Skip to content

Sayı 40, Eylül 2008

Özel Bölüm

Yaşamın Her Alanında Yüksek Teknolojik Ürünlerimizle Yanınızdayız

Yaşam kalitesinin her geçen gün arttığı, daha güvenli ve modern bir çevrede yaşıyoruz. Hayatınızı kolaylaştıran ve yaşam standardınızı yükselten hizmet ve ürünlerden faydalanabilmeniz için; fabrikaların ve altyapı tesislerinin Ar-Ge, kalite kontrol ve üretim aşamalarında yeni ufuklar açan dünya teknolojilerini Türkiye’ye taşıyoruz.

Güvenilir Sonuç İçin Yenilikçi Teknoloji

Hasta hakkında detaylı ve güvenilir verilere sahip olmak doğru tedavi yolunun izlenmesinde büyük önem taşıyor. Grubumuz, hastalıkların erken tanı ve tedavisine imkan sağlayan radyolojik sistemleri ile modern teknolojinin olanaklarını kullanıcılarına taşıyor.

Sağlıkta Önce Siz Geliyorsunuz

Anesteziyoloji ve reanimasyon alanında operasyon öncesi ve sonrasında hastalarınızın rahatı için ihtiyaç duyduğunuz gelişmiş teknolojik sistemleri geniş bir yelpazede uzmanların kullanımına sunuyor.

Teknoloji Lideri Takımımızla Maratona Hazırız...

Günümüz teknolojisi, hayatın her alanında baş döndürücü bir hızla değişiyor. Tıp ve laboratuvar alanları da yüksek teknolojinin kullanıldığı dinamik konuların başında geliyor.

Kalbinize Çok İyi Bakıyoruz

Kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde üst düzey teknolojik sistemlerimizle kalbinize çok iyi bakıyoruz.


Haberler

İncekara, Biyomedikal Alanındaki Gelişmeleri ODTÜ’de Takip Etti

On iki yıldır Boğaziçi Üniversitesi, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü tarafından düzenlenmekte olan Biyomedikal Mühendisliği Ulusal Toplantısı’na (BİYOMUT) bu yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalı ev sahipliği yaptı.

Histoloji ve Embriyoloji Alanındaki Araştırmalara Destek Vermeye Devam Ediyoruz

Grubumuz, 20 - 23 Mayıs 2008 tarihleri arasında Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği'nin katkılarıyla Çukurova Üniversitesi'nde gerçekleştirilen IX. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi'ne katıldı.

Grubumuz, Nanobilim ve Nanoteknoloji Alanında Veeco ile İddialı

NANO TR konferanslarının dördüncüsü bu sene 09 – 13 Haziran'da İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. İncekara konferansa bilimsel araştırma pazarlarında nanoskaladaki aplikasyonlar için çözümler üreten Veeco firması ile katıldı.

13. Avrupa Klinik Nörofizyoloji Kongresi’nde Biz de Vardık

Grubumuz, Türkiye Klinik Nörofizyoloji Derneği ve Uluslararası Klinik Nörofizyoloji Federasyonu tarafından 4 – 8 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen "13. Avrupa Klinik Nörofizyoloji Kongresi"ne Nihon Kohden Europe ile birlikte katıldı.

NANOMAT 2008 Çalıştayı’na Katıldık

Grubumuz, 24 – 25 Nisan 2008 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen NANOMAT 2008 Uluslararası Çalıştayı’na Veeco firmasının yetkilileri ile birlikte katıldı.

Grubumuz Göç Alan Kentlerin Dönüşümü için Çalışıyor

Türkiye'de ilk kez kentsel alanlarda göçün olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Erzurum illerinde başlatılan Ekonomik ve Sosyal Entegrasyon Projesi (EKOSEP) kapsamında kullanılacak ekipmanların temini grubumuz tarafından karşılandı.

Ekokardiyografi Performansı Sergiledik

Türk Kardiyoloji Derneği Ekokardiyografi Çalışma Grubu’nun yıllık Mezuniyet Sonrası Eğitim Toplantıları’nın 11.’si, 8 – 10 Mayıs 2008 tarihleri arasında, Bursa’da gerçekleştirildi.

BIOMED 2008 Çalıştayı’nda Veeco Ürünlerini Tanıttık

Grubumuz, 3 – 6 Mayıs 2008 tarihleri arasında Hacettepe ve Muğla Üniversitesi Kimya Bölümleri tarafından Prof. Dr. Hakan Ayhan başkanlığında organize edilen ve Maritim Hotel Grand Azur Marmaris’te gerçekleştirilen BIOMED 2008 "Nanomedicine and Nanobiotechnology" konulu workshopa katıldı.

3. Ulusal Romatizmal Hastalıklar Kongresi

Grubumuz, Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği'nin (TRASD) 14 – 18 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirdiği 3. Ulusal Romatizmal Hastalıklar Kongresi'ne katıldı.

İncekara, Yaşam Bilim Alanındaki Son Teknolojiyi 19. Ulusal Biyoloji Kongresi’nde Sundu

24 – 25 Nisan 2008 tarihleri arasında Türk HPB Cerrahi Derneği ve Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından İstanbul’da düzenlenen II. Hepato Pankreato Bilier Cerrahide Teknik Gelişmeler ve Uygulamalar Sempozyumu’nda gerçekleştirilen karaciğer transplantasyonunda canlı yayın ameliyat sponsorluğunu Aloka ile birlikte İncekara üstlendi.

Tahıl Bilimini ve Endüstrisini Buluşturan Boğaziçi 2008 Konferansı'ndaydık

ICC Uluslararası Konferansı - Boğaziçi 2008 ve 3. İstanbul Değirmen Makineleri Yan Sanayi ve Hububat Teknolojileri Fuarı İDMA 2008, 24 - 26 Nisan 2008 tarihleri arasında, İstanbul'da gerçekleştirildi.


Kısa Kısa

İncekaralılar İlk Yardım Eğitimi Aldı

İncekara çalışanları temel ilk yardım eğitimi aldı. Sağlık Bakanlığı Sertifikalı İlk yardım Eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen 16 saatlik eğitimde katılımcılara; boğulma, bayılma, zehirlenme, yaralanma gibi sorunlar karşısında nasıl davranılacağı öğretildi.

Umut Bekleyenler için Kan Bağışladık

Topluma fayda sağlayacak ve yol gösterecek projeler içerisinde yer almayı temel görevleri arasında sayan grubumuz; ülkemizin sağlık alanında en önemli sorunlarından biri olan kan bağışını desteklemek ve teşvik amacıyla başlattığı “Kan Bağışı Haftası”nın bu yıl sekizincisini gerçekleştirdi.

İncekara IMSI Teknolojisi ile Tüp Bebek Uygulamalarında Yeni Açılımlar Sağlıyor

Yardımcı Üreme Teknikleri alanında yeni ve önemli gelişmelerden birisi olan IMSI (Yüksek Mikroskobik Büyütmeyle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu) teknolojisi, Olympus kalitesi ile Ankara CLINIC İnfertilite Merkezi’nde uygulanmaya başlandı.

Sağlıkta Sosyal Sorumluluk 2008 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yönetim Kurulu Başkanımız Özgür İncekara’nın da kurucuları arasında yer aldığı Sağlık Gönüllüleri Derneği’nin, her yıl sağlık alanında yapılan sosyal sorumluluk projelerini teşvik etmek ve başarılı çalışmaların örnek olmasını sağlamak amacıyla düzenlediği “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” sahiplerini buldu.

Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezlerinde GE Healthcare Teknolojisi

Grubumuz, zamanın en korkutucu hastalıklarından biri olan kansere karşı erken teşhisin konabilmesi ve gerekli müdahalenin zamanında yapılabilmesi için hayati önem taşıyan Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezlerini GE Healthcare teknolojisi ile donatıyor.

Yılın Yorgunluğunu Pikniğimizle Attık

Tüm yılın yorgunluğunu hep birlikte atabilmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz pikniğimizi 14 Haziran günü büyük bir coşku ile gerçekleştirdik.

Bizim Farkımız; Sorumluluk Bilincimiz

İncekara’dan Eğitime Bir Katkı Daha; Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi Yurdu’nun Temeli Atıldı...

Aloka Alpha 10 Kalitesi Sınırları Aştı

Renkli Doppler Ultrasonografi Cihazları içinde en üst segmentte yer alan Aloka ProSound 10, kalitesiyle sınırları aştı. Libya’da faaliyet gösteren Al Moktber Medical Equipment firması da Aloka teknolojisini tercih etti.


Yeni Ürün

MECTA EKT Sistemleri ile Psikiyatriye İddialı Başlıyoruz

Grubumuz, tıp alanında geliştirilmiş son teknolojileri yakından takip ederek; dünya standartlarındaki teşhis ve tedavi sistemlerini Türkiye’ye taşımaya devam ediyor.


Eğitimlerimiz

HunterLab Servis Eğitimi

Renk sorunlarının çözümünde uzman HunterLab sistemlerinin tekstil, gıda, plastik, kaplama, kimyasal, ilaç, kağıt, boya gibi endüstriyel alanlarda kullanılan geniş ürün sistemleri ile ilgili servis eğitimi, 02 – 03 Mayıs 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Vötsch Simpati SW, Simcon32 Eğitimi

Geliştirdikleri yüksek kalitede ve güvenirlikte ısı teknoloji üniteleri ve sistemleri sağlayan Vötsch firmasının ürünlerine yönelik servis eğitimi, 22 – 23 Mayıs 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Veeco AFM Aplikasyon Eğitimi

Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz Veeco firmasının Atomik Kuvvet Mikroskoplarına yönelik düzenlenen aplikasyon eğitimi, 26 – 30 Mayıs 2008 tarihleri arasında İngiltere’de gerçekleştirildi.

GE Precision 500D Eğitimi

GE Healthcare tarafından Precision 500D röntgen cihazına yönelik düzenlenen eğitim, 23 – 27 Haziran 2008 tarihleri arasında GE Education Center Milwaukee’da gerçekleştirildi.

Vötsch Climate 2000 / 3000 Servis Eğitimi

Vötsch Industrietechnik tarafından Malzeme Test Kabinlerine yönelik düzenlenen servis eğitimi 30 Haziran – 9 Temmuz 2008 tarihleri arasında Balingen Almanya’da gerçekleşti.

Nihon Kohden EEG / EMG Cihazları Servis Eğitimi

Nihon Kohden firmasının EEG / EMG cihazlarına yönelik servis eğitimi, 30 – 31 Mayıs 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

GE C-Kollu Röntgen Eğitimi

Everwiev 7500 pro, OEC 7700, OEC 9800, Flourostar 7900 model GE marka tüm C-Kollu röntgen cihazlarını kapsayan eğitim 06 – 07 Haziran 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Analitik, Yaşam Bilim ve Endüstri Gruplarımızın Değerlendirme Toplantıları Gerçekleşti

Başarılı bir satış ve pazarlama stratejisi oluşturmak, müşterilerimizin gereksinimlerine hızlı cevap verebilmek ve hizmet farklılığı yaratmak için “müşteri odaklı” politikalar ve hedefler üreten ve çalışmalarını bu yöne yoğunlaştıran İncekara, her altı ayda bir düzenlenen bölümler arasındaki değerlendirme toplantılarını gerçekleştirdi.


Etkinliklerimiz


Kitap Cini

SAYI 40 - EYLÜL 2008 Empati: Duygusal Sınırlarda Bir Yolculuk...

Edebiyat, bilim ve felsefe ruhunuza akacak, okudukça bağlanacak, bağlandıkça okuyacaksınız...    


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri