Skip to content

Eppendorf Mastercycler Nexus Bir PCR’dan daha başka ne istenebilir ki?

Rutin PCR uygulamalarınız için güvenilir bir yol arkadaşı olan Eppendorf Mastercycler Nexus, kolay kullanımı, düşük seviyede enerji sarfiyatı ve minimum düzeyde yer kaplama özellikleri ile sizlerle!

Kombine edin, bağlayın ve kontrol edin…

Eppendorf Mastercycler Nexus PCR sisteminden daha fazla veri elde etmek için bir ya da iki Eppendorf Mastercycler Eco ünitesini bağlamanız yeterli. Eppendorf Mastercycler Nexus’u bilgisayarınıza bağlayarak işlem durumunu anlatan e-mail alabilirsiniz. Ayrıca, sezgisel yazılımı sayesinde PCR prosesindeki tüm parametreleri kontrol edebilirsiniz.

Uygun, esnek ve güvenilir bir PCR’a ihtiyacınız varsa Eppendorf Mastercycler sizinle…

Eppendorf Mastercycler, düşük enerji sarfiyatı, üç üniteye kadar bağlanabilme özelliği ve kompakt yapısı ile sadece bütçenize yarar sağlamakla kalmayıp laboratuvarlarınızı daha da özel hale getiriyor. Flexlid özelliği sayesinde, düşük hacimlerden yüksek hacimlere kadar tüm PCR sarflarıyla (0,1 - 0,2 - 0,5 ml PCR tüpleri,stripler, 96 kuyucuklu PCR plakaları, bölünebilir PCR plakaları) rahat kullanılabiliyor. Mastercycler serisi 45 DB altı ses seviyesi ile rakiplerini geride bırakarak, laboratuvarda sessiz bir çalışma ortamı sağlar. PCR için gerekli olan 0,154 kWh iken standby modunda enerji tüketimi yalnızca 6W’dur.

Özellikler:

• Yüksek esneklik için üniversal homojen blok

• Varolan üniteye bağlanabilen iki Mastercycler Eco ünitesi

• E-mail notifikasyonu

• Az yer kaplayan kompakt yapı

• Flexlid konsepti ile otomatik olarak yüksekliği ayarlanabilir kapak

• Sezgisel grafik programı

• Kısa karıştırma fonksiyonu

• 12 kolon gradient’a uygun olabilme özelliği

• Tüpler içerisindeki buharlaşmanın en aza indirgenmesi

• PCR basamaklarından annealing kısmında 95°C’ye çıkmadan 94,5°C – 95°C arasında kalabiliyor.

Gradient Opsiyonu ile SteadySlope Teknolojisi Sizlerle…

Gradient ve normal çalışmalarda, Eppendorf Nexus Gradient, bloğun hızlı ısınıp hızlı soğuyabilmesini sağlıyor. PCR tüpleri veya plakalar varken tüm blok, homojen olarak “steady slope” tekniğiyle aynı sıcaklıkta korunuyor. Ayrıca, kolay programlanabilmesi sayesinde, yeni kullanıcılar dahi güvenli ve kolay bir şekilde kullanabiliyor.

Eppendorf  PCR numunelerinizi hazırlamanız için Thermomixer Comfort’u sunuyor…

Thermomixer Comfort, sıcaklık kontrolü ve karıştırma işlemini eş zamanlı olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca, kısa reaksiyon süresi, laboratuvar rutinlerinde kolay ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlıyor. On farklı değiştirilebilir thermoblok seçenekleri ile aksesuar esnekliği sunan Thermomixer Comfort, otomatik thermoblok tanıma ve maksimum devir göstergesine sahiptir. Geniş sıcaklık aralığı, mükemmel karıştırma ve inkübasyon performansı gibi özellikleri ile kullanıcılara kolay çalışma imkanı sağlıyor. Ayrı karıştırma ve dinlenme evreleri ileiki bağımsız programa sahip Thermomixer Comfort, kısa-karıştırma fonksiyonuna sahiptir. RS-232 arayüzü ve GLP’ye göre dokümantasyon sağlayan bu ürün, thermoblok üzerindeki test tüplerinin mükemmel uyumu sayesinde sessiz çalışma ortamı sağlıyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri