Skip to content

13. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi...

XIII. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi 27 - 30 Ekim 2013 tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay Holiday Resort Otel’de düzenlendi. Tıbbi biyoloji ve genetik camiasını bir araya getiren kongrede; Kanser Biyolojisi ve Genetiği, Nörobiyoloji ve Nörogenetik, Gen Teknolojileri, Kök Hücre, Hücre Ölümü, Hastalıkların Moleküler Temeli, Hücre Biyolojisi, Epigenetik, İmmünobiyoloji ve İmmünogenetik, Sitogenetik ve Moleküler Sitogenetik ana konu başlıkları ele alındı. Yeni cihazlar ile modern bilim ve araştırma dünyasında atılımlarını sürdürmeyi hedefleyen İncekaralar standında, tıbbi biyoloji ve gen teknolojisi alanında yaşanan önemli gelişimi yakından takip ederek ar-ge çalışmalarında dünyanın en iyi markaları arasında yer alan Eppendorf ve Olympus firmalarının PCR cihazları, pipet seti, mikroskop ve kamera sistemleri sergilenerek tanıtıldı.

Uygun, esnek ve güvenilir bir PCR’a ihtiyacınız varsa Eppendorf Mastercycler…


Eppendorf Mastercycler, düşük enerji sarfiyatı, üç üniteye kadar bağlanabilme özelliği ve kompakt yapısı ile sadece bütçenize yarar sağlamakla kalmayıp laboratuvarlarınızı daha da özel hale getiriyor. Flexlid özelliği sayesinde, düşük hacimlerden yüksek hacimlere kadar tüm PCR sarflarıyla (0,1 - 0,2 - 0,5 ml PCR tüpleri, stripler, 96 kuyucuklu PCR plakaları, bölünebilir PCR plakaları) rahat kullanılabiliyor.

Mastercycler serisi 45 DB altı ses seviyesi ile rakiplerini geride bırakarak, laboratuvarda sessiz bir çalışma ortamı sağlar. PCR için gerekli olan 0,154 kWh iken standby modunda enerji tüketimi yalnızca 6W’dur.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri