Skip to content

Kızılay’a İncekaralar Desteği…

Kurumsal değerleri, kültürü ve etik anlayışı ile yoluna devam eden İncekaralar, Türk Kızılayı’na destek vermeye devam ediyor. “Yaşam için duyarlıyız” kampanyası ile yola çıkan İncekaralar, ticari faaliyetlerinden dolayı kesmiş olduğu her fatura ile Türk Kızılay’ına bağışta bulunuyor.

Tıp ve laboratuvar teknolojileri alanında ülkemizin önde gelen kuruluşlarından biri olan İncekaralar, yarım asrı aşkın bir süredir dünyanın önde gelen firmalarıyla birlikte, en üst düzeyde teknolojik çalışma ve projelere imza atıyor.

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren İncekaralar, Türk Kızılay’ına yaptığı bağış ile Kızılay’ın çalışmalarına destek oluyor. Toplumu ve gelecek sağlıklı nesilleri etkileyecek bu bağış, Türk Kızılay’ı tarafından kan hizmetleri faaliyetleri için gerekli olabilecek araştırma ve geliştirme harcamalarında kullanılıyor.

 

Yıllardır, sağlıktan eğitime, çevreden kültür ve sanata kadar her alanda çeşitli projelere imza atmış olan, kamusal kurumlardan bireylere uzanan toplumsal hizmet yelpazesinde kendisine sağlam bir yer edindiklerini anlatan İncekaralar Genel Müdürü Özgür İncekara, bu bağışla Kızılay'a azda olsa bir katkı vermenin huzurunu yaşadıklarını söyledi. “Yaşam umudu, vereceğimiz kandadır” ilkesinden hareketle, Kızılay’ı ve kan bağışını desteklemek, insanları bağış yapmaya teşvik etmek amacıyla, 1994 yılından bu yana her yıl Mayıs ayında merkez ve bölgelerdeki tüm çalışanları ile gönüllü kan bağışında bulunun İncekaralar, grup olarak Kızılay’a olan desteklerini her aşamada yerine getiriyor.

Türkiye’nin 8 bölgesinde bulunan ofisleri, 200’ü aşkın personeli ile sağlık ve endüstri sektöründe önemli bir yere sahip olan İncekaralar; satış, servis, pazarlama ve diğer bölümleriyle, kurumsal kimlik yapısıyla sektöründe marka olmuş bir firmadır. Özgür İncekara, sosyal sorumluluk projelerinde adından sıkça bahsettiren bir grup olduklarını anlatarak, “eğitim başta olmak üzere, ülkenin kültürel ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak projelere uzun yıllardır destek veriyoruz. İncekaralar, yaptıkları bu çalışmalarla topluma ve diğer şirketlere örnek olmayı da amaçlıyoruz”.

TEİD Etik ve İtibar Derneği Kurucu Üyeleri arasında olan İncekaralar, profesyonelliğin, tüm sosyal ortaklarına karşı duyduğu sorumluluğun, şeffaflığın, yasalara ve etik kurallara kayıtsız şartsız uymakla birlikte ekonomiye sağladığı katma değerin yanı sıra, üzerine düşen sosyal sorumlulukları da en üst düzeyde gerçekleştiriyor.

Nevşehir’deki okulları ve eğimli çatıda fotovoltaik güneş paneli uygulaması ile gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk ve tek “Yeşil Kamu Yurt Binası”, çevreye ve eğitime verdiği katkının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. İncekaralar yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve bağışları ile çevresel ve eğitimsel anlamda ihtiyaçlara yönelik uzun soluklu sürdürülebilir çözümler üretiyor.

Bilim Kahramanları Buluşuyor projesi ile çocukların eğitiminde yanlarında bulunuyor. Türkiye’nin Canı Kampanyası ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı’na, Somaliye Yardım Kampanyası ile açlık felaketi ile karşı karşıya kalan Somali’ye TOBB kanalı ile yürütülen yardım kampanyası ile destek sağlamıştır.

Para kazanmak amacıyla değil sorumluluk anlayışıyla yola çıkan firma, sadece fikir üretmekle kalmayıp projesini hayatın içine yerleştirerek sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Bugünün ihtiyaçlarına cevap verirken, gelecek nesillere bugünden daha iyi bir yaşam standardı sunmak için çalışıyor.

Sürdürülebilir bir geleceğin, toplumun gelişmesiyle sağlanacağının bilincinde olan firma, profesyonel ve modern yönetimi ile çalışmalarını devam ettirecektir.

 

Kızılay haberi

« Haberlere geri dön.
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri