Skip to content

Sayı 42, Mayıs 2009

Büyüteç

Süreç İzleme

Örnekleme ve deneme aşamalarına çözümler sunan Millipore ile üretim aşamalarınızda potansiyel kontaminasyonu belirleyebilir, ister mikrobiyolojik, ister fiziksel ya da isterse kimyasal olsun hızlı ve kolay örnekler alabilirsiniz.

Laboratuvar Filtrasyonu

Millipore’un yaşam bilimlerinde numune hazırlamayı etkinleştirmek konusunda köklü bir geçmişi bulunmaktadır.  Millipore ürünlerinin sağladığı sonuçların üstün kalitesi ve sürekliliği nedeniyle birçok araştırmacı, numune hazırlama yöntemlerini Millipore üzerinde tanımlamakta ve standardize etmektedir.

Klinik Amaçlı Saf Su Sistemleri

Klinik Analiz Cihazlarına Özel Çözümler

Laboratuvar Suyu Ürünleri

Su, laboratuvarlarda en yaygın şekilde kullanılan bir çözücüdür ve genellikle deneylerde kullanılan solüsyonların %99'undan fazlasını oluşturur. Bu nedenle laboratuvarda kullanılan suyun kalitesi, gerçekleştirilen testlerin başarısı için kritik öneme sahiptir.

Suya Yönelik Çözümler

Herhangi bir laboratuvarda saf su üretimi zorunludur. Buna rağmen, çoğu kullanıcı için saf su üretimi, verimsiz ya da teknolojik olarak eskimiş su saflaştırma sistemleri ile elde edilmektedir ve buna bağlı olarak da yüksek maliyetler ve ağır bakım bedellerini karşılamak zorunda kalmaktadırlar. Üstelik çoğu su saflaştırma sistemi de sürekli kaliteli saf su üretimini garanti edememektedir.


Haberci

IV. Ulusal Sitopatoloji Kongresi Hacettepe’de Gerçekleştirildi...

Grubumuz, 26 – 29 Mart 2009 tarihleri arasında Sitopatoloji Derneği tarafından Hacettepe Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Ankara’da düzenlenen IV. Ulusal Sitopatoloji Kongresi’ne katıldı.

Gıda Sektörünün Profesyonelleri Foteg İstanbul 2009’da Tekrar Biraraya Geldi...

Türkiye'de gıda üretim sanayinin tüm aşamalarını bir çatı altında toplayan ilk Uluslararası İhtisas Fuarı olan Foteg İstanbul 2009, 5 – 8 Mart 2009 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İncekara, Avrasya’nın Buluşma Noktasında Yerini Aldı

Grubumuz,tıp ve laboratuvar teknolojilerindeki değişimi ve gelişimi yansıtmak, temsilcisi olduğu dünya markalarının cihaz ve sistemlerini sektörüyle buluşturmak amacıyla 05 – 08 Mart 2009 tarihleri arasında eş zamanlı gerçekleştirilen 16. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Teknik ve Ekipmanları Fuarı (Ekspomed 2009) ve 12. Uluslararası İstanbul Laboratuvar Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı’nda (Labtek 2009) yerini aldı.

Klinik Biyokimyanın Dünyada ve Ülkemizdeki Değişim Süreci Uludağ’da Ele Alındı...

Klinik Biyokimya Uzmanları Derneği 5. Ulusal Kongresi, 11 – 15  Ocak 2009 tarihleri arasında Bursa Uludağ’da düzenlendi.

Acil Tıp Uzmanları Antalya’da Buluştu...

Grubumuz, 19 – 22 Nisan 2009 tarihleri arasında Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından Maritim Pine Beach Resort Belek Antalya’da düzenlenen 5. Ulusal Acil Tıp Kongresi’nde yerini aldı.


Kısa Kısa

Özel Lokman Hekim Sincan Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’nin Kurulumunu Tamamladık...

Teknolojik donanımı son teknoloji ürünü sistemlerimizle tamamlanan Ankara’nın en büyük özel hastanelerinden biri olan Özel Lokman Hekim Sincan Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’nin kurulumunu gerçekleştirdik.

Eppendorf Genç Araştırmacı Ödülü Sahibini Arıyor

Moleküler biyoloji yöntemlerine dayalı biyomedikal araştırma alanında önemli başarılara imza atan genç bilim adamlarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen Eppendorf Genç Araştırmacı Ödülü, 2009 yılı sahibini arıyor...

Bizim Farkımız, Sorumluluk Bilincimiz

Türkiye’nin İlk ve Tek “Yeşil Yurt Binası”, İncekara’dan Nevşehir’e…   

Engelleri Kaldırmak için Çabalıyoruz

İncekaralar ve Nevşehir Belediyesi işbirliğiyle; Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Engelsiz Hayat Projesi” kapsamında, ortopedik engelli vatandaşlarımız için 30 tekerlekli sandalye, 20 baston ve 10 yürüteç sağlandı.

İncekaralar'a Bir Ödül de Yenibir İş ten...

İncekaralar, Yenibiriş Ödülleri 2008’de “İşe Alım Kategorisi”nde ödüle layık görüldü.


Yeni Ürün

Sympatec, laboratuvarlarda partikül boyut analizi için 4 güçlü yöntem sunmaktadır...

Lazer difraksiyon, ultrasonik ekstinksiyon, çapraz foton korelasyonu ve görüntü analizi prensipleri kullanarak geliştirdiği farklı sistemleriyle Sympatec büyüklük, şekil, dağılım ve konsantrasyon karakterizasyonu için farklı çözümler sunuyor.

Lazer Difraksiyon ve Görüntü Analizi için Sıvı Dispersiyon

Süspansiyonlar veya Emülsiyonlar için Sıvı Dispersiyon

Partikül Boyut Analizlerinin Büyük İsmi Sympatec, İncekaralar Bünyesinde...

Partikül boyut analizi alanında geliştirdiği laboratuvar teknolojileri ile dünyanın sayılı isimlerinden biri olan Sympatec, Türkiye’deki başarılarını artırmak için İncekaralar bünyesine katıldı.

Ventilatör Cihazları

Kusursuz Solunum için Üstün Teknoloji...

Anestezi Cihazları

Tam Donanımlı Anestezi Yardımcılarınız Leon ve Leon Plus

Grubumuz Medikal Teknolojinin Yenilikçi İsmi Heinen + Löwenstein ile Büyümeye Devam Ediyor...

Grubumuz, güvenilir teşhis ve tedavi olanağı sağlayacak yenilikçi tıbbi teknolojiler için dünyanın en iyileriyle çalışmayı sürdürüyor...    En yüksek standartları sunabilmek için en iyilerle yola devam ediyoruz...


Toplantı&Eğitim

Foss Satış ve Planlama Toplantısı

Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz Foss Analytical tarafından düzenlenen Satış ve Planlama Toplantısı, 09 – 12 Şubat 2009 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Hitachi

Hitachi firmasının yaşam bilimlerinden gıdaya, kozmetikten eczacılığa, tekstilden kimya endüstrisine kadar; tıbbi araştırma, insan sağlığı, endüstriyel proses, kalite kontrol, çevre bilimleri ve diğer uygulamalar için kullanılan spektrofotometre ve florimetre cihazları konusunda düzenlenen eğitimimiz 30 – 31 Ocak 2009 tarihleri arasında Ankara’da tamamlandı.

Veeco

Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz malzeme bilimi ve nanoteknolojik uygulamalarda güvenilir çözümler sunan Veeco firmasının Yüzey Profilometre grubuna yönelik olarak düzenlenen servis ve software eğitimi, 4 Mart 2009 tarihinde İ.T.Ü. Kimya Metalurji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Laboratuvarlarında yapıldı.

Periyodik Toplantılarımız Gerçekleşti...

Türkiye temsilcisi olduğu markaların, uzmanlar tarafından öncelikle tercih edilen markalar olması için bütün ürün ve hizmetlerindeki mükemmelliği sürekli artırarak “müşteri odaklı” politikalar ve hedefler üreten ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran İncekara, bölüm ve bölgeleri arasındaki iletişimi güçlendirerek sinerji yaratmak, müşterilerinin beklentilerine daha hızlı cevap vermek amacıyla durmaksızın çalışıyor.

Atago

Dijital, otomatik, abbe, el, masaüstü, dijital refraktometre ve polarimetrelere yönelik olarak düzenlenen servis eğitimi, 02  - 03 Nisan 2009 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.

Millipore Satış ve Aplikasyon Eğitimi

Kalite kontrol test sistemleri alanında dünyanın bilinen ve önde gelen firmaları arasında yer alan Millipore firmasının, PMT (Process Monitoring Tools) süreç izleme cihazlarına yönelik olarak düzenlediği uluslararası eğitim, 09 – 20 Mart 2009 tarihleri arasında Molsheim, Fransa’da gerçekleşti.

GBC

Elemental analiz alanında dünyanın önde gelen firmaları arasında bulunan GBC Scientific Equipment firmasının analitik sistemleri arasında yer alan Atomik Absorbsiyon cihazlarına yönelik servis eğitimi, 05 – 06 Mart 2009 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti.
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri