Skip to content

“21. Ulusal Biyoloji Kongresi”nde Yerimizi Aldık…

03 - 07 Eylül 2012 tarihleri arasında İzmir Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar – Mötbe – Kültür Merkezi’nde, uluslararası katılımlı olarak gerçekleşen “21. Ulusal Biyoloji Kongresi”nin sponsorları arasındaydık. Biyolojik bilimler alanında çalışma yapan meslektaşları bir araya getirmek, bütünleştirmek,meslek birliğini güçlendirmek, yeni bilgi ve gelişmeleri paylaşmak amacıyla düzenlenen kongre kapsamında, güncel konular katılımcılar ile paylaşıldı. Bitki biyolojisi, sistematik botanik, entomoloji, mikoloji, bakteriyoloji ve bitki biyoteknolojisi konularının ele alındığı kongrede, Olympus CX22 Mikroskop Sistemi, Eppendorf Pipet Seti, Thermo Scientific Heraeus Mikrosantrifüj ve Merck Millipore Saf Su Sistemi gibi ürünlerimizi katılımcılar ile buluşturduk.

Thermo Scientific Heraeus Pico & Fresco Mikrosantrifüjler laboratuvar çalışmalarında kolay ve güvenli kullanım olanakları sunuyor…

Heraeus Pico & Fresco Mikro santrifüjler biyolojik kontaminasyonu engelleyen benzersiz “ClickSeal” rotorkapağı ile güvenli bir kullanım sağlıyor. 24 x 1.5/2 mL tüpve 8 x 8 PCR stripleri tutma kapasitesi ile çalışırken örnek yüklenebilmesinin yanı sıra otoklav ve temizlemeye izin veren yüksek dirençli rotor maddesi sayesinde kontaminasyon riski taşımadan çalışma olanağı sunuyor. Sezgisel kontroller ve kolay okunabilen göstergeler ile çalışmaların ve çalışma ayarlarının kolaylıkla yapılabilmesi gibi özelliklere sahip Heraeus Pico ve Fresco mikrosantrifüjlerde hızdeğeri rcf ve rpm cinsinden okunabiliyor. Şık modern tasarımı ve hafif olma özelliği ile fazla yer kaplamadan laboratuvarlara yerleştirilebiliyor.

CX22’in yüksek yoğunluklu halojen lambası, net ve sabit aydınlatma sağlıyor...

Abbe kondansatör üzerinde, her objektif için açık bir şekilde belirtilen en uygun apertür durma konumu, yüksek çözünürlüklü ve yüksek kontrastlı görüntü sağlıyor. CX22 biyolojik mikroskoplarda netleştirme konumu, numunenin değişmesi halinde yeniden odaklanmayı sağlayacak şekilde kilitlenebiliyor.

Yeni Milli-Q Integral Sistemi basınçlı saf ve ultra saf suyu doğrudan musluk suyundan üretirken, laboratuvarınızın ihtiyaç duyduğu nitelik ve hacimdeki suyun tam kontrolüne imkan veriyor…

60 L/gün’den 350 L/gün’e kadar musluk suyundan doğrudan saf ve ultra saf su üretimi, Patentli Elix teknolojisiyle sürekli yüksek kalitede saf su üretimi (distile su kalitesinden 2 kat daha iyi saf su), farklı laboratuvar koşullarında POD’larla saf ve ultra saf suyun kolay dağıtımı, özel son parlatma kartuşlarıyla uygulamaya özgü su kalitesi, dahili direnç ve TOC monitör özellikleri ile kolay kullanım sağlıyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri