Skip to content

Sayı 41, Ocak 2009

Özel Bölüm

epMotion İşletim Sİstemleri: İki Akıllı Seçenek

epMotion otomatik pipetlemeyi kontrol etmek için size iki seçenek sunar. epMotion PC versiyonu ve epMotion kontrol paneli.

Daha fazla tekrarlanabilirlik, daha çok özgürlük ve güvenilirlik...

Seçiminizi Doğru Yapın!
Beş farklı epMotion sistemi size her türlü uygulamayı gerçekleştirme özgürlüğü sağlar:

Pipetlemeyi Seviyorum - Ya siz?

eppendorf Olasılıkları Keşfedin

Uygulamanızı bulun!

epMotion uygulamalarına genel bakış

epMotion 5075 LH Otonatik Pipetleme Sistemi

epMotion 5075LH gelişmiş sıvı dağıtımı talepleri içinideal çözümdür

Otomatik Real-Time PCR Hazırlığı

Daha az reaktif, daha fazla tekrarlanabilirlik...


Haberler

Metalurji Sektörünün Lider Platformu, ANKIROS 2008...

Grubumuz, 16 - 19 Ekim 2008 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul'da gerçekleşen ve metalurji sektörünün önde gelen kuruluşlarını biraraya getiren ANKIROS 2008, 9. Uluslararası Demir Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı'na katıldı.

4. Ulusal Veteriner Patoloji Kongresi' ne Katıldık

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı'nın Veteriner Patoloji Derneği ile ortaklaşa hazırladığı Ulusal Patoloji Kongreleri'nin dördüncüsü, 29 Ekim - 02 Kasım 2008 tarihleri arasında Antalya, Kemer Alatimya Village Otel'de gerçekleştirildi.

XXII. Ulusal Kimya Kongresi'ne Bu Yıl Doğu Akdeniz Üniversitesi Ev Sahipliği Yaptı...

Türkiye Kimya Derneği koordinatörlüğünde, her yıl Türkiye'deki farklı kimya bölümlerinin ev sahipliğinde düzenlenen ve alanında en önemli etkinliklerden biri olan Ulusal Kimya Kongresi'nin 22'ncisi, 06 - 10 Ekim 2008 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Kimya Bölümü ev sahipliğinde Magusa, Salamis Bay Conti Resort Hotel'de yapıldı.

24. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde Kardiyolojide Son Teknolojiyi Sergiledik...

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nin yirmi dördüncüsü 24 - 27 Ekim 2008 tarihleri arasında WOW Convention Center İstanbul'da yoğun katılım ile gerçekleşti.

6. Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Kongresi'nde Yer Aldık...

İlki 1998 yılında İstanbul'da düzenlenen Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Kongresi'nin altıncısı 06 - 09 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya Mirage Park Resort Hotel'de düzenlendi.

Toz Bilim ve Teknolojisindeki Son Gelişmelerin Tartışıldığı 5. Uluslararası Toz Metalurjisi Konferansı'ndaydık...

Grubumuz Türk Toz Metalurji Derneği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi işbirliğinde 08 - 12 Ekim 2008 tarihlerinde düzenlenen         "5. Uluslararası Toz Metalurjisi Konferansı ve Sergisi"ne katıldı. Toz metalurjisinin bütün bilim ve teknoloji sahalarını kapsayan konferans teknolojik uygulamaları içeren özgün sözlü ve poster sunuşları ile oldukça başarılı geçti.

TARK 2008'de İncekara Teknolojisi İzlendi...

Bu yıl 42. si düzenlenen Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kongresi (TARK), 29 Ekim - 02 Kasım 2008 tarihleri arasında WOW Kremlin ve Topkapı Palace Antalya'da gerçekleştirildi. Anestezi ve Yoğun Bakım alanındaki güncel konuların tüm yönleriyle ele alındığı kongrede, yeni teknolojik ve bilimsel gelişmelere geniş yer ayrıldı.

18. Ulusal Patoloji Kongresi Antalya'da Gerçekleşti...

İncekara, 25 - 29 Ekim 2008 tarihleri arasında Maritim Pine Beach Resort Antalya'da düzenlenen 18. Ulusal Patoloji Kongresi'ndeki yerini aldı.

29. Ulusal Radyoloji Kongresi'nde Yenilikçi Tıp Teknolojileri Takip Edildi...

29. Ulusal Radyoloji Kongresi ‘‘TURKRAD 2008’’ 01 - 05 Kasım 2008 tarihleri arasında Antalya Kemer Sungate Port Royal Hotel'de düzenlendi. Bu yıl kongrenin ana konusu ''Ağrıya Radyolojik Yaklaşım" olarak belirlendi. Moleküler görüntüleme, beyinde fonksiyonel MR ve difüzyon tensor görüntüleme, vertebraplasti, kifoplasti gibi güncel radyolojik gelişmelerle ilgili başlıklar da kongre programında yer aldı.

Kimya Sanayi'nin Buluşma Noktası, TURKCHEM 2008...

İncekara, 25 - 29 Ekim 2008 tarihleri arasında Maritim Pine Beach Resort Antalya'da düzenlenen 18. Ulusal Patoloji Kongresi'ndeki yerini aldı.

Ultrasonografinin Yenilikçi Adı Aloka IASGO 2008'de...

Grubumuz, 08 - 11 Ekim 2008 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen 18'inci Dünya Gastroenterologlar, Genel Cerrahlar ve Onkologlar Kongresi'ne ‘‘IASGO 2008’’, temsilcisi olduğu Aloka firması ile katıldı.

Nano Boyuttaki Bilimsel Araştırmaların Adresi, MediNano2008...

Grubumuz, 06 - 07 Ekim 2008 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen MediNano-1 Nano-fotonik Konferansı'na katıldı.

Veteriner Mikrobiyoloji ile İlgili Son Gelişmeler Van'da Tartışıldı...

Grubumuz, 07 - 09 Ekim 2008 tarihleri arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsü Van'da düzenlenen VIII. Ulusal Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi'ne katıldı.  

İlk Uluslararası Adli Bilimler Kongresi Gerçekleşti...

08 - 11 Ekim 2008 tarihleri arasında Adli Tıp Derneği ve Adli Tıp Kurumu tarafından İstanbul'da düzenlenen 1. Uluslararası Avrasya Adli Bilimler Kongresi'nde İncekara da yerini aldı.


Kısa Kısa

GE Healthcare Teknolojisi ile Kansere Erken Teşhis

Ankara Onkoloji Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayacak Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), alanında dünyanın en ileri teknolojisine sahip GE Senographe DS model Full Field Dijital Mamografi Sistemi'ni tercih etti.

Hitachi TM 1000 Üstün Nitelikleriyle İTÜ ve KOSGEB'de

Hitachi markası tarafından geliştirilen ileri teknoloji masaüstü elektron mikroskobu TM 1000 mikro ve nanobilim dallarına hizmet vermeyi sürdürüyor.

Nihon Kohden Kalitesi Yine Tercih Edildi

İstanbul İl Özel İdaresi ve Hudut Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü sağlık yatırımlarında Nihon Kohden kalitesini tercih etti.

Dünyanın Tanıdığı Olympus Kalitesi Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde...

Anadolu'nun arkeolojik eserlerini sergileyen ve dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetler Müzesi de seçimini dünyanın kabul ettiği görüntü kalitesiyle Olympus'tan yana kullandı.

Son Teknolojiyi Üniversitelerimize Kazandırmayı Sürdürüyoruz

Geliştirilmiş son teknolojiyi üniversitelerimize kazandırarak bilimsel araştırmalara altyapı sağlamayı sürdürüyoruz.

Yaşam Kalitesini Yükselten Dünya Teknolojilerini Taşıyoruz

Sağlık ve Endüstri sektörlerindeki dünya markalarının geliştirdiği son ürünleri kendi konularında uzman kullanıcılarıyla buluşturmak ve yaşam kalitenizi  yükseltmek hedefimizle yola devam ediyoruz...

Kan Santrifüjünde Seçimin Adı : Thermo Scientific Heraeus

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi, soğutmalı kan santrifüjünde kan bankacılığının önde gelen santrifüjlerinden Thermo Scientific Heraeus marka Cryofuge 6000i'yi seçti.

Terry Fox Umut Koşusu'na İlgi Her Yıl Artıyor...

Yakalandığı kemik kanseri nedeniyle tek bacağını kaybettikten sonra "Kanser araştırmalarına destek sağlamak" amacıyla kilometrelerce koşan ve henüz 22 yaşında hayata veda eden Kanadalı Terry Fox adına düzenlenen "Umut Koşusu" 21 Ekim'de İstanbul'da ve 27 Ekim'de Ankara'da gerçekleştirildi. İncekaralar'ın da desteklediği Terry Fox Umut Maratonu Koşusu'na olan ilgi her yıl katlanarak artıyor

Konya Kızılay Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi'nde İncekara Teknolojisi

Tüp bebek ünitelerinin en yüksek kalite ve standartta hizmet verebilmesi için donanımlarına son teknoloji ürünü sistemlerimiz ile katkıda bulunmayı sürdürüyoruz.

Sağlıklı Bir Gelecek için Çalışmalarımıza Aralıksız Devam Ediyoruz...

İleri teknoloji ürünü cihaz ve sistemler ile güvenilir teşhis ve tedavi olanaklarını sunarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına ve gelişimine katkıda bulunmayı sürdürüyoruz...


Yeni Ürün

Yeni Hastabaşı Monitörümüz : Life Scope TR

Nihon Kohden, yüksek kaliteli teknolojik cihaz ve sistemlerin geliştirmesi ve üretimi alanında 50 yılı aşkın deneyimini tüm dünyada başarılı olan Life Scope Serileri ile kanıtlamaya devam ediyor.


Eğitimlerimiz

İncekara Servis'de Sınır Tanımıyor

Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, teknik servis ve satış sonrası hizmetler konusunda uzmanlaşmış mühendis, tekniker ve teknisyen kadrosuyla gelişimci teknik servislerini sürdüren Grubumuz, geçtiğimiz Aralık ayında hizmet ağını uluslararası platforma da taşıdı. Satış Sonrası Servis kalitesini ve altyapısını her geçen gün daha da geliştirerek yoluna devam eden Grubumuz, yurt dışı açılımları ile de başarılarına yenilerini ekliyor.

Veeco Seminerlerimiz Başarıyla Tamamlandı

Temsilcisi olduğumuz; dünya çapında veri saklama, HB-LED ve bilimsel araştırma alanlarında nanoskaladaki aplikasyonlar için çözümler üreten en büyük markalardan biri olan Veeco Instruments Inc. ile gerçekleştirdiğimiz "Taramalı Prop Mikroskobisinde Teknolojik Yenilikler" konulu seminerlerimiz başarıyla tamamlandı.

GE Healthcare Röntgen Sistemi

GE Precision Rxi dijital floroskopi ve C-Kollu görüntüleme sistemi Precision Mpi'a yönelik Servis Eğitimi 31 Ekim - 01 Kasım 2008 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti.

Vötsch Klimatik Test Kabinleri

Vötsch Industrietechnik firmasının VC 2000 ve VC 3000 serisi klimatik test kabinlerine yönelik Servis Eğitimi, 31 Ekim 2008 - 01 Kasım 2008 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşti.

Thermo Scientific Heraeus CO2 İnkübatörü ve Mikromanipülatör

Thermo Scientific Heraeus firmasının CO2 inkübatörü, Narishige ve Eppendorf NK2 model mikromanipülatör sistemlerine yönelik Servis Eğitimi 05 - 06 Eylül 2008 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti.

GE Healthcare Mamografi Sistemi

Medikal görüntülemede dönüşümcü teknolojileri sunan GE Healthcare firmasının mamografi sistemlerine yönelik Servis Eğitimi 11 - 12 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti.

Nihon Kohden Monitör ve EKG Cihazı

Nihon Kohden firmasının hastabaşı monitör ve EKG cihazlarına yönelik Servis Eğitimi  19 - 20 Eylül 2008 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşti.
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri