Skip to content

Sayı 46, Eylül 2010

Büyüteç

Yüksek Profesyonel Standartlar için…

Yeni Eppendorf Xplorer elektronik pipet, özellikle yüksek profesyonel standartlar için size en uygun desteği sağlamak, yeni bir kullanım konsepti oluşturmak için kanıtlanmış Eppendorf PhysioCare® kavramı ile tasarlanmıştır. Reddot Design Award 2010 ödülüne layık görülen Xplorer serisi, ergonomisi ile özellikle büyük hacimlerde ve çok kanallı ürünlerde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

Lazer Mikrodiseksiyon Sistemleri mmi CellCut Plus ve mmi SmartCut Plus

Patoloji, hücre biyolojisi, kanser araştırmaları, adli bilimler, genomikler / proteomikler, immünoloji, gıda araştırmaları, prenatal tanı ve teşhis, mikrobiyoloji / viroloji alanlarına yönelik olarak geliştirdiği sistemleri ile geleceğin teknolojisine yönelik çalışmalar yürüten MMI firmasının "Lazer Mikrodiseksiyon Sistemleri" yenilikçi ve sofistike yaklaşım sergiliyor...

Olympus FluoView FV10i Lazer Taramalı Konfokal Mikroskop Sistemi

Kendine yetebilen eşsiz bir tasarıma sahip YENİ Olympus FluoView FV10i, konfokal mikroskop anlayışını yepyeni bir seviyeye getiriyor. Olympus FluoView FV10i sistemi ile kurulum ve kullanım sırasındaki tüm karmaşık adımları unutun ve sadece görüntüye konsantre olun. En deneyimsiz kullanıcılar bile hızlı ve kolay bir şekilde mükemmel görüntüler elde edebiliyor.

Olympus FSX100 BioNavigasyon Sistemi ile hücre içinde bir gezintiye ne dersiniz?

Canlı hücrelerin görüntülenmesi ve floresan mikroskobunun kullanımı hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kompleks mikroskop ayarları, karanlık oda ihtiyacı, özel masalar hepsini unutun.


Haberci

Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi UKMK 2010’da Yerimizi Aldık

İki yılda bir düzenlenen Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi'nin dokuzuncusu (UKMK9) 22-25 Haziran 2010 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü tarafından Ankara'da gerçekleştirildi.

NanoTR-VI’da Son Teknolojiyi Uzmanlarıyla Buluşturduk

21. yüzyılın en önemli gelişmelerinden biri olarak değerlendirilen ‘nanoteknoloji' alanında ülkemizde düzenlenen en kapsamlı konferans olan Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı'nın altıncısı (NanoTR6-2010) 15 - 18 Haziran 2010 tarihleri arasında İzmir Çeşme Altınyunus Oteli'nde yapıldı.

Yaşam Bilim Alanındaki Son Teknolojiyi 20. Ulusal Biyoloji Kongresi’nde Sunduk...

Grubumuz, yaşam bilim alanındaki son teknolojiyi sunmak amacıyla, 21 - 25 Haziran 2010 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Biyoloji Bölümü tarafından düzenlenen 20. Ulusal Biyoloji Kongresi'nde yerini aldı.

10. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi’ne Katıldık

17 - 20 Mayıs 2010 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı tarafından Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği ile birlikte Çeşme Altın Yunus Oteli'nde gerçekleştirilen 2.Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi'ne katıldık.

Zekai Tahir Burak Geleneksel Jinekopatoloji Sempozyumu Destekçileri Arasındaydık

17 - 20 Haziran 2010 tarihleri arasında Kıbrıs Acapulco Beach Club&Resort Hotel'de gerçekleştirilen kongrede Jinekopatoloji alanındaki son bilimsel gelişmelerin doyurucu bir içerikle sunuldu.

17. Ulusal Cerrahi Kongresi Ankara’nın Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

Türk Cerrahi Derneği (TCD) tarafından düzenlenen 17. Ulusal Cerrahi Kongresi, 26 - 29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Sheraton Kongre Merkezi Ankara'da gerçekleştirildi.

8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi İlgiyle İzlendi

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin (TJOD) düzenlediği 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi 18 - 23 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Belek'teki Susesi Otel'de gerçekleştirildi.

9. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Kongresi’ndeydik

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Kardiyoloji Bilim Dalı ile Türk Pediatrik Kardiyoloji Derneği'nin birlikte düzenlediği '9. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damamar Cerrahisi Kongresi'ne katıldık.

15. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi’nde İleri Tıp Teknolojileri Takip Edildi

Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde önemi giderek artan yoğun bakım dalında gereksinimleri karşılamak üzere Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından 5-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında Çeşme Sheraton Otel'de düzenlenen 15. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi katılımcıları arasında yer aldık.


Kısa Kısa

Fresenius Environmel Bulletin’de Grubumuza Teşekkür…

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümü Toprak İlmi ve Ekoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Hüseyin Barış Tecimen ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Sevgi; uluslararası hakemli dergiler arasında yer alan Fresenius Environmental Bulletin'de yayımlanan ‘Effects of Fertilization on Net Nitrogen Mineralization and Nitrification Rates at Different Land-Use Types: A Laboratory Incubation' adlı makalelerinde Grubumuz Laboratuvar Sistemleri Bölümü Analitik Sistemler Departmanı Satış ve Servis ekibimize laboratuvar kurulumlarında yaptıkları değerli katkılar için teşekkür etmişlerdir.

Yorgunluğun Acısını Pikniğimizle Çıkarttık...

Tüm çalışma arkadaşlarımız ve ailelerini bir araya getiren geleneksel şirket pikniğimiz bu yıl da keyifli bir organizasyonla 19 Haziran günü düzenlendi.

Teknolojide Dünya Liderleri Türkiye’nin İlk Deney Hayvan Laboratuvarında...

Ülkemizde sağlıklı deney hayvanı ihtiyacının karşılanmasını amaçlayan projeyle; Bilkent Üniversitesi, Cyberpark, GYİAD, Akbank ve LabX ortaklığı ile düzenlenen "birfikrinmiVar?"  iş fikri yarışmasından aldığı birincilikle kurulan Kobay Deney Hayvanları Laboratuvar A.Ş. teknolojik altyapıda İncekaralar'ı tercih etti.

Doğumunun 200. Yılında Chopin Uluslararası Sempozyumu Destekçileri Arasındaydık

Ülkemizin kültür-sanat yaşamını zenginleştirmek, topluma çağdaş, nitelikli ve farklı sanat olayları sunmak amacıyla İncekara; 2010 yılında tüm dünyada sayısız etkinliğe damgasını vuran Fryderyk F. CHOPIN'in doğumunun 200. yıldönümü kutlamaları için, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı ve Polonya Büyükelçiliği'nin değerli destek ve katkılarıyla düzenlenen "Doğumunun 200. Yılında Chopin" Sempozyumu'nda yerini aldı.

H. Avni İncekara Yurdu İşletme 2020 Girişiminde Ülkemizi Temsil Edecek...

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladığımız H. Avni İncekara Yurdu; Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ağı CSR Europe tarafından 28 Ekim 2010 tarihinde Brüksel'de gerçekleştirilecek İşletme 2020 Pazaryeri Sosyal Sorumluluk Fuarı'na katılma hakkı kazandı. 2020 yılı vizyonunun tartışılacağı etkinlikte yer alacak Türkiye'nin ilk yeşil kamu binası H. Avni İncekara Yurdu dünya çapından 160 proje arasından seçilerek Türkiye'yi temsil edecek...


Yeni Ürün

Philips’ten Yeni Flat Dedektörlü Seyyar C-Kollu Sistem; Veradius

Girişimsel ve minimal invaziv prosedürler geliştikçe cerrahi ortamlar da hızla değişmeye devam ediyor... Ameliyathanelerde yer yönetimi en önemli zorlukların başında geliyor. Philips teknolojisi tarafından geliştiren ultra ince flat dedektörlü Veradius sistemi görüş açınızı genişletirken ekip çalışması için en elverişli alanı sağlayarak iş akışınızı artırıyor. Cerrahi müdahalelerde ihtiyacınız olan özgürlüğü sağlarken en zorlu minimal invaziv prosedürleri net ve güvenli olarak veriyor.

Agilent’dan İleri Araştırma Görüntüleri için Nanoteknoloji Çözümleri…

Grubumuz, nanoteknolojinin araştırılması, nanometre ölçeğindeki fonksiyonel malzemelerin, araçların ve sistemlerin geliştirilmesi için yüksek hassasiyette modüler nano-ölçüm çözümleri sunan Agient Technologies Firması'nın, Nanoscales Measurement Operations (NMO) bölümüne bağlı nano teknolji ürünlerinin Türkiye temsilciliğini üstlendi


Toplantı&Eğitim

Heinen + Löwenstein Satış & Aplikasyon Eğitimi

Heinen + Löwenstein anestezi sistemlerini de kapsayan "İleri Seviye Anestezi" konulu eğitimimiz 10 - 11 Ağustos 2010 tarihleri arasında İstanbul'da tamamlandı.

Philips Healthcare Yurtdışı Servis Eğitimleri

İhtiyaçlarınıza ve karşılaştığınız zorluklara daha hızlı yanıt bulabilmek amacıyla Philips Healthcare'in X-Ray sistemlerine yönelik olarak Eindhoven / Hollanda'da düzenlenen yurtdışı servis eğitimleri geride bıraktığımız Mayıs - Haziran - Temmuz aylarında başarıyla tamamlandı.

Olympus Temel Mikroskopi ve Görüntüleme / Temel Kontrast ve Floresan Eğitimleri

Laboratuvar sistemleri yaşam bilim ve endüstriyel sistemler satış ve servis ekibimizin katıldığı Olympus Europa Holding tarafından düzenlenen; temel mikroskobi, kontrast yöntemleri ve floresan çalışmalarının hem teorik hem de pratik olarak ele alındığı eğitim Hamburg - Almanya'da gerçekleştirildi.


Sektörel Ajanda

18. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - GIDA 2010

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve KOSGEB tarafından 23 - 26 Eylül 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo'da düzenlenecek olan "18. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - GIDA 2010"a katılıyoruz. Yerli ve yabancı olmak üzere 50 bin profesyonel ziyaretçinin ağırlanacağı fuarda; Foss, Atago, HunterLab, Biochrom ve Millipore gibi dünya markalarının gıda sektörüne yönelik sistemlerini sergileyeceğimiz standımıza sizleri de bekliyoruz!..


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri