Skip to content

Illumina’nın Yeni Nesil Array Sistemi iScan TARBİYOMER’de...

Adnan Menderes Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji ve Gıda Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADÜ-TARBİYOMER), yürüttüğü Türkiye’nin ilk koyun ıslah programında Illumina yeni nesil array sistemi iScan’i kullanacak...

Temsilciliğini yürüttüğümüz genetik analizler için entegre sistemler sunan Illumina firmasının iScan sistemine yönelik eğitim programımız, Moleküler Tanı Sistemleri Bölümü satış ve servis yetkililerimiz tarafından, 19 - 21 Mart 2013 tarihleri arasında TARBİYOMER’de gerçekleştirildi.


Merkez bünyesinde faaliyet gösteren Moleküler Biyoloji Araştırma Laboratuvarı’nda yürütülen koyun ıslah programında kullanılacak iScan mikroarray sistemi ile koyun single nükleotit polimorfizim araştırmalarına başlanmış, tek seferde 96 farklı örnekten yüksek kalitede sonuçlar alınmıştır. Bu uygulamalara ek olarak iScan ile amplifikasyon, translokasyon, aneuploidy, UPD/CN LOH/autozygosity tespit edilebilmektedir. PCR’a gerek olmadan tüm genom amplifikasyonu, fragmantasyon ve hibridizasyon çalışmalarına olanak sağlayan iScan ile Sitogenetik’te en çok karşılaşılan en az 240 farklı bilinen sitogenetik abnormallik saptaması yapılabilir. Bu sitogenetik abnormalliklere ek olarak, iScan mikroarray sistemi, hastalıklarla ilişkilendirilmiş asgari 350 geni inceleyebilir. Bu özelliklerinin yanı sıra sistem ile tüm genom hastalıkları da çalışılabilir.

iScan Sistemi ile genetik buluşları hızlandırın: Sisteminin özünde olan iScan Okuyucu, tüm BeadChip tabanlı genetik analiz ürünlerinin duyarlı, hızlı ve doğru görüntülenmesini destekler. Yüksek performans ve optik algılama sistemlerini bir araya getiren iScan Okuyucu, tarama zamanını azaltarak, çarpıcı veri kalitesi ve tekrarlanabilirlik sağlar. iScan Okuyucu ve assay otomasyon seçenekleri, Illumina LIMS ile yapılandırılmış büyük ölçekli projeler için örnek izleme ve iş akışı yönetimi daha verimli hale gelmiştir. Günlük binlerce örnekle çalışmak, tek veya çift-tarayıcı sistemlerin verimliliğini en yüksek düzeye getirmek için AutoLoader2 eklenebilir.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri