Skip to content

Hücre Uygulamalarınız için Birinci Sınıf Çözümler

Hücre biyolojisi diğer bilimsel disiplinlerden daha fazlasıdır; yaşam bilim araştırmalarının çok önemli ve çığır açan buluşları ile en hızlı gelişim gösteren alanlarından biridir. Her yeni bakış açısı ile araştırmacıların karşı karşıya kaldığı entellektüel ve pratik zorluklar da devam etmektedir. Hücrelerle çalışmak dikkat ister. Hücre kültürü süreci ile ilgili pek çok risk faktörü vardır. Hücrelerin kalitesini değiştirebilen bu risk faktörlerinden kaçınılmalıdır. Steril bir çalışma ortamının sağlanması ve örnek kontaminasyonunun önlenmesi hücre kültürü çalışmalarında karşılaşılabilecek günlük zorluklardan bir kaçıdır.

 

Hücre manipülasyonunda yeni yöntemlerin geliştirilmesi ve sonuçların analiz edilmesi için güvenilir araştırma yöntemleri ve kesin sonuçlar sağlayacak laboratuvar araçları gereklidir. Eppendorf hücre konusunda çalışan laboratuvarlar için, genel verimliliği artırmak ve analiz sürecini hızlandırmaya yönelik; liquid handling araçları ve sistemlerinden, numune hazırlama ekipman ve cihazları, hücre teknolojisi cihaz ve sistemlerine kadar kapsamlı laboratuvar teknolojileri sağlar. Alanında lider bir yaşam bilim firması olan Eppendorf, kapsamlı bilgi birikimini ve yetkinliğini, hücre kültürü sürecinin her aşaması için araştırmacılara kullanılabilecekleri en iyi cihaz ve sistemleri geliştirmek ve üretmek için kullanır. Gerek fonksiyonel biyoloji alanında akademik araştırma yapan araştırmacılar, büyük sanayi laboratuvarlarında hücre bazlı ilaç araştırmaları yapanlar gerekse her ikisi arasında yer alan araştırmacıların daha üretken ve verimli çalışabilmesi için Eppendorf en güvenilir sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak çözümler sunar.

Sterilliği koruyun, kontaminasyonu önleyin

Hücre kültürü laboratuvarlarında kirlenmeyi önlemek gereklidir. Yüksek saflıkta sarf malzemeler ve kolay temizlenebilir cihazlar, steril bir çalışma ortamı sağlamak için önemlidir.

 • Eppendorf santrifüjlerde yer alan Aerosol-geçirmez rotorlar, kontaminasyona karşı koruma sağlar. Ayrıca sterilizasyon için tümüyle otoklavlanabilir.

• Biopur saflık standartları, en yüksek derecede güvenliği sağlamak için, bağımsız laboratuvarlar tarafından kontrol edilir ve sertifikalandırılır.

• epDualfilter T.I.P.S pipet uçları, pipetlerin etkin korunmasını sağlayan ve örneklerin çapraz kontaminasyonunu önleyen benzersiz iki aşamalı filtre özelliğine sahiptir.

• Güvenli dekontaminasyon için Eppendorf pipetler UV dirençlidir ve otoklavlanabilir.

• Eppendorf New Brunswick Galaxy CO2 İnkübatörler benzeri olmayan fansız tasarımı ve dikişsiz kabini ile kontaminasyonu önler ve temizliği kolaylaştırır.

Hücre işleme işlemlerinizi her zaman optimize edin

Hücre kültürü, fizyolojik koşulları benzer uygun sıcaklık ve gaz karışımları gerektirir. Çevresel bir değişim farklı fenotiplerin ortaya çıkmasına neden olabilir; örneğin, ortam değişikliği olabilir ya da hücreler geçiş yapabilir.

• Çoklu iç cam kapı seçeneği ile Eppendorf New Brunswick Galaxy CO2 inkübatörler, örneğe erişim esnasında kabin sıcaklığını ve gazları korur. Hücrelerin fizyolojik olmayan koşullara maruz kaldığı sürenin en aza indirilmesi için, ortam değişimi ve hücrelerin tohumlanması adımları kolaylaştırıldı ve hızlandırıldı.

• Eppendorf ısıtmalı santrifüj 5702 RH - santrifüjleme aşamalarında hücreleri fizyolojik sıcaklıklarında tutar.

• Combitips ile birlikte Multipette Plus - uzun serilerde hacimsel dağıtımda kirliliği önler.

• Hafif ve taşınabilir Easypet - ayarlanabilir hız ile doğru pipetleme sunarken menisküs hareketin hassas kontrolünü de sağlar.

• epMotion 5070 CB Otomatik Pipetleme Sistemi - hücre kültürü uygulamaları için optimize edilmiştir - laminar flow ya da çeker ocak içine uyumludur.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri