriyel ve bilimsel altyapıya sahip, medikalden endüstriye, askeri/uzay güvenliğinden otomotiv pazarına kadar birçok alana hizmet veren Digitech firması, Patentli Digitech® teknolojisi ile bitki büyütme odalarını ve dolaplarını kullanıcıları ile buluşturuyor.  

10 Mayıs 2012
PDF

Kendine yetebilen eşsiz bir tasarıma sahip yeni Olympus FluoView FV10i, konfokal mikroskop anlayışını yepyeni bir seviyeye getiriyor.

İncekaraların, temsilciliğini yürüttüğü Olympus firmasının eşsiz cihazı FluoView FV10i sistemi ile kurulum ve kullanım sırasındaki tüm karmaşık adımları unutun ve sadece görüntüye konsantre olun… Kendine yetebilen eşsiz bir tasarıma sahip yeni Olympus FluoView FV10i konfokal mikroskop anlayışını yepyeni bir seviyeye getiriyor. Olympus FluoView FV10i sistemi ile en deneyimsiz kullanıcılar bile hızlı ve kolay bir şekilde mükemmel görüntüler elde edebiliyor. Hücre veya doku gibi hücre biyolojisi içeren aplikasyonlarda, kolay çalışma imkanı sağlayan konfokal mikroskopların popülaritesi, gün geçtikçe artıyor. Konvensiyonel geniş-alan optik mikroskoplara göre farklı avantajlara sahip konfokal mikroskopi sistemi, alanın derinlik kontrolünü, odak düzleminden gelen (uzak görüntü bozulmasına yol açan) arka plan sinyallerinin elimine edilmesini ya da azaltılmasını ve kalın numunelerdeki optik kesitlerin seri olarak toplanmasını sağlıyor.  

27 Nisan 2012
PDF

Düşük Doz ile Sınırları Aşan Yenilik… Philips MicroDose Dijital Mamografi Sistemi

İncekaralar, temsilciligini yürüttüğü Philips markasının son teknoloji ile donatılan dijital mamografi sistemi Philips, MicroDose’u sunuyor… Düsük Doz ile Sınırları Aşan Yenilik… Philips MicroDose Dijital Mamografi Sistemi MicroDose Dijital Mamografi Sistemi Görüntü oluştururken kendi sınıfındaki diğer dijital mamografi sistemlerinden farklı olarak “Foton Sayma” teknolojisini kullanmaktadır. FotonSayma, daha önce X-Işın spektrofotometreleri için kullanılan teknolojinin mamografi sistemine uyarlanmış biçimidir.  

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri