Skip to content

Illumina BlueGnome Semineri Tamamlandı...

Temsilciliğini yürüttüğümüz illumina firmasının BlueGnome ürün portföyüne yönelik olarak düzenlediğimiz “PGD SingleGene Disorders by Karyomapping” seminerlerimiz; 01 Nisan 2014 tarihinde Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi Etlik Semt Polikliniği Genetik Tanı Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

“PGD Single Gene Disorders by Karyomapping”

Dr. Alan Thornhill ve Dr. Szabolcs Kokeny’nin konuşmacı olarak katıldığı seminerde Preimplantasyon Genetik Tanı (PGD) ve Taramasında (PGS) BlueGnome ürünlerinin kullanımı ile ilgili bilgiler verildi.BlueGnome ile embriyoda yapılan analizlerle, tüm genom boyunca 24 kromozomda tek gen hastalıklarının tespiti yapabilmekte. Bu yöntemin klasik yöntemlere göre avantajları ve analizleri ile ilgili bilgiler katılımcılara aktarıldı.

Illumina’nın Verinata Non-İnvazif Prenatal Tanı (NIPT) testi ile ilgili bilgiler de seminerde verildi. Verifiprenatal test ile anneden alınan kan örneğinden elde edilen bebeğe ait DNA analiz edilmekte ve bebeğin sağlığını etkileyebilecek sayısal kromozom anomalileri incelenmektedir.

Verifi NIPT, anne ve bebek için güvenli bir testtir. Amniyosentez gibi bebek için risk içeren girişimsel işlemlere gerek kalmadan sadece anneden kolayca alınabilen kan örneği ve babadan alınan bukkal swap(opsiyonel) ile çalışılmaktadır.

Katılımın yüksek olduğu toplantı sonrasında doktorların konuya ilişkin soruları cevaplandırıldı

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri