Skip to content

Sterilizasyonda, 85 yıllık Tuttnauer Kalitesi, 61 yıllık İncekaralar güvencesi ile Türkiye’de...

Sterilizasyonda Kalite ve Güven

 Merkezi Hollanda’da bulunan Tuttnauer, 85 yılı aşkın süredir sterilizasyon ve enfeksiyon kontrol üniteleri konusunda dünya çapında bir çok hastanenin, üniversitenin, araştırma enstitülerinin klinik ve laboratuvarların güven merkezini oluşturmuş bir firmadır. Tuttnauer 110’dan fazla ülkede sterilizasyon çözümlerini müşterilerine sunmaktadır. 1925 yılından beri alanında uzman dünya lideri kuruluşlarla çalışan Tuttnauer, 2013 yılı itibari ile İncekaralar güvencesi ile Türkiye’de...

Uluslararası Standartlarda Yüksek Kalite...

 Tuttnauer, güven ve kaliteden asla ödün vermeyen ve bunu uluslararası platformda geçerliliği kabul edilmiş belgeler ile kanıtlamış bir firmadır. FDA, ASME, ISO ve CE Medical Devices Sertifikaları Tuttnauer’in sahip olduğu uluslararası kalite belgelerinin yalnızca bir kısmıdır.

Tuttnauer, bütün enerjisini ve dikkatini sterilizasyon sistemleri üzerinde değerlendiren bir firmadır. Böylelikle, tek bir alanda uzmanlaşarak alanında rakipsiz bir firma olmayı başarmıştır. Medikal sterilizasyon sistemleri, dental sterilizasyon sistemleri, laboratuvar sterilizasyon sistemleri ve eczalığa yönelik sistemleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Tuttnauer, bütün ürünlerinde kullandığı HEPA (Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) filtre ile sterilizasyonda kesin sonuca ulaşmaktadır.

Tuttnauer’in portföyünde bulunan ürünlere kısaca değinecek olursak; Büyük otoklavlar standart boyutların yanı sıra değişik hacim ve boyutlarda ihtiyaca uygun olarak da üretilebilmekte, 120 ile 1020 litre arasında değişen hacimlerde tek veya çift kapı olarak da kullanılabilmektedir. Tuttnauer yıkama cihazları ise 93 ºC’ye kadar ısınabilme özelliğine sahiptir. Her faz esnasında içeriye temiz su alır, 3 kademeli su filtresi ile işini şansa bırakmadan kullanıcılarına mutlak sterilizasyon sunar. Diğer bir ürün ise orta sınıf atık otoklavlarıdır. Atık otoklavlarında ise bekleme modunda otoklavı sıcak ve kullanıma hazır tutar. 160 litrelik hacime sahiptir ve isteğe bağlı olarak gövdesine tekerlek monte edilebilmektedir. Böylelikle hareket kabiliyeti kazanarak portatif olarak kullanılmaktadır. Her modelde olduğu gibi atık otoklavlarında da güvenlik ön planda tutulmuştur. Yüksek sıcaklıklarda ve yüksek basınçlarda çift kilitlemeli sistemi ile kapı açılmasını önler, kapının tam kapanmaması halinde çevrim işlemi başlamaz.

Tuttnauer PlazMax,
Hızlı, Düşük Maliyetli ve Güvenli Sterilizasyon...

PlazMax Serisi P50, P80, P110 ve P160 olmak üzere 4 farklı modele sahiptir. Tuttnauer müşterilerine 47lt’den 162lt.’ye kadar hacimlerde değişik model ve fiyatlarda seçenekler sunmaktadır. PlazMax Sterilizatör düşük sıcaklıklarda hızlı, güvenli ve ısıya hassas alet ve malzemelerin sterilizasyonu için tasarlanmış olup düşük maliyetlidir. Düşük sıcaklıklarda gerçekleştirdiği sterilizasyon ile elektrik kullanımında ciddi oranda tasarruf sağlar. Hızlı işlemi ve geniş hacmi sayesinde yüksek hacimli taleplere ve sterilizasyondan sonra hemen kullanılması gereken malzemelerde etkilidir. Zamandan ve üründen tasarruf sağlayarak daha az ürün stoğu gerektirir. Endoskoplar dahil olmak üzere geniş bir kullanım alanı sağlayan çok yönlü bir cihazdır. 25 dakikalık çevrim süresi ile zamandan asla ödün vermez. Kısa zamanda kesin sterilizasyon sağlar. Sterilizasyon esnasında kapı otomatik olarak kilitlenerek, çevrim anında güvenliği sağlar.

Sterilizasyonda Konfor Arayanlar için...

PlazMax Serisi sterilizasyonda fark yaratan konforu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Evinizde kullandığınız standart bir cihaz gibidir, diğer sterilizasyon üniteleri gibi buhar jeneratörüne veya havalandırmaya gerek duymaz. Sterilizasyon için sadece elektrik ve sarf malzemesine (H2O2) ihtiyaç duyar. Toksik atık ve su tüketimi yoktur, sterilizasyon işlemi sonucunda sadece su ve oksijen açığa çıkar. Gövdesine bağlı bulunan tekerlekler sayesinde hızlı ve rahat hareket kabiliyeti sağlar. Sessiz çalışan sistemi ile dikkat gerektiren ortamlarda 65dB ve altı ses düzeyi ile kusursuz çalışma ortamı sağlar.

Sterilizasyonu Yakından Takip Edin...

PlazMax serisi ile sterilizasyonun aşamalarını görsel olarak da takip edebilirsiniz. Mikroişlemci tabanlı kontrol sistemi ve sahip olduğu 5" dokumatik ekranı ile süreci takip edebilir, sterilizasyondan geriye kalan zamanı görebilirsiniz. PlazMax sahip olduğu kombine tasarımı ile başka hiçbir harici cihaza gerek duymaz. Tamamlanmış olan sterilizasyon sürecini dahili olarak sahip olduğu Matrix Printer ile döküman olarak size sunar.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri