Skip to content

Küçük Mucizeler Dükkanı

Bir örgü kursunda hayatı kesişen dört kadın...

Lydia Hoffman, örgü kursunun sahibi. Kanseri iki kez yenmiş, bekâr, otuz yaşlarında bir kadın. Hayatının nerdeyse tamamını hastanelerde, kemoterapilerle,ameliyatlarla geçirmiş, büyük mücadelelerden sonra hastalığı atlatmış. Kendine miras kalan parayla açmış olduğu “Bir Tutam Mutluluk” adlı küçük dükkânında,hem yün satıyor, hem de örgü kursu vererek hayatını sürdürüyor. Çocukluk yıllarından beri hastalıklarla geçen hayatında, sevmeye, sevilmeye hiç yer vermemiş Lydia. Çünkü daima ölüm korkusu yaşamış ve beraber olacağı erkekleri üzmekten kaçmış. Âşık olduğu adamla, mutlu bir hayat sürebilecek mi acaba Lydia?

Carol Girard, uzun süreden beri çocuk özlemi çeken ancak bir türlü çocuk sahibi olmayı başaramayan bir kadın. Oysa hayatında her şey mükemmel, çok sevdiği, anlayışlı, mükemmel bir eşi, harika bir evi var. Maddi durumları da çok iyi. Tek ve en büyük sorunları bir çocuklarının olamaması. Devletin üç kez ile sınırladığı tüp bebek tedavisinde, ilk iki bebeğini kaybeden Carol, bakalım üçüncü denemesinde başarılı olabilecek mi?

Alix Townsend, alkolik anne ve babası tarafından küçük yaşlarda terk edilmiş. Çocuk yetiştirme yurtlarında büyümüş, hayatı zorluklarla geçmiş, halen bir video dükkânında çalışarak aldığı az bir maaşla, kıt kanaat geçinmeye çalışıyor. Günlerden bir gün, yaşadığı sıra dışı hayata inat, çok düzgün bir adam karşısına çıkıyor Alix’in. Yıllar öncesinden tanıyor gibi hissediyor bu adamı… Bu genç adamla mutlu olabilecek mi acaba Alix?

Jaqueline Donovan, eşi mimar, son derece zengin ve lüks bir hayat sürürüyor. Problem şu ki, eşi ile çok uzun yıllar önce ilişkileri sonaermiş ve eşinin bir metresi var. Bunu bildiği halde Jaqueline, alışıkolduğu hayat standartlarından vazgeçmek istemediği için bu ilişkiye gözyumuyor. Yetişkin bir oğulları var ve oğlu onun onayını almadan güneylibir kızla hayatını birleştirmiş. Gelini de hamile. Bakalım yeni doğacak bebek aileyi bir arada tutmayı, onları eski güzel günlere döndürmeyi başarabilecek mi?

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri