Skip to content

Eppendorf FizyoErgonomi Konsepti ile Laboratuvarınızı Stressiz Bir Ortama Dönüştürün!

Müşterileri için çalışma koşullarını geliştirmeyi her zaman ilke olarak benimseyen Eppendorf, ürünlerinde FizyoErgonomi
konseptine önem veriyor.

Her zaman en iyiyi başarmak Ergonomi kelimesi, Yunanca “ergon” hareket ve “nomos” kural kelimelerinden türetilmiştir. Bu iki kelimenin birleşimi çalışma amaçlı tasarlanmış ekipmanların ve cihazların insan vücuduna tam uyumlu olması, hareketlerini, bilişsel özelliklerini ve sonuç olarak fiziksel ve fizyolojik stresini azaltması anlamını çağrıştırıyor. Kullanıcı, laboratuvar ve laboratuvar iş akışı olarak adlandırılan bu üç segment ile Eppendorf  FizyoErgonomi konsepti, tek bir unsur olarak değil tüm ergonomi spektrumunu karşılıyor. Üzerinde FizyoErgonomi etiketi bulunan spesifik ürünler, bütünsel bir çözüm sunuyor. Bu durum ürünün kendi özellikleri ile başlayıp; yapısı,ağırlığı ve kuvveti, laboratuvar süreçlerini geliştirme ve iyileştirme amaçlı operasyon konsepti ile bütünleşiyor.

Her bir Eppendorf pipetin geliştirilmesi 3 segmentte düşünülmüştür. Her bir segment kullanıcının çalışma prosesini direkt olarak etkileyen güçlü ergonomik kriterleri kapsamaktadır.

Segment 1 | Kullanıcı FizyoErgonomi Konsepti, bireysel gereksinimler doğrultusunda en iyi ürün performansı ve ergonomik tasarımı garanti eder.

Segment 2 | Laboratuvar FizyoErgonomi Konsepti, laboratuvar sistemlerinde karşılaşılan spesifik gereksinimlere kolay entegrasyon olanağı sağlar.


Segment 3 | Laboratuvar iş akışı FizyoErgonomi Konsepti, laboratuvar süreçleri ve ilgili tüm çalışma ortamının geliştirilmesi amacını destekler.

 

Segment 1 |

  Kullanıcı Eppendorf ürünleri her zaman yüksek hassasiyette kullanım ve kolaylık sunarken, göze çarpan ergonomik bir tasarıma da sahiptir. Pipet gibi el tipi araçlarda hafif olma özelliği bir avantajdır,bu özellik ile kullanıcı düşük çalışma kuvveti uygulayarak çalışabilir. Kullanıcı hiçbir zaman doğal olmayan hareketlerle strese maruz kalmamalıdır. Eppendorf FizyoErgonomi Konsepti sayesinde kullanıcılar Eppendorf pipetleri ile strese maruz kalmadan sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir.

Segment 2 |

Laboratuvar FizyoErgonomi Konsepti, kullanıcının rahat çalışmasının yanısıra, doğru saklama ve kolay erişim imkanı sunarak etkili bir çalışma ortamı sağlar. Farklı hacimlerdeki Eppendorf pipetleri farklı renkler ile kodlanmıştır. Pipet ile her gün çalışan kullanıcılar için tanımlanabilir renk kodları, büyük bir kolaylık sağlar. Eppendorf ayrıca ellerinizin ve laboratuvarınızın kontaminasyonunu engellemek için, değişik özelliklerde tamamen otoklavlanabilir pipetler sunar.

Segment 3 |

Laboratuvar iş akışı sonuçların tekrarlanabilirliği sizin için ne kadar önemlidir? Kalibre edilmiş ve güvenilir bir pipet kullanmak ister misiniz? Dokümantasyonun önemli olduğunu düşünüyor musunuz? İş akışınızı optimize etmek ister misiniz? Tüm sorularınıza cevap verebilen Eppendorf, laboratuvarlarda gerçekleşen proseslerin iyileştirilmesi ve sonuçların geliştirilmesini amaçlayarak yoluna devam ediyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri