Skip to content

Şeker Polarimetreleri Dünyasında Eşsiz Sistem!

Dünyada tek kuartz - kafes özellikli şeker polarimetresi Schmidt+Haensch Saccharomat®, İncekaralar farkı ile Türkiye'de...

Schmidt+Haensch firması, standardizasyon kurumlarının aktif bir üyesi olup özellikle ICUMSA standartlarına yaptıkları katkılar ile ölçüm teknikleri ve prosedürlerini şekillendirmektedir.

Dünya genelinde şeker fabrikalarında kullanılan Schmidt+Haensch Saccharomat® polarimetreleri, özellikle şeker pancarı ve şeker kamışı proseslerinde hammadde, ara ürün ve son ürünlerin analizleri için geliştirilmiştir.

Yüksek hassasiyette yapılacak şeker ölçümleri için geliştirilmiş Saccharomat®, Schmidt+Haensch patentli kuartz - kafes kompenzasyon prensibi ile uzun süreli cihaz ömrünü garanti eder. Ayrıca ölçümler için kalibrasyon gereksinimi ortadan kaldırır.

Şeker fabrikalarındaki şeker alım laboratuvarlarında yapılan ölçümler gibi sık sık tekrarlanan proseslerin kontrolü için en ideal sistem olan Saccharomat®, düşük bakım gereksinimi ve uzun kullanım ömrünün yanı sıra üstün performans özelliği ile düşük yatırım maliyeti oluşturur.

Kuartz Kafes Prensibi

Kuartz Kafes Prensibi, sukroz çözeltisinin ORD değeri ile kuartz bölümün pozisyonunun eşitlenmesi temeline dayanır.

Schmidt+Haensch Saccharomat®, optik ışık yolunda hareket eden Kuartz kafese sahiptir. Polarizör ve analizör 90°lik açıyla sabitlendiğinden sistem, kuartz kafesin yolunu ölçer ve örneğe ait dönüş açısı bulunur.

Açı ölçüm temeline dayanan çevrim polarimetrelerinin aksine Saccharomat® cihazında lineer sayım temeline dayanır. Kuartz ve örnek, dalga boyuna göre eşit oranda etkileşime uğrayacağı için, bu durum sonuçlarda farklılığa neden olmamaktadır.

Saccharomat® ile Benzersiz Özellikler Sizinle...

Kuartz kafes kompenzasyon prensibi ile yüksek absorpsiyon özellikli koyu örnekler için yüksek stabilitede ölçüm garantisi
Çok koyu örneklerin ölçümü için AutoFilt Z ile filtrasyon sonrası NIR-/NIRW2 modelleri (infrared) ile ölçüm olanağı
Standart çözeltilerde, örneklerin 5.0 optik yoğunluğa kadar ölçüm imkanı (geçirgenlik %0.00001)
Yüksek kompenzasyon hızı
Kalibrasyon olmadan çalışma imkanı
Ek refraktometre ölçüm başlığı ile kolay saflık ölçümü ve hesaplama
Uzun cihaz ömrü ve düşük bakım maliyeti (düşük toplam maliyet)

Otomatik Laboratuvar Analiz Sistemi Purity Analyser...

Şeker endüstrisinde, şeker pancarı ve şeker kamışı saflık ölçümleri, otomatik laboratuvar analiz sistemi Purity Analyzer ile daha hassas ve etkili olarak yapılabiliyor.

Modüler yapıdaki Schmidt+Haensch Saccharomat® Polarimetre sistem serileri, ATR ölçüm başlığı (Refraktometre) ile direk olarak birleştirilebilir ve ortak bir yazıcı ile ilgili tüm ölçüm sonuçları çıktı olarak alınabilir. Ayrıca, şeker pancarı ve şeker kamışı proseslerinde hammadde, ara ürün, son ürün, farmakoloji ve gıda endüstrilerinde ham madde alım laboratuvarlarında yapılan uygulamalarda kullanılır.

Manuel Kullanımda Yenilikçi Bir Yaklaşım Autofilt...

Yeni geliştirilmiş, yarı otomatik basınçlı filtrasyon ünitesi AutoFilt, LabFilt sisteminden sonra manuel kullanımda yenilikçi bir yaklaşımdır. Çevre için zararlı kimyasallar ve büyük miktarda örnek kullanımı gerektirmeyen hızlı filtrasyon özellikli üniteler, NIR polarimetreleri ile kullanıldığında, laboratuvarlar için en uygun çözüm olarak görülüyor.

AutoFilt paslanmaz çelik filtrasyon ünitesinde, otomatik valf ile giriş basıncı, basınç düşürme ve temizleme işlem basamakları için 250 ml örnek hacmi yeterli oluyor.

Özellikler...

Tamamen kapalı yapı
Huni çıkışında filtre desteği
150 mm çaplı 100 filtre/set
Kompresör ile yaklaşık 6 bar filtrasyon basıncı
NIR polarimetreleri ile kombinasyon - çevre dostu
Şeker laboratuvarları için hızlı basınçlı filtrasyon (<1dk.)
Kolay kullanım
Tek tuş fonksiyonu
Entegre PLC ile otomatik valf kontrolü
Örnek dozajlamadan bağımsız durdurma fonksiyonu
Örneğinize uygun örnek kanalları
Yaklaşık 78,5 cm2 filtre alanı

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri