Skip to content

TÜRKRAD 2011 32. Kez Düzenlendi…

Türk Radyoloji Derneği (TRD) tarafından organize edilen 32’nci Ulusal Kongresi TÜRKRAD 2011, 28 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Antalya WOW Kremlin Palace Hotel’de düzenlendi.

20 yabancı misafirden oluşan 121 konuşmacının, görüşlerini paylaşma fırsatı bulduğu kongreye yaklaşık 1600 uzman katıldı. Kongrede radyoloji başlığı altındaki günümüz teknolojik ve bilimsel gelişmeleri, yurtiçi ve yurtdışından gelen uzmanların katılımıyla masaya yatırıldı.Bu yıl TÜRKRAD 2011 Kongresi’nde çok sayıda konferanslar, atölye çalışmaları, paneller ve çalıştaylar düzenlendi. 199 sözlü bildiri, 1101 e-poster ve 856 olgu sunumu ile gerçek anlamda doyurucu bilimsel düzeye ulaşılmış oldu.Serbest bildirilerin sunulacağı oturumlar ise kongre kapsamında paralel oturumlar şeklinde gerçekleştirildi. Mesleki sorunlar ise özel bir oturumla karşılıklı müzakere edildi.Her yıl olduğu gibi son teknolojilerini organizasyona taşıyan İncekaralar, kongre alanında Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Aloka markasının ProSound F75, Alpha 6 ve Alpha 7 ultrasonografi sistemleri ile Philips Healthcare firmasının radyolojik sistemlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.Özelleştirilebilir x-ray çözümleriyle sağlık sektörüne geniş bir portföy sunan Philips Healthcare’in mamografi, girişimsel x-ray, seyyar C-kollu, floroskopi ve radyografi sistemleri hakkında detaylı bilgi standımızı ziyaret eden kongre katılımcılarına aktarıldı. 20 yabancı misafirden oluşan 121 konuşmacının, görüşlerini paylaşma fırsatıbulduğu kongreye yaklaşık 1600 uzman katıldı.Kongrede radyoloji başlığı altındaki günümüz teknolojik ve bilimselgelişmeleri, yurtiçi ve yurtdışından gelen uzmanların katılımıyla masayayatırıldı.Bu yıl TÜRKRAD 2011 Kongresi’nde çok sayıda konferanslar, atölyeçalışmaları, paneller ve çalıştaylar düzenlendi. 199 sözlü bildiri, 1101e-poster ve 856 olgu sunumu ile gerçek anlamda doyurucu bilimsel düzeyeulaşılmış oldu.Serbest bildirilerin sunulacağı oturumlar ise kongre kapsamında paraleloturumlar şeklinde gerçekleştirildi. Mesleki sorunlar ise özel bir oturumlakarşılıklı müzakere edildi.Her yıl olduğu gibi son teknolojilerini organizasyona taşıyan İncekaralar,kongre alanında Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Aloka markasınınProSound F75, Alpha 6 ve Alpha 7 ultrasonografi sistemleri ile PhilipsHealthcare firmasının radyolojik sistemlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.Özelleştirilebilir x-ray çözümleriyle sağlık sektörüne geniş bir portföy sunanPhilips Healthcare’in mamografi, girişimsel x-ray, seyyar C-kollu, floroskopive radyografi sistemleri hakkında detaylı bilgi standımızı ziyaret edenkongre katılımcılarına aktarıldı.

Daha Rahat Rutin Muayeneler için Aloka TeknolojisiKonuşuldu...

Genel amaçlı muayene için geliştirilen YENİ ProSound F75 ultrasonografi sistemi,rahat ve etkili bir kullanıma sahiptir. Güçlü teşhis yeteneği, üstün görüntü kalitesi ve geniş inceleme özellikleri ile alanında çok yönlülük, güvenilirlik ve verimlilik sunar. Ultrasonografi teknolojisinde birçok öncülüğe sahip Aloka ProSound F75 ultrasonografi sisteminin uygulamalarında, yeni bir tanımlama ile “FIT” vizyonu esas alınmıştır.

F: Kolaylaştıran İş Akışı
I: Doğru Yatırım ve HızlıGeri Dönüş
T: Doğru Tanı ve Güvenirlilik

Bugünkü koşullar üzerinde düşünülerek geliştirilen Prosound F75 diyagnostik ultrasonografi sistemi, çok daha hızlı ve güvenilir bir muayene ortamı sağlar.İdeal boyutu ve her yöne hareket kabiliyetine sahip görüntüleme monitörü,çok yönlü muayene yapabilme olanağı sunarken, tüm gerekli fonksiyonları ve özellikleri kullanıcıların rahatı ve doğru teşhisi için taviz verilmeden uygulanmıştır.Üstün teknolojisi ve tasarımı ile ProSound F75 diyagnostik ultrasonografi sistemi, daha az çalışma ile en doğru teşhisi koymanızda sadık bir asistan olma görevini üstlenir. Sistem sunduklarının yanında sizin isteklerinize göre kolay programlanabilir bir yapıya sahiptir.Tanısal ultrasonografi alanında gelişimin öncüsü Aloka’nın Prosound serisinden Alpha 7; güçlü teknolojik donanımı, kullanıcı-hasta-çevre dostu tasarımı ve kompakt yapısı ile bir Premium ultrasonografi sistemi olarak öne çıkıyor. Sınıfının en küçük boyutlarında ama üst düzey performansına sahip, çok yönlü ultrasonografi cihazı olarak tasarlanan Prosound α7’nin; Directional eFLOW, Broadband Harmonics, Extended Pure Harmonic Detection, Edge Optimizer, Real Time 3D (4D), HST+ problargibi teknolojik özellikleri bulunuyor. Radyoloji ve obstetri / jinekoloji uygulamalarının yanı sıra, kardiyovasküler versiyonu ile de ileri düzey kardiyak ve vasküler incelemelerin yapılabildiği üst düzey teknolojiye sahip. Stand ziyaretçilerimiz arasında yapılan çekiliş sonucunda talihli bir katılımcımıza hediye netbook’u teslim edildi.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri