Skip to content

Sayı 39, Mayıs 2008

Özel Bölüm

Geleceğin Dijital Görüntülerini dotSlide ile İzleyin...

Olympus Soft Imaging Solutions, mikroskopik görüntü işletimi ve analizleri için yazılım ve donanım çözümleri geliştiriyor. Görüntünün; dijital ortama aktarılması, yüksek çözünürlükte ve büyüklükte izlenebilmesi, elektronik ortamda saklanabilmesi, tüm dünyada anında ve aynı anda görüntülenebilmesi imkanını sağlayan Olympus dijital mikroskopi sistemleri ile geleceğin dijital görüntülerini yakalayacaksınız...


Haberler

II. Multidisipliner Kanser Araştırma Sempozyumu’na Katıldık

Grubumuz, 24 - 27 Şubat 2008 tarihleri arasında Uludağ Grand Yazıcı Otel'de gerçekleştirilen ve kanser araştırmalarına gönül verenlere bilgilerini güncelleme fırsatı yaratan Uluslararası Katılımlı 2.Multidisipliner Kanser Araştırma Sempozyumu’na katıldı.

Avrasya’nın En Büyük Fuarı’nda İncekara Teknolojisi İzlendi...

Grubumuz, tıp ve laboratuvar teknolojilerindeki değişimi ve gelişimi yansıtmak, temsilcisi olduğu dünya markalarının cihaz ve sistemlerini sektörüyle buluşturmak amacıyla 20 – 23 Mart 2008 tarihleri arasında 15. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Teknik ve Ekipmanları Fuarı (Ekspomed 2008) ve 11. Uluslararası İstanbul Laboratuvar Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı’nda (Labtek 2008) yerini aldı.

2. Güncel Üreme Endokrinolojisi ve Yardımcı Üreme Teknikleri Kongresi’ndeydik!

Grubumuz, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Planlaması İnfertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Prof. Dr. Erol Tavmergen Başkanlığı’nda, 17 – 20 Nisan 2008 tarihleri arasında Sheraton Hotel Çeşme, İzmir’de düzenlenen 2. Güncel Üreme Endokrinolojisi ve Yardımcı Üreme Teknikleri Kongresi’ne katıldı.

İstanbul Tıp Fakültesi İnfertilite ve Perinatoloji Günleri'ndeydik

Grubumuz, İstanbul Tıp Fakültesi Refrodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bilim Dalı tarafından Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu Başkanlığı’nda, 26 – 29 Mart 2008 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlenen İnfertilite ve Perinatoloji Günleri Sempozyumu’na katıldı.

SAYI 39 - MAYIS 2008 Palandöken'de Kadın Doğum Uzmanları ile Buluştuk...

Grubumuz, 12 – 16 Mart 2008 tarihleri arasında, Erzurum Polat Renaissance Otel'de, Prof. Dr. Sedat Kadanalı Başkanlığı’nda Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği tarafından düzenlenen Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’ne katıldı.


Kısa Kısa

Beyin Bilgi Yarışması Galiplerine Ödül Grubumuzdan Geldi

Uluslararası Beyin Haftası etkinlikleri kapsamında liseler arasında düzenlenen "1. Beyin Bilgi Yarışması"nda kazananlara bir ödül de İncekara’dan geldi...

Nevşehir Sevdalıları Gecesi’nde Hemşehirlilerimizi Yalnız Bırakmadık

İncekara Holding; Nevşehir’de Kapadokya Ajans, FİB Haber Nevşehir İnteraktif Gazetesi tarafından 27 Şubat 2008 tarihinde düzenlenen "1. Geleneksel Nevşehir Sevdalıları" gecesine destek verenler arasında yer aldı.

Sağlıklı Nesiller için Miniklerin Sütleri Bizden

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından sütün çocuk gelişimindeki önemini anlatmak, çocuklara süt içme alışkanlığını kazandırmak ve onların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan “Sağlıklı Nesiller için Süt Projesi”nin sponsorluğunu İncekaralar üstlendi.

Tüp Bebek Tecrübemiz Yine Sınırları Aştı

Ülkemizdeki tüp bebek merkezlerinin donanımı ve kurulumunda sahip olduğu önemli başarıların kazandırdığı tecrübeyi, komşu ülkelere de taşıyan Grubumuz; 23 – 27 Şubat 2008 tarihleri arasında Irak Erbil Tüp Bebek Merkezi’nin kurulumunu gerçekleştirdi.

DNA ve DNA Tamir Mekanizmaları 1. Ulusal Öğrenci Kongresi’ne Destek Olduk...

Tıp Fakültesi öğrencilerinin, meslek hayatlarında biyomedikal genetik alanındaki araştırmalara ilgilerini arttırmak, var olan donanımlarını geliştirmek; hastalıkların genetik temelleri hakkında bilgi donanımlarını arttırmak; tanı amaçlı...

Ödediğimiz Vergilerle Sorumluluklarımızı Yerine Getirmenin Gururunu Paylaşıyoruz

1951 yılında dürüst ticaret ilkesiyle yola çıkan Grubumuz, kurulduğu günden bu yana gelecek nesillere sağlıklı yarınlar bırakmak için durmaksızın çalışıyor. Bu doğrultuda dünya markalarının son teknolojilerini üstün hizmet anlayışı ile ülkemize ulaştırdı, ulaştırmaya da devam ediyor.

Türkiye’nin Yeni Gözlem Uydusu için Olympus Kalitesi Seçildi

Milli Savunma Bakanlığı için TÜBİTAK ve TAI işbirliği ile yapımına başlanan “GÖKTÜRK-2” uydusunun elektronik kartları Olympus SZ51 mikroskoplar ile incelenecek...

Lokman Hekim Yeni Hastanesinde İncekara Teknolojisini Tercih Etti

Özel Lokman Hekim Hastanesi’nin, Ankara Sincan’da açtığı yeni hastanesinin Tüp Bebek Ünitesi ve Merkezi Laboratuvarları İncekara tarafından donatıldı.

Lokman Hekim Yeni Hastanesinde İncekara Teknolojisini Tercih Etti

Özel Lokman Hekim Hastanesi’nin, Ankara Sincan’da açtığı yeni hastanesinin Tüp Bebek Ünitesi ve Merkezi Laboratuvarları İncekara tarafından donatıldı.


Eğitimlerimiz

GBC

Elemental analiz alanında dünyanın önde gelen firmaları arasında bulunan GBC Scientific Equipment firmasının analitik sistemlerine yönelik satış eğitimi, 07 Şubat 2007 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Proje ve Pazarlama Departmanlarımızda Fark Yaratmak için Buluştuk...

İncekara proje ve pazarlama bölümlerinin faaliyetlerinde ortak misyona ulaşmak, önümüzdeki yıllarda dünyada ve Türkiye’de yaşanması olası gelişmeler ışığında geleceği tasarlamak ve yaratılmasını temin etmek amacı ile düzenlediğimiz Proje ve Pazarlama Çalıştayımız, 22 – 23 Şubat 2008 tarihleri arasında Kızılcahamam’da yapıldı.

Aloka USG Sistemlerinin Servisi...

Ultrason alanında teknolojik gelişmeleri şekillendiren Aloka firmasının ultrasonografi sistemlerine yönelik servis eğitimi, 21 - 23 Şubat 2008 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.

Hitachi

Hitachi firmasının sağlık bilimlerinden gıdaya, kozmetikten eczacılığa, tekstilden kimya endüstrisine kadar; tıbbi araştırma, insan sağlığı, endüstriyel proses, kalite kontrol, çevre bilimleri ve diğer uygulamalar için kullanılan spektrofotometre ve florometre cihazları konusunda düzenlenen eğitimimiz 04 – 05 Nisan 2008 tarihleri arasında Ankara’da tamamlandı.

Atago

Atago refraktometre cihazlarının servisine yönelik olarak düzenlenen eğitimimiz, 18 – 19 Nisan 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.Teorik ve uygulamalı çözüm teknikleri ile aktarılan Atago servis eğitiminde; dijital, otomatik, abbe, el ve masaüstü refraktometreleri ayrı ayrı ele alındı, teorik bilgilerin yanı sıra servis uygulamalarına da geniş yer verildi.

Eppendorf Pipetlerinin Servisi ve Validasyonu...

Laboratuvar, tıbbi teşhis, biyoteknoloji, moleküler biyoloji, çevresel araştırma ve endüstri alanlarında zirvedeki yerini koruyan Eppendorf firmasının garantisi ve kalite güvencesi ile üretilen pipetlerin servisine ve validasyonuna yönelik eğitim, 11 - 12 Şubat 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.

Foss Eğitimi

Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz Foss Analytical tarafından düzenlenen eğitim toplantısı, 09 Nisan 2008’de İstanbul’da gerçekleşti.

Foss

Foss firmasının analiz sistemlerine yönelik olarak düzenlenen servis eğitimi analitik bölümü servis ekibinin katılımıyla 20 – 22 Mart 2008 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.Et, süt ve süt ürünlerinin analizinde mükemmel teknolojisi ile mükemmel performans sağlayan FoodScan™, Fossomatic™, BactoScan™ cihazlarını kapsayan servis eğitiminde; cihazların genel tanıtımı, cihazları oluşturan üniteler, cihazların yapısal özellikleri, uygulama alanları, ölçüm parametreleri ve metotları, miktar tayinleri, testler ve kontroller hakkında teorik bilgiler verildi.

Değişen Teknolojiye Hızla Ayak Uyduruyoruz...

Dinamik ve yenilikçi yapısı ile insan sağlığını etkileyen önemli sektörlerde hizmet veren, tıp ve laboratuvar teknolojilerinde öncü markaların temsilciliğini yürüten İncekara, müşteri memnuniyetini artırmak ve devamlılığını sağlamak için Satış Sonrası Servis kalitesini ve altyapısını her geçen gün daha da geliştirecek eğitimlerine devam ediyor.


Etkinliklerimiz

19. Ulusal Biyoloji Kongresi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından 23 - 27 Haziran 2008 tarihlerinde Trabzon'da düzenlenecek olan 19. Ulusal Biyoloji Kongresi'ne hazırlanıyoruz.

The 14th International Symposium on Biomedical Science and Technology, BIOMED 2008

3 - 6 Mayıs 2008 tarihleri arasında Hacettepe ve Muğla Üniversitesi Kimya Bölümleri tarafından Prof. Dr. Hakan Ayhan başkanlığında organize edilen ve Maritim Hotel Grand Azur Marmaris’te gerçekleştirilecek olan BIOMED 2008 "Nanomedicine and Nanobiotechnology" konulu workshop'a katılıyoruz.

Ekokardiyografi Çalışma Grubu XI. Mezuniyet Sonrası Eğitim Toplantısı

Türk Kardiyoloji Derneği Ekokardiyografi Çalışma Grubu’nun Yıllık Mezuniyet Sonrası Eğitim Toplantıları’nın 11.’si, 7 - 11 Mayıs 2008 tarihleri arasında Bursa’da düzenleniyor.

IX. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi

Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği’nin de katkılarıyla, 20 - 23 Mayıs 2008 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek IX. Ulusal Histoloji ve Embriyoloji Kongresi’ndeyiz.

3. Romatizmal Hastalıklar Kongresi

1947 yılında kurulan Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği tarafından düzenlenen ve 14 – 18 Mayıs 2008 tarihleri arasında WOW Kremlin & Topkapı Palace, Antalya’da gerçekleştirilecek olan 3. Ulusal Romatizmal Hastalıklar Kongresi’ne katılıyoruz.

13. Avrupa Klinik Nörofizyoloji Kongresi

Türkiye Klinik Nörofizyoloji Derneği ve Uluslararası Klinik Nörofizyoloji Federasyonu tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 4 - 8 Mayıs 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan "13. Avrupa Klinik Nörofizyoloji Kongresi"ne Nihon Kohden Europe ile birlikte katılıyoruz.


Kitap Cini

16 kentte 16 kadın hikayesi...

Edebiyatın farklı alanlarında eserler veren şair, yazar Murathan Mungan’ın Anadolu’da 16 kentte geçen, 16 hikâyeden oluşan yeni kitabı Kadından Kentler raflarda yerini aldı. Mungan, Türkiye'yi ve bu toprakların kadınlarını yeni kitabı Kadından Kentler’de anlatıyor.


Kampanyalarımız

Hitachi TM 1000

Küçük, yetenekli ve kullanıcı dostu masaüstü elektron mikroskobu...

Olympus Metalurjik Mikroskoplar

Dünya Lideri Görüntü Kalitesi ve Son Teknolojiye Uygun UIS2 Optik Sistemi

Thermo Scientific Neslab

Hassas Sıvı Sıcaklık Kontrolüne İhtiyaç Duyulduğunda!


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri