Skip to content

Merck Millipore Bioscience Eğitimi için Fransa’daydık

Kalite kontrol test sistemleri alanında dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Merck Millipore’un Bioscience ürünlerine yönelik olarak düzenlediği uluslararası eğitim, 12 – 15 Kasım 2012 tarihleri arasında Molsheim, Fransa’da gerçekleşti.

Merck Millipore firmasının çeşitli ülkelerdeki temsilciliklerinin yanı sıra şirketimizin Laboratuvar Bölümü Moleküler Tanı Sistemleri yetkililerinin katıldığı eğitim süresince; analitik örnek hazırlama, Multiscreen ürünleri ve uygulamaları, steril filtrasyon, hücre kültürü ürünleri, hücre analizi, Multiplex cihaz ve kitleri, moleküler biyoloji uygulamaları, Protein Hazırlama,Ekstrakte Etme ve Pürifikasyon, Protein Konsantrasyonu, Protein Quantifikasyonu, Western Blotting, Antibody & Kitler, Signal Tranduction ve İnhibitörler ana başlıkları ele alındı.

Dört günlük eğitim süresince, filtrasyon amacıyla kullanılan membran tipleri, non-steril şırınga uçları ve kullanım alanlarından bahsedilmiş, steril filtrasyon sistemleri tanıtılıp uygulama alanları aktarılmıştır. Hücre kültürü çalışmalarında kullanılan sarf malzemeler nelerdir, hangi uygulamalarda kullanılabilir sorularının cevapları katılımcılarla paylaşılmıştır. Hücre kültür çalışmalarında kullanılan medyalar, kök hücre uygulamaları , growth faktörler, kök hücre karakterizasyonu amacıyla kullanılan kitler, antibodyler geniş ürün portföyü çerçevesinde anlatılmıştır. Hücre analiz cihazlarından Scepter'ın hücre sayım prensibi ve spesifikasyonları konuşulmuştur. Hücre sayım ve hücre karakterizasyonunda kullanılan Muse ve Flow sitometri hakkında genel bir tanıtım yapılmıştır. Western Blot yöntemi için SNAP i.d 2.0 sisteminin tanıtımı, özellikleri ve farklılıkları katılımcılar ile paylaşılmıştır.

Satış ve aplikasyon faaliyetlerimize önemli katkılarda bulunacak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha doğru analiz edebileceğimiz ve muhtemel sorunları değerlendirip çözüme ulaştırabileceğimiz eğitim başarıyla sonuçlandı.  

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri