Skip to content

Sayı 50, Ocak 2012

Büyüteç

Kalite Performansınızı Artıran Teknoloji; Thermo Scientific

Numune hazırlama, saklama, koruma ve analiz işlemlerine yönelik laboratuvar cihazları ve aksesuarları konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Thermo Scientific, laboratuvar teknolojisi ve uygulamalarında yüksek kaliteli cihaz ve ekipmanlar ile uygun fiyatlı sarf malzemeler sunmaktadır.

Muse™ Hücre Analiz Sistemi

Merck-KGaA/Almanya’nın yaşam bilim bölümü olan Merck Millipore,hücre konsantrasyonu, hücre canlılığı,apoptoz ve hücre döngüsünün manual hemasitometre veya görüntü tabanlı otomatik analizlerinden daha yüksek doğruluk ve hassasiyet ile gerçek zamanlı nicel değerlendirmeleri için yenilikçi Muse™ Hücre Analiz Sistemi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Laboratuvarınızda Fark Yaratan Teknoloji; Merck Millipore

Merck Millipore 50 yıldan fazla süredir güvenilir, stratejik bir ortak olarak araştırma, geliştirme ve üretimde başarı sağlamak için en gelişmiş araç, teknoloji ve uygulama çözümlerinin sürekliliğiyle kullanıcılarını desteklemeye, onlarla birlikte çalışmaya devam etmektedir.

Yüksek Çözünürlüğü Gerçek Renkler ile Buluşturan Teknoloji; Olympus…

Mikro-Görüntüleme Çözümleri, eğitimden tanıya, endüstriyel üretim tesislerinden kalite güvence çalışmalarına kadar uzanan profesyonel uygulamalar için bireysel mikroskop sistem çözümleri sağlar. Aynı zamanda yaşam bilimleri ve malzeme bilimleri alanlarında temel araştırmalar için en ileri teknolojide görüntüleme ve ölçüm sistemlerini sunar.

Aradığınız Çevre KoşullarınıYaratan Teknoloji; Vötsch Industrietechnik...

Isı teknolojisi ve çevre simülasyon sistemlerinin en büyük üreticilerinden biri olan Vötsch; gıda, otomotiv, elektronik, bilimsel araştırma ve geliştirme enstitüleri ve savunma sanayi gibi bir çok alanda, standart ürün yelpazesine ek olarak müşteri ihtiyaçlarına yönelik özel sistemler de sunmaktadır.

Yaşam Kalitesini Yükseltmek için Teknoloji Sunuyoruz…

Dünya teknolojilerini Türkiye’ye taşıyan Grubumuz, üretim, araştırma, geliştirme ve kalite kontrol çalışmalarının gerçekleştirildiği endüstriyel laboratuvarların modernizasyonunu sağlıyor. İncekaralar, endüstriyel mikroskoplar ve dijital görüntüleme sistemleri, spektrofotometreler,küvetler, refraktometreler, numune hazırlama sistemleri, santrifüjler, gıda analiz sistemleri,sterilizatörler ve fırınlar, derin dondurucular,laminar flow kabinler, inkübatörler/etüvler,malzeme test kabinleri, çevre stimülasyon sistemleri, ısı teknolojilerine yönelik sistemler,nanoteknoloji ve yüzey analiz sistemleri, saf susistemleri ile endüstri sektöründeki pazar payını her geçen gün arttırıyor.


Haberler

TÜRKRAD 2011 32. Kez Düzenlendi…

Türk Radyoloji Derneği (TRD) tarafından organize edilen 32’nci Ulusal Kongresi TÜRKRAD 2011, 28 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Antalya WOW Kremlin Palace Hotel’de düzenlendi.

10. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu’nda Aloka Ultrasonografi Sistemi’ni Sergiledik...

Grubumuz Endokrinolojide Diyalog Derneği tarafından Prof. Dr. Selçuk Özarmağan ve Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur eş başkanlığında 17 - 20 Kasım 2011 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel Antalya’da gerçekleştirilen 10. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu’na katıldı.

Kardiyoloji Kongresi Kıtaların Buluştuğu Yerde Yapıldı...

Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) tarafından “Kalbiniz Kıtaların Buluştuğu Yerde Atsın” sloganıyla 27 - 30 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 27. si düzenlenen Ulusal Kardiyoloji Kongresi’ne katıldık.

Endoskopik Ultrasonografi Kursu’nda Aloka Teknolojisi Kullanıldı...

16 ve 17 Aralık 2011 tarihinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde EUS Endoskopik Ultrasonografi Kursu, Aloka Prosound α10 ultrasonografi sistemimiz ile gerçekleştirildi.

TIPTEKNO’11 Tıp Teknolojileri Ulusal Kongresi’nde Sağlık Sektörü Bir Araya Geldi...

Grubumuz, 13 - 16 Ekim 2011 tarihleri arasında Biyomedikal ve Klinik Mühendisliği Derneği tarafından Belek, Antalya’da düzenlenen TIPTEKNO’11 Tıp Teknolojileri Ulusal Kongresi’nde sağlık sektörü ile bir araya geldi.

Patoloji Camiası Olympus Mikroskop Sistemi ile Buluştu...

Grubumuz, 16 - 20 Kasım 2011 tarihleri arasında Ege Patoloji Derneği tarafından Kaya İzmir Thermal & Convention Otel’de gerçekleştirilen 21.Ulusal Patoloji Kongresi’nde konunun uzmanları ile buluştu.

Psikiyatri Kongresi’nde EKT Cihazının Önemini Anlattık...

Grubumuz, Türkiye Psikiyatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Doğan Yeşil bursa ve Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mine Özmen tarafından düzenlenen Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD)’nin 47. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne katıldı.

Boya Sektörünün Buluşma Noktası TURKCOAT EURASIA 2011’deydik...

4. Uluslararası Boya,Mürekkep, Yapıştırıcı,İzolasyon, Yapı Kimyasalları Hammaddeleri ve ÜretimTeknolojileri FuarıTURKCOAT EURASIA 201106 - 08 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde dünya boya sektörünü aynı çatıa ltında bir araya getirdi.

KED 2011 Klinik Embriyoloji Derneği II. Kongresi’nin Katılımcıları Arasında Yer Aldık...

Grubumuz, 23 - 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Dalaman Hilton Spa &Resort Sarıgerme Muğla’da düzenlenen 2. Uluslararası Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi’nin (KED 2011) katılımcıları arasında yer aldı.

Kocaeli Üniversitesi “Kök Hücre Araştırmaları Kongresi”ni Düzenledi...

Ülkemizde kök hücre, doku/organ mühendisliği ve gen tedavileri konusunda çalışan ve konuya ilgi duyan bilim insanları/genç araştırmacılarla, bu alanda şimdiye kadar evrensel bilime önemli katkılar sağlamış temel ve klinik bilimcilerin bir araya gelmesini sağlayan “1. Uluslararası Katılımlı Kök Hücre Araştırmaları Kongresi” katılımcıları arasında yer aldık.

36. Avrupa Sitoloji Kongresi’ndeydik...

22 - 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Türk Sitopatoloji Derneği ve Avrupa Sitoloji Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Harbiye Askeri Müzeve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen 36. Avrupa Sitoloji Kongresi’nde sitopatoloji uzmanlarıyla bir araya geldik.


Kısa Kısa

Değişmeyen “Geleneksel Yıl Sonu Yemeği”mizde Yine Hep Birlikteydik…

Her yıl düzenlenen “Geleneksel Yıl Sonu Yemeği”, bu yıl da İncekaralar çalışanlarına mutlu bir akşam yaşattı.

Öğrenciler için Olympus Kalitesi…

Geliştirilmiş son teknolojiyi üniversitelerimize kazandırarak bilimsel araştırmalara altyapı sağlamayı sürdürüyoruz. 

Yeni Tüp Bebek Üniteleri İncekaralar Güvencesi Altında…

Tüp bebek merkezlerinin donanımı ve kurulumunda sahip olduğumuz önemli başarıların kazandırdığı tecrübeye yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Türk Kızılay’ı Tercihini Yine Kaliteden Yana Kullandı…

Toplanan kanların işlendiği ve kan bileşenlerinin elde edildiği Kızılay’a bağlı İşlem Laboratuvarları, 2011 yılından gerçekleştirilen santrifüj alımlarında,İncekaralar’ı tercih etti. Ankara ve İzmir Bölge Kan Merkezleri’nin ihtiyacını karşılayacak olan ThermoScientific Heraeus marka Cryofuge 6000i, teknolojik olarak dünyanın en iyi santrifüjüdür.

Kök Hücre Enstitüsü Sonuca Giden Yolda Thermo Scientific Ürünlerini Tercih Etti…

Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü, laboratuvar çalışmaları için Thermo Scientific ürünlerini tercih etti. Enstitü 2011 yılında Thermo Scientific marka 4 adet HeraCell 240i model CO2 inkübatörü ve 4 Adet KS18 model Class-II biyo güvenlik kabini satın aldı.

Yeni Patoloji Labortuvarı’nda Olympus Farkı…

1974 yılında kurulan ve modern tıbbın gereklerini, yılların tecrübesi ile birleştirerek hastalarına aktarmaya devam eden Ankara Güven Hastanesi, konusunda uzman doktor, hemşire ve sağlık personeli ile hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

Yeni Tasarımı ve Dinamik Alt Yapısı ile Web Sitemiz Yayında…

İncekaralar, 60 yıllık deneyimini sizlerle paylaşmaya internet üzerinde de devam ediyor.Yenilikte sınır tanımayan İncekaralar ekibi olarak bizler, ileri teknoloji ile üretilen sistem ve cihazları Türkiye’de yaygınlaştırmaya öncülük etme görevimize yeni açılan websitemiz üzerinden de devam ediyoruz.


Yeni Ürün

Nörofizyolojik Tanımlar için En İdeal Çözümler...

Nörofizyolojik tetkikler, tanı sistemlerinin ergonomik yapılarında değişiklik yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

1956 yılında Nihon Kohden tarafından geliştirilen ilk elektromiyogramlar sayesinde, nörofizyolojiktetkikler için geniş kapsamlı ürün yelpazesi oluşturulmuştur.Hastaneleriniz veya muayenehaneleriniz için sizlere en ideal çözüm sunar.

Virtual Slide Mikroskopları - VS Sistemleri...

Olympus VS sanal slayt tarama sistemleri mikroskopi ve görüntüleme kavramlarını bir araya getirir. Sonuç olarak, örneğin tam bir kopyası olan çok yönlü bir“sanal” slayt elde edilir.Bu yüksek çözünürlüklü görüntüler, anında ve aynı anda düşük büyütme oranlarından yüksek büyütme oranlarına kadar incelenerek analiz edilebilir.

Heinen Löwenstein Yeni Anestezi Cihazı ile Manyetik Rezonans Görüntüleme Alanına Yeni Bir Soluk Getiriyor...

Heinen Löwenstein Kişiye Özel Anestezi Cihazlarını Üretmeye Devam Ediyor...

Yoğun ar-ge çalışmalarıyla uyku ile ilgili solunum problemlerinin çözümü ve obstrüktif uyku apnesinin tedavisinde büyük pay sahibi olan firma, özellikle geliştirdiği anestezi, solunum ve neonatal cihazlarıyla modern tıbbın ilerlemesine katkı sağlayacak yüksek standartlarda teknolojiyi üretmeye devam ediyor.Heinen Löwenstein’ın Leon, Leon Plus ve son geliştirdiği Leon mri modelleri ile kişisel programlanmış çalışma istasyonları oluşturulabiliyor. En yüksek hijyen standartları baz alınan bu sistemlerde, mümkün olan en yüksek esneklik ve güvenlik sağlanırken, geniş aksesuar seçenekleri ile her yaştaki hasta için kullanılabiliyor.


Kitap Cini

Halit Refiğ’e Mektuplar...

Halit Refiğ’e Mektuplar, önemli bir yönetmenin dostlarıyla derinliğine hayran kalacağınız entelektüel, samimiyetiyle gözlerinizin dolacağı içten mektuplaşmaları...


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri