Skip to content

Hiçbir Cinayet Kusursuz Değildir…

Adli vakalarda kullanılmak üzere geliştirilmiş Olympus mikroskop tabanlı mukayese mikroskopları ile müşterilerimize mikroskop alanında daha fazla ürün portföyü sunmaya devam ediyoruz.

Leeds Forensic Systems mukayese mikroskoplarından LCF2 ve LCF3 alet izi ve ateşli silah mukayeselerinde LCT modeli ise iz ve kanıt mukayeselerinde kullanılmaktadır.

Leeds LCF3 Kıyaslama Mikroskobu dahili Olympus optik sistemine sahiptir. Leeds LCF3 mükemmel performans, ergonomik konfor ve çok yönlü kullanım sağlar.

Ergonomik Tasarım Ergonomik mikroskop standı, uzun süreli çalışmalarınızda fiziksel özelliklerinize uygunluk gösterir. X-Y ve fokus kontrollerini size en uygun biçimde konumlandırmıştır. Ayarlanabilir stand bağlantıları ile daha büyük örnekleri kıyaslamanıza olanak sağlar.Kullanımı kolay, portatif dokunmatik ekran ile, stand yüksekliği, ışık ayarları ve Z kolon pozisyonu tek bir noktadan kontrol edilebilir. Ayrıca, her bir kullanıcıya özel ayarları hafızasına yükleyebilir, kullanıcı değişikliklerinde zaman kaybetmeden kendi ayarlarınıza dönebilirsiniz.

Universal Tutucu The Leeds universal holder (tutucu), birden fazla tutucu ihtiyacını ortadan kaldırarak bütün numunelerinizi tek bir tutucu ile inceleme imkanı sunar. Leeds universal tutucu, 90º dikeyden yataya ve ayrıca 360º dönen tutucuya sahiptir. 0,030’’ inceliğinde bir kablodan, 10 kalibrelik tüfek mermisine kadar, çeşitli kalınlıktaki maddeleri tutabilir.

 

Leeds LCF 3  

 

Leeds LCF2

Leeds LCF2 yüksek kalite Olympus macro-zoom optik gövde ile 10:1 zoom oranına sahip, dahili diyafram ve 26" x 35.5" ahşap lamine tabla ve motorize yükseklik kontrol özelliklerine sahiptir. Tüm Leeds ürünleri aynı kalitede, çok yönlü ve maliyet bilinci yüksek laboratuarlarınız için ideal çözüm sunar. LCF2 ile The Leeds universal holder standart olarak sunulmuştur.

LCF2 Işık Seçenekleri

 • Örnek kontrastını sağlamak için, 2 adet 5000K 13W Floresan (4 lambalı), ayarlanabilir destek kolları ve dönebilen başlık.

• LED spot ışığı

• 18" çift ördekbaşı ışık kılavuzu, 30" fiber demeti, halojen veya LED ışık kaynağı.

Leeds LCT

Leeds iz – delil karşılaştırma mikroskobu adli tıp ve diğer bilimlere yönelik kritik karşılaştırmalar amacı ile dizayn edilmiştir. Saç, tel, iplik, boya parçaları, bitki, katı ve partiküller gibi kritik örneklerin kıyaslanması için kullanılır. LCT ile iki örnek aynı anda bölünmüş alan, bindirilmiş veya bireysel görüntü olarak karşılaştırma yapılabilir. Farklı slayt kontrolleri ile %100 sağ ve %100 sol görüntü üzerinde ayarlamalarınızı duraklamadan tamamlayabilirsiniz. Kompakt yapısı ile minimum düzeyde çalışma alanına ihtiyaç duyar ve aynı anda iki mikroskobun kullanımını kolaylaştırır. LCT tek mikroskop kullanımı gerektiren uygulamalarda, her tip ışıkta biyolojik, medikal veya kimyasal örneklerin değerlendirilmesine de olanak sağlar.

• Yüzeyden – göz noktasına kadar olan yükseklik 19"- 23"

• 22mm. genişliğinde geniş görüş alanı

• Her iki optik merkez arası uzaklık; 13 ¼"

• Renk ve yoğunluk dengeli, LCT-S

• Bölünmüş alan, bindirilmiş, bireysel sağ/solgörüntü seçenekleri

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri