Skip to content

Merkezi Monitör Sistemi CNS-9601K

CNS-9601K kullanıcısına en kolay yöntemlerle anlık takip ve geçmiş değerlerin tekrar incelenmesi olanağı sağlıyor. Dokunmatik ekran ile kullanım konforu ön planda tutuluyor. CNS-9601K ile hastabaşı monitörlerini ve telemetri monitörünü tek bir sistemde toplayabilir, NetKonnect ile internet olan her yerde aynı verilere ulaşabilirsiniz. HL7 protokolü ile HIS’e (Hastane Bilgi Sistemi) bağlanabilirsiniz.

Yeni merkezi monitör sistemi CNS-9601K geniş bir hafıza kapasitesine sahiptir. 9 farklı ekran menüsüyle; dokunmatik ekran üzerinden ya da mouse kullanarak hasta verilerine ulaşmanızı sağlar. Sayısal trendlere, grafik trendlere, Hemodinamik kayıtlara, dalga formu ile birlikte oluşan aritmi ve ST değerlerine, Full Disclosure ve alarm verilerine erişimi kolaylıkla sağlar.

• Tek pencerede 16 hastaya kadar alarm limitlerini ayarlayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

• Her alarm olayı kendi seviyesine karşılık gelen renkle görüntülenir. 1, 8, 24 ya da 72 saatlik görüntüleme imkanı verir.

• Alarm durumunda alarm göstergesinin ışıkları yanıp söner. Işığın rengi alarm ayarlarına göre değişir böylece alarmların gözden kaçması önlenir.

• Kablolu, telemetrik ya da karışık bir sistem oluşturabilirsiniz. Life Scope serisi monitörler ve alıcılarla bağlanabilirsiniz.

• CNS-9601K monitörü isteğe bağlı olarak dokunmatik ya da opsiyonel klavye ve mouse ile kullanabilirsiniz.

• 16 hastabaşı monitör bağlanabilir. 8 hasta standart olarak izlenir. Opsiyonel yazılımla 16 hastaya kadar izleme yapılabilir.

• Hasta verilerini ağ üzerinde bir yazıcıdan çıkarabilirsiniz. Ayrıca az sayıdaki çıktılar için 2 kanallı termal kaydedici ünitesini de kullanabilirsiniz.

Dokunmatik İşlem

Dokunmatik ekranıyla çoğu fonksiyonu sadece üç aşamada gerçekleştirebilir böylelikle hasta bakımına daha uzun zaman ayırabilirsiniz.

Kolay Alarm Ayarları

8 hastaya kadar alarm seviyeleri tek ekranda gösterilir böylece diğer hastalara göre alarm ayarlarını kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz.

Güvenilir Alarm

Alarm inceleme ekranından alarm ve ölçüm koşullarını gözden geçirerek yanlış alarmları azaltabilirsiniz. CNS 9601K sistemine yeni bir pencere eklendi: Çoklu Hasta Alarm Olay Penceresi. Bu pencereyle yanlış alarm sayısı azaltılırken daha yüksek kalitede hasta bakımı sağlanıyor.

Alarm Tipi Gizleme ve Gösterme Butonu

Alarm olay penceresiyle, alarmları tipine göre gösterip saklayabilirsiniz.

• Limit alarm

Vital bulgu alarmları her parametrenin durumunu gösterir.

• Aritmi alarm

Tek ekranda aritmi frekansını kontrol edebilirsiniz. Bu aritmi ilaçlarının etkisini gösterir.

• Teknik alarmlar

Elektrot değiştirme döngüsünü yönetmenize yardımcı olur.

Teknik Durum Sinyali

Belirli renklerde, son bir saatlik teknik alarm frekansını görüntüleyebilirsiniz. Elektrot eki ya da gürültü gibi ölçüm koşullarını bir bakışta görmenizi sağlar.

Opsiyonel Alarm Göstergesi

Ekranın üzerinde yer alan alarm göstergesi uzaktan da rahatlıkla görülebilir. Yanıp sönen alarm göstergesi aynı zamanda seçilen hastanın kalp hızı, kan basıncı ya da SpO2 değerleriyle senkronizedir.

Renk Kodlu Alarm Seviyesi

Alarmlar yanıp sönen bir çerçevede ve ışıklandırılmış bir mesajla gösterilir. Kırmızı kriz alarmlarını, turuncu ise uyarı alarmlarını gösterir.

Esnek İnceleme

Dokuz farklı ekran menüsü birbirleriyle senkronize çalışır bu sayede aynı hastaya ait olaylar farklı yönlerde kolayca incelenebilir.

9 Farklı İnceleme

1) Trend Grafikleri: 4 parametrenin trend grafikleri ve son 72 saat içerisindeki 2 olay gösterilebilir.

2) Tabular Trendler: Son 72 saat için ölçülen parametreler ve sayısal veriler bir tabloda gösterilebilir.

3) Hemodinamik Veriler: 256 hemodinamik ölçüme kadar ekranda sekizerli sütunlar halinde gösterilebilir.

4) Aritmi Hafıza: Her bir hastaya ait 768’e kadar 8 saniye aritmi bölümü kaydedilebilir ve tekrar izlenebilir.

5) ST Hafıza: ST hafıza dosyaları belirli aralıklarla oluşturulur. 4320 dosyaya kadar kayıt yapılabilir. 7 dosya aynı anda gösterilebilir.

6) Full Disclosure EKG: Opsiyonel program kiti ile her bir hastaya ait altı adet 72 saatlik full disclosure dalga formları saklanabilir ve tekrar izlenebilir.

7) 12-Kanal EKG Analizi: 12-Kanal EKG analiz dalga formu, averajlanmış dalga formu, karşılaştırılabilir dalga formları ve analiz raporları hastabaşı monitörden görüntülenebilir.

8) Alarm Geçmişi: Her hasta yatağı için tutulan en son 1000 dosya kaydedilebilir. Alarm geçmiş penceresi; rapor hazırlanma zamanı, alarm seviyesi, parametreleri, açıklamaları ve diğer bilgileri içeren dosya listesini gösterir.

9) Alarm Olay Penceresi: 8 hasta için 72 saatlik alarm listesi aynı anda görüntülenebilir. 3 çeşit alarm gösterimi

vardır: vital bulgu alarmı, aritmi alarmı ve teknik alarmlar.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri