Skip to content

148 Yıllık Tecrübe ile İlerliyoruz…

Şeker sektöründeki referans yöntemlerin bulunmasıyla, analiz cihazların üretiminde dünyada önemli bir yer edinen

Schmidt + Haensch, 148 yıllık tecrübesi ile İncekaralar bünyesinde.

Otomatik analiz ve veri toplama sistemlerinin üretimini yapan Schmidt+ Haensch, klasik laboratuvar cihazlarını geliştirerek, akıllı işlem sensörleri olarak bilinen sistemler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Schmidt+ Haensch, yüksek hassasiyet ve güvenilirlikteki ölçüm cihazları ve ihtiyaca göre tasarlanan sistemleri ile birlikte iddialı bir ürün portföyü sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi, yüksek kalitede yenilik…

Polarimetreler, refraktometreler, kolorimetreler gibi laboratuvar cihazlarının yanı sıra proses hatlarında kullanılan ölçüm cihazları ile Schmidt+ Haensch, sektördeki yerini koruyor…

Farmasötik testler, kimyasallar, gıda katkı maddeleri ve şeker ölçümleri gibi tüm sıvılarda kullanılan polarimetreler;kalite ve araştırma laboratuvarlarının, üretim yapan fabrikaların vazgeçilmezleri arasındadır. 8 farklı serisi ile kaliteyi, yüksek doğruluk ve hassasiyet ile buluşturan Schmidt+ Haensch polarimetreleri, ileri düzey Alman teknolojisi ile üretiliyor.

Materyallerin önemli fiziksel özelliklerinden biri olan refraktif indeks değerinin ölçümünde kullanılan refraktometreler, Schmidt+Haensch ile farklı alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Abbe Refraktometresi, El Refraktometresi, ATR– SW ve ATR – W Serisi olarak kullanıcılar ile buluşan refraktometreler, düşük veya yüksek vizkoziteli sıvıların refraktif indeks değerlerini, likid medyasının opasite ve vizkozite değerini ve üretim sırasında refraktif indeks değerini minimum hata ile ölçüyor. Farklı aplikasyonlar için farklı modelleri bulunan refraktometreler, sıvı ile kontak halindeki katıların ölçümünde, üre tayini, tuz testi ve şarap ölçümlerinde kullanılıyor. Ağırlıkları 2,6 kg ile 8 kg arasında değişen refraktometreler, elektronik ve mekanik olarak ayrı aksamlar, opasite ve renkten bağımsızlık, tek ölçüm ve sürekli ölçüm yapabilme kapasitesi, veri zaman skalası ile geniş kullanım özellikleri taşıyor.

Refraktometri ve polarimetri ölçümlerini aynı hatta tek bir örnek ile çalışan Purity Analyzer (saflık analizörü) şeker analizlerinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca kristal şeker, alkollü ve alkolsüz içecekler, seramik ve çimento gibi sıvı ve katı örneklerde renk ölçüm imkanı sağlayan

Schmidt+ Haensch renk ölçüm sistemlerinin, 3 farklı model seçeneği bulunuyor.

Refraktif indeks değerinin ölçümünde kullanılan refraktometreler, Schmidt+ Haensch farkı ile sunuluyor…

Tek elle kullanıma uygun ergonomik tasarıma sahip Dijital Brixmeter’da çalışmak için 2 – 3 damla örnek yeterli. 100°C sıcaklığa kadar çalışma imkanı sunan Brixmeter, örneklerin kolay yerleştirilmesini sağlayarak su geçirmezlik özelliği ile akan su altında yıkanabiliyor. Su ile kalibrasyon, IP65 koruma sınıfı ve 30000 ölçüme kadar pil ömrü özelliklerine sahip Dijital Brixmeter, sınıfında lider olma özelliği taşıyor.

Schmidt+ Haensnch HR Serisi el tipi refraktometreler, düşük ve yüksek vizkoziteli sıvıların refraktif indeks değerlerinin belirlenmesinde kullanılıyor. Genel olarak meyve ve sebzelerin üretim hattındaki hızlı spot-kontrol proseslerinde kullanılan S+H el tipi refraktometrelerin, özel aplikasyonlar için farklı modelleri bulunuyor.

Tüm analizlerde ve ölçüm sonuçlarında yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlik sağlayan ATR serisi refraktometreler,karışım oranlarının nitel ve nicel analizleri için yüksek performans sağlıyor. Değerler “Sürekli mod” ile ekrandan istenildiği zaman izlenebiliyor. Düz yüzey tasarımı, örnek haznesinin kolay çalışmasını sağlıyor. Sisteme entegre Peltier termostat ile hızlı ve güvenilir sıcaklık kontrolü sağlayan ATR serisi, sürekli ölçümler için akış kontrollü örnek bölümüne sahip. Modern ve güçlü tasarımı sayesinde; dahili veri saklama, yatay ve dikey seçimli örnek çalışma modu, bilgisayara takılabilen ölçüm başlığı, ölçüm başlığından ayrı elektronik ünite ve çoklu dalga boyunda çalışma imkanı sunuyor. CRM sertifikalı kimyasal referans materyalleri veya sakroz çözeltileri ile kolay sistem kalibrasyonu ve GLM / GMP, 21 CFR part 11 önermelerine uygun dokümantasyon sağlayan ATR serisi refraktometreler, minimal bakım prosedürü ile yüksek ömürlü LED ışık kaynağına sahip olma özelliği taşıyor.

IPR serisi refraktometreler,kalite ve üretim kontrol süreçlerinde, çözünmüş katı madde konsantrasyon analizi, kuru madde analizi ve anlık kirlilik kontrolü amaçlı kullanılan sistemlerdir. Gıda, kimya, ilaç, tekstil, kağıt, yarıiletken ve soğutma endüstrilerinde kullanılıyor.

Schmidt+ Haensch AR12 Abbe Refraktometresi viskoz sıvılarda refraktif indeks ölçümü için Ernst Abbe tarafından geliştirilmiş manüel klasik refraktometredir. Sıvı ve katı örnekler ile çalışma imkanı bulunuyor ve aydınlatma ünitesi için kırmızı LED ışık özelliği seçilebiliyor. AR12 Abbe refraktometresi, optik kısımda bulunan prizma ünitesinin sıcaklık kontrolü amacıyla hortum bağlantıları içeriyor ve böylelikle sıcaklıkdijital termometre ile ölçülebiliyor.

Sekiz farklı serisi ile kaliteyi, yüksek doğruluk ve hassasiyet ile buluşturan Schmidt+ Haensch polarimetreler…

1864 yılında üretimine başlanan Schmidt+ Haensch polarimetreler, optikçe aktif sıvıların nitel ve nicel analizleri için tasarlanmıştır. Farmasötik testler, kimyasallar, gıda katkı maddeleri ve şeker ölçümleri gibi tüm sıvılarda kullanılan polarimetreler, kalite ve araştırma laboratuvarlarının üretim yapan fabrikaların vazgeçilmezleri arasındadır.

Eşsiz optik tasarımı ile sıvı renklerinin belirlenmesi için tasarlanan dijital tek-ışınlı fotometre, Schmidt+ Haensch Coloromat 100…

Coloromat 100, 420nm dalga boyunda önerilen standartlarda belirtilen ICUMSA sıvı renk birimlerine, transmisyon, ekstinksiyon değerlerine göre kolay ölçüm imkanı sağlıyor.. Dokunmatik ekran, çalışma sırasında basit tuş fonksiyonları ve alfabetik girişler için kolaylık sağlıyor. Programlanmış 3 dalga boyuna sahip sistemde opsiyonlu olarak dalga boyu sayısı 6’ya çıkarılabiliyor. Değişik boyutlarda üretilmiş örnek bölmesi, polarimetre tüpleri ile 100 mm’ye kadar standart küvet gibi kullanılabiliyor. Bu özellik kombine çalışmalarda hızlı, kolay ve örnek kaybı olmaksızın çalışma olanağı sağlıyor. Eşsiz optik tasarımı ile COLOROMAT kaçak ışıktan etkilenmiyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri