Skip to content

Paralimpik Yelken Projesi'ne İncekaralar Desteği

Kurumsal değerleri, kültürü ve etik anlayışı ile yoluna devam eden İncekaralar, sosyal sorumluluk bilinciyle Paralimpik Yelken Projesi'ne destek oluyor...


İncekaralar, sahip olduğu değerler ışığında, Türkiye'ye farklı alanlarda katkı sağlamak amacıyla toplumsal ödevlerini yeni projeler ile yerine getirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, Marmaris'te yaşayan 11 - 35 yaş arasındaki 20 engelliye, 12 aylık bir süre boyunca uzman eğitmenler kanalıyla temel yelken eğitimi verilmesi, yetenekli ve istekli engelliler ile 2016 yılı paralimpik olimpiyatlarına katılacak yelken milli takımı sporcuları yetiştirme amacıyla organize edilen Paralimpik Yelken Projesi'ne destek oluyor.

Engelli çocukların spora olan ilgisini, sporun yararları konusundaki bilgilerini ve takım çalışmasına yatkınlıklarını arttırmayı hedefleyen proje kapsamında yapılacak çalışmalar sayesinde Marmaris' deki engelli çocukların; kendilerine beceri kazandıran ve niteliklerini artıran spor faaliyetlerine erişimlerinin katılım düzeylerinin arttırılması amaçlanıyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Türk Denizciliğine Destek Semineri

Proje kapsamında destek sağladığımız ilk etkinlik, 18 Mart 2013 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde gerçekleştirilen, Paralimpik Yelken Proje Koordinatörü Volkan Hatunoğlu'nun da konuşmacı olarak yer aldığı seminer oldu. Yaklaşık yüz öğrenci ve öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleşen seminerde Muğla bölgesinin yelken ve su sporlarına ne kadar elverişli olduğunun ve bu potansiyelin bir an evvel aktiviteye dönüşmesin altı çizildi.


Seminerde Olimpik ve Paralimpik yelkencilik konusunda bilgi veren Volkan Hatunoğlu, aynı zamanda yelkenin üniversite öğrenimi süresince bireylere sosyalleşmek için güzel bir mecra olacağını hatırlattı. Yelken sporunun meslek olarak da giderek popülaritesinin arttığını, yeni açılan yerli yabancı yelken merkezlerinin sürekli eğitmen ihtiyacı çektiğini belirtti. 

« Haberlere geri dön.
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri