Skip to content

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer


Kendimize koyduğumuz engellerle yaşamayı alışkanlık haline getirmemizin bizi ne kadar kısıtladığını,mücadele etmekten korkarak, kaderciliğe sığınan mutsuz bir hayatı yaşamak zorunda kaldığımızı farketmemizi sağlayan bir kitap; Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer.

Kitabın kahramanı Alan Greenmor kaderi olarak gördüğü pek çokbaşarısızlık ve bunalımlar sonrası intihar etmeye karar verdiğianda tam da Eyfel kulesinden atlamak üzereyken, Yves Dubeoiltarafından intihardan vazgeçirilir. Elbette ki bu vazgeçirmenin bir karşılığı olacaktır. Zor bir çocukluk geçiren, aniden biten mutlu bir beraberliğin acısını atlatamayan ve hiç de hoşnut olmadığı bir işte çalışmak zorunda kalan  Alan Greenmor artık Yves Dubreoil tarafından kendisine verilen her görevi koşulsuz yerine getirmek zorundadır. Bu görevleri yerine getirmek ise sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Alan her şeyi kabullenen, kurallara uyan, asla itiraz edemeyen yapıya sahip silik bir karakter. Ancak Yves Dubeoil ona sürekli bu karakterinin zıddı olacak görevler vererek onu zorlamaya çalışmaktadır. Alan kendisini intihardan kurtaran ve sadece intihardan kurtarmakla kalmayıp hayattaki başarısızlıklarından da kurtulabilmesiiçin çaba harcayan Yves’in kim olduğunu merak eder ve kendisine başta yapılması imkansız görünen görevler veren bu gizemli adamı araştırmaya başlar.

   

 

Laurent Gounelle tarafından kaleme alınan Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, anlatım tarzı olarak Roman, içeriği bakımından ise kişisel gelişim kitabı sayılabilecek oldukça sürükleyici bir kitap. Kitabın içerisinde herkesin hayatından birkaç satır olduğunudüşünüyor ve okumanızı öneriyoruz.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri