Skip to content

Sayı 55, Eylül 2013

Büyüteç

Hücreleriniz için Optimum Büyütme Koşulları

Eppendorf New Brunswick geniş ürün gamı ile hücreleriniz için optimum büyüme koşullarını sağlar. 

Her adımda doğru ekipman...

Hücre büyütme, manuel liquid handling, karıştırma, ısıtma ve soğutma, transfeksiyon, santrifüjleme, otomatik pipetleme, dondurucular, analiz, analiz için sarf malzemeler ve satış sonrası hizmetler...

Hücre Uygulamalarınız için Birinci Sınıf Çözümler

Eppendorf hücre konusunda çalışan laboratuvarlar için, genel verimliliği artırmak ve analiz sürecini hızlandırmaya yönelik; liquid handling araçları ve sistemlerinden, numune hazırlama ekipman ve cihazları, hücre teknolojisi cihaz ve sistemlerine kadar kapsamlı laboratuvar teknolojileri sağlar. 


Haberci

Monitör - Defibrilatör Seminerlerimiz ile “Hayatı ve Zamanı Önemsiyoruz!”

2013 yılına hızlı bir başlangıç yapan Grubumuz, Manisa, Edirne ve Urfa’da düzenlenen seminerlerin ardından, 15 Mayıs 2013 tarihinde Samsun’da, 16 Mayıs 2013 tarihinde Ordu’da, 22 Mayıs 2013 tarihinde Kayseri’de ve son olarak 28 Mayıs 2013 tarihinde Malatya’da tıp sektörü ile bir araya geldi. 

Eppendorf New Brunswick Seminerlerimizin ilki İzmir’de Gerçekleştirildi...

Yenilikçi tasarım ve güvenilir işlem anlayışıyla geliştirilen laboratuvar sistemleri ile temsilciliğini yürüttüğümüz Eppendorf New Brunswick ürün portföyüne yönelik olarak hazırladığımız “Eppendorf ile Hayata Dokunun!” seminerlerimizin ilki 05 Haziran 2013 tarihinde Kaya Thermal Hotel - İzmir’de gerçekleştirildi. 

Olympus Opto Dijital & Endüstriyel Mikroskopi Seminerimiz Başkent’ten Sonra İstanbul’da da İlgi ile Karşılandı...

Endüstriyel mikroskoplar ve tarihsel gelişimleri, Inspector analiz programları, standartlara göre otomatik ölçümler, Stream analiz programları, yeni nesil materyal analiz sistemleri ve uygulama alanları ile sağladığı kolaylıklar gibi konuların aktarıldığı seminerlerimizin ikinci bölümünde gerçekleştirilen uygulama çalışmaları ile, katılımcılar mikroskop sistemlerini daha yakından tanıma fırsatı elde etti.

Olympus Mikroskopi Seminerlerimiz’de Son Durak Konya...

İlki 15 Mart 2013 tarihinde Gaziantep Novotel’de gerçekleşen Olympus Mikroskopi seminerlerimiz, Gaziantep, Trabzon ve Mersin’den sonra son olarak 11 Haziran 2013 tarihinde Rixos Hotel Konya’da gerçekleşti.

XIII. Ulusal Spektroskopi Kongresi Sponsorları Arasındaydık...

15 - 18 Mayıs 2013 tarihleri arasında, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur’da uluslararası katılımlı olarak düzenlenen XIII. Ulusal Spektroskopi Kongresi sponsorları arasında yerimizi aldık. 

Bursa Aile Hekimleri Kahvaltı Organizasyonu’ndaydık...

Firmamız, 19 Mayıs 2013 tarihinde Otantik Otel Bursa’da, Bursa Aile Hekimleri Derneği’nin düzenlediği kahvaltı organizasyonunda yerini aldı. 

12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi Kuşadası’nda Gerçekleştirildi...

Grubumuz, bu yıl 12.si düzenlenen Ulusal Aile Hekimliği Kongresi’nde yer aldı. 

Eppendorf epMotion Seminerlerimiz Başarıyla Tamamlandı!

Temsilciliğini yürüttüğümüz Eppendorf firması ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “epMotion - Otomatik Pipetleme Sistemi” eğitim seminerlerimiz 28 Mayıs 2013 tarihinde DoubleTree by Hilton Ankara, 30 Mayıs 2013 tarihinde İncekaralar İstanbul Ofisimiz olmak üzere iki farklı ilde düzenlendi. 

Eppendorf Pipet Seminerlerimiz Gaziantep ve Trabzon ile Noktalandı...

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Mersin ve Konya ile başladığımız Eppendorf Pipet Seminerleri’miz, 09 Mayıs Gaziantep ve 23 Mayıs 2013’de Trabzon’da sağlık ve endüstri sektörü ile buluştu.

Vötsch Seminerimizde İlaç Sektörü ile Bir Araya Geldik...

Temsilciliğini yürüttüğümüz Vötsch Industrietechnik firması ile birlikte “Stabilite Kabinlerinin ICH, EU, GAMP5, FDA 21 CFR Bölüm 11 ve EU GMP Ek 11 Normlarına Uyumluluğu” konulu seminerimiz 07 Mayıs 2013 tarihinde Grand Cevahir Hotel & Convention Center İstanbul’da başarıyla tamamlandı.

II. Klinik Embriyoloji Derneği Sempozyumu Katılımcıları Arasındaydık...

07 - 09 Haziran 2013 tarihleri arasında Güral Sapanca Otel Sakarya’da düzenlenen “Klinik Embriyoloji ve Geleceği” konulu II. Klinik Embriyoloji Derneği Sempozyumu katılımcıları arasında yer aldık. 

Grubumuz IX. Ulusal Acil Tıp Kongresi'ndeydi...

Grubumuz, 23 - 26 Mayıs 2013 tarihleri arasında Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından Titanic Deluxe Otel Belek Antalya’da düzenlenen IX. Ulusal Acil Tıp Kongresi’nde yerini aldı.


Kısa Kısa

Son Teknolojiyi Üniversitelerimize Kazandırmayı Sürdürüyoruz...

Geliştirilmiş son teknolojiyi üniversitelerimize kazandırarak bilimsel araştırmalara altyapı sağlamayı sürdürüyoruz. Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci laboratuvarına kazandırdığımız 60 adet Olympus binoküler öğrenci mikroskobu ile öğrencilere faydalı olmaktan mutluluk duyduk.

BMW Bosphorus Sailing Fest 2013 İstanbul Boğazındaydı...

Türkiye Yelken Federasyonu organizasyonu ve Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda 5 Mayıs Pazar günü İstanbul Boğazı’nda düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest 2013 yat yarışlarına destekçisi olduğumuz sporcumuz Hüseyin Akbulut da katıldı. 

Yaşam için Umudun Adı; Kan Bağışı...

Sağlık ve eğitim konuları başta olmak üzere, yaşadığı topluma duyarsız kalmadan kesintisiz hizmet vermeyi görev bilen Grubumuz; kan bağışını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla başlattığı “Kan Bağışı Haftası”nın on üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Bursa Bölge Ofisimiz Yeni Adresinde...

Türkiye genelinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Trabzon ve Diyarbakır olmak üzere sekiz bölgede faaliyet gösteren Grubumuzun Bursa Ofisi geçtiğimiz günlerde yeni adresine taşındı.

Kan Santrifüjünde Seçimin Adı Thermo Scientific...

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi, soğutmalı kan santrifüjünde kan bankacılığının önde gelen santrifüjlerinden Thermo Scientific Heraeus marka Cryofuge 6000i’yi seçti. 

ISO 27001 - 2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Kalite Belgesini Almaya Hak Kazandık...

İncekaralar, bilgi güvenliği konusunda, Türkiye’de sınırlı sayıda firmanın sahip olduğu ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikasını almaya hak kazandı. 

Yazın Coşkusunu Pikniğimizle Yaşadık...

Birlikteliğimizi ve bağlılığımızı pekiştirmek, tüm yılın yorgunluğunu atabilmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “Yaza Merhaba Pikniği”mizi 15 Haziran günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. 


Yeni Ürün

TEC-8300 Serisi Defibrilatörler

Ani kalp durması sonrası bakımda en önemli noktalardan birisi de yoğun bakım monitorizasyonudur. TEC-8300 serisi MULTI konnektör teknolojisi ile eş zamanlı EKG, SpO2, CO2, IBP, NIBP, sıcaklık ölçümlerine olanak sağlar. Bu özellik ve fonksiyonlar, hastanın durumunda bir değişiklik olması halinde, anında alarm vererek hızlı ve doğru karar almanıza yardımcı olur.

GE Healthcare Mobil Cerrahi Görüntülemede En Yakın Ortağınız!

GE Healthcare, OEC Brivo Essential ve Advance sistemleri; netliği, basitliği ve güvenilirliği ile sizlere rahat bir çalışma ortamı sunuyor...

Mikro Hacim Ölçüm Çalışmalarına Yeni Bir Bakış... BioDrop μLITE

Yüksek doğruluk ve hassasiyetle mikro-hacimde yapılan ölçümler için uygun çözümler sunan BioDrop μLITE, sistemde hareketli parçaların olmaması ve ışık yolunun değişmemesi sebebiyle 1ng/μL dsDNA dedeksiyon limiti gibi benzersiz performans sağlıyor. Bu durum, sistemin mükemmel tekrarlanabilirlik özellikte olmasını mümkün kılıyor. +/- 5 μm ışık yolunda yüksek doğrulukta ölçüm sağlayan BioDrop μLITE’ın büyük dokunmatik ekranı, entegre yazılımı sayesinde veri ve analiz sonuçları izlenebiliyor.


Toplantı&Eğitim

Satışın Şifreleri Eğitimi

23 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Ofisimizde gerçekleştirilen Satışın Şifreleri Eğitimi’nde satış hakkında detaylı anlatımlara yer verildi. 

Etkili İletişim Eğitimi

30 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara ofisimizde gerçekleştirilen Etkili İletişim eğitimi süresince; İletişim nedir?, İletişim türleri, iletişim biçimleri, iletişimde ilk izlenim, transaksiyonel analiz, yıkıcı tartışma, “Sen dili” ve “Ben dili”, iletişimde sorular, takım içi iletişim, etkin dinleme becerisi başlıkları tartışıldı.

Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi

Modern yönetim yaklaşımları çerçevesinde lider yöneticilik bilgi ve becerilerini kazandırmak amacıyla 16 – 17 Mayıs 2013 tarihlerinde yönetim kadromuzun katılımıyla etkileşimli eğitim programımız tamamlandı.

Heinen+Löwenstein Temel Anestezi ve Ventilasyon Eğitimi

24 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da düzenlenen Heinen+Löwenstein Temel Anestezi ve Ventilasyon Eğitimi Klinik Sistemler Departmanı satış ekibimizin katılımıyla gerçekleşti. 

GE Healthcare Teknik Servis Eğitimleri Başarıyla Tamamlandı...

Medikal görüntülemede dönüşümcü teknolojiler sunan GE Healthcare firmasının C-Kollu sistemlerine yönelik EMEA ülkelerinin katılımı ile 15-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası servis eğitimine Ankara ev sahipliği yaptı. 


Kitap Cini

İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği

İş Yaşamında 100 Kanguru, kurum yöneticileri için bir sistem liderliği modelini anlatıyor. Kitabın adı neden İş Yaşamında 100 Kanguru? “Kangroo” Avustralya yerli dilinde “Seni anlamıyorum” anlamına gelmektedir! Kitabın yazarı Ahmet Şerif İzgören, şöyle bir dönüp baktığınızda iş yaşamınızda sürüyle kanguru göreceğimizi, liderlik ve yönetimle ilgili mükemmel uygulamalar sandığımız ve adını yanlış koyduğumuz yüzlerce kanguru olduğunu vurguluyor.


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri