Skip to content

Heinen + Löwenstein Prematüre Bebekler ve Çocuklar için Güvenli Bir Ventilasyon Sunuyor…

Leoni Plus ve Leoni 2 ventilatör sistemleri, düşük ağırlığa sahip prematüre bebeklerin, yenidoğanların ve ağırlığı 30 kg’a kadar olan çocukların uzun süreli ventilasyonunu tam ve güvenli olarak gerçekleştiriyor.

CPAP, IPPV/IMV, S-IPPV ve SIMV gibi temel modlara ilaveten cihaz ayrıca iki farklı PSV ventilasyon moduna sahiptir. Bunun yanı sıra, “Volüm LimitFonksiyonu” ile hedeflenen tidal volüm girilerek verilen tidal volüm sınırlandırılabiliyor.

Leoni Plus Ventilatör Sistemi

Leoni Plus ventilatör sistemlerinde asiste (yardımcı) ventilasyon modlarında volüm garanti yapılabilmektedir. Son derece hassas ısıtıcı – tel prensibi ile çalışan akış sensörü y-parçasında yer alır ve tetikleme hassasiyetini otomatik olarak hastanın tidal hacmine göre yeniden ayarlayabilir. Güçlü entegre yüksek frekans modülüne sahip Leoni Plus diyafram prensibinde çalışır ve 10 kg’a kadar hastalara uygulanabilir. Frekans ağırlığı 5 Hz - 20 Hz arasındadır. HFO tüm standart hasta devreleri ile uygulanabilir. Genlik kontrolü kaçak ve kompliyans değişikliklerine göre regüle edilebilir. Cihazın kullanımı son derece kolaydır. 12"lik renkli ekran üzerinden veya döner düğme ile de kontrol edilebilir. Optimum çalışma kolaylığı için ekrancihazdan ayrılabilir ve pendant sistemine veya termoterapi cihazına bağlanabilir. Böylece tüm ayarlama ve ölçümler, dalga formu, solunum döngüleri birbakışta görülebilir. Ekran kullanıcı ihtiyacına göre konfigüre edilebilir, dalga formu sayısı azaltılabilir ve yerleri değiştirilebilir.Leoni Plus konvensiyonel ventilasyon sistemi, 60 dakika çalışabilen dahili bataryaya sahiptir. Bu batarya HFOV modunda 30 dakika çalışılmasına olanaksağlar.

Leoni 2 Ventilatör Sistemi

Hastaya yakın konumlandırılan hassas hot - wire akış sensörü, tetikleme duyarlılığının hastanın tidal volümüne göre otomatik olarak yeniden ayarlanmasınaolanak tanır. (VT tetikleme ayarı) Cihazın geniş ekranı sayesinde tüm temel ayarlar, ölçülen değerler, alarm sınırları ve basınç dalgası aynı anda izlenebilir. Daha fazla dalga ve döngügösterimi istenmesi durumunda grafik menü seçeneği kullanılabilir.Leoni 2, elektrik kesintisi durumunda entegre bataryası sayesinde 2.5 saat boyunca çalışmaya devam eder. Leoni 2; Heinen + Löwenstein NeoJet™ sistemiile birlikte, aynı zamanda nCPAP hatta Leoni Plus’ta ek olarak noninvaziv IPPV uygulamaları için de kullanılabilir. Nasal prong ya da nasal maskelerkullanıldığında; NeoJet, havayolu boşluklarını azaltmaksızın noninvaziv uygulama imkanı sağlar. Farklı 5 prong ve 2 maske ile birlikte 7 bone, küçük hastalarınızda rahat kullanım olanağı sağlar. Leoni 2’de CPAP modu doğrudan ayarlanabilir, izlenebilir ve sızıntı ya da kompliyans seviyesinde dalgalanma olması durumunda bile sabit tutulabilir.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri