Skip to content

Mikroskop Odamız ile “Modern Hücre Biyolojisinde Floresan Mikroskobu Kullanımının Temelleri ve Uygulama Alanları Kursu”ndaydık!

11 – 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında İstanbul Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleşen “Modern Hücre Biyolojisinde Floresan Mikroskobu Kullanımının Temelleri ve Uygulama Alanları Kursu”nda yer alan Grubumuz, Olympus Mikroskop Odası’nın kapılarını kurs katılımcılarına açtı. Uluslararası katılımlı olarak gerçekleşen ve son teknolojinin uygulamalı olarak paylaşıldığı kursta firmamızın da yer aldığı uydu sempozyumları gerçekleştirildi. Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Xiaoyu Li, Olympus 4-Line TIRF mikroskop sistemimiz hakkında detaylı bilgiler verirken; katılımcılar, mikroskop odasında sergilediğimiz Olympus TIRF, BX53 ve BX46 mikroskop sistemleri, DP26 kamera ve cell sens yazılım sistemini yakından inceleme fırsatı buldu. Pratik uygulamaların paylaşıldığı kursta Olympus TIRF mikroskop sistemi, öğrenciler ve katılımcıların sorularını cevapsız bırakmadı.

Olympus TIRFM Sistemleri, en az arka plan gürültüsü ile yüksek kontrastlı görüntüler sağlıyor…

Hücre yüzeyinde ultra hassas floresan mikroskopi sistemleri, en az arka plan gürültüsü ve yüksek kontrastlı görüntüler,en yüksek z-çözünürlüğü ve tek molekül algılama gibi özelliklere sahip olan TIRFM (Total Internal Reflection Fluorescence Microscopy) sistemleri son birkaç yıl içinde hücre yüzeyinde ya da hücre yüzeyine yakın moleküler etkileşimlerin araştırılmasında önemli bir teknik olarak geliştirilmiştir. İleri TIRFM çözümleri sunan Olympus, son derece gelişmiş optikler, bağımsız sıra dışı lazer kontrolü ve olağanüstü hassasiyet gibi bir dizi benzersiz özellikleri bulunan cell^ tirf ile bu çözümleri daha yukarı bir düzeye taşıyor. 4 farklı lazer sistem seçeneği ile çok kanallı floresan görüntüleme fonksiyonu bulunuyor. Sistem hücre içi görüntülemede 100 nm penatrasyon derinliğine imkan sağlıyor. Ayrıca bu sisteme opsiyonel olarak FRAP ve HILO mikroskopi uygulamaları entegre edilebiliyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri