Skip to content

Sayı 38, Ocak 2008

Özel Bölüm

TeleTIP Projesi Hayata Geçiriliyor.

Sağlık Bakanlığı, Görüntülü ve İnteraktif Sağlık İletişim Ağı olarak adlandırılan ‘Teletıp’ projesi ile yeni bir çağ başlatıyor. İlgili kuruluşlar arasındaki bilgi alışverişine ve işbirliğine ivme kazandıracak bu proje ile sağlık sektörüne daha kaliteli hizmet verilmesi hedefleniyor.


Haberler

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Yeni Laboratuvarına Kavuştu

İncekara, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü için en son teknoloji ve donanımı içeren bir laboratuvar altyapısı oluşturmayı amaçlayan projeyi başarı ile tamamladı.

21. Avrupa Patoloji Kongresi (ECP2007) ve 17. Ulusal Patoloji Kongresi Eş Zamanlı Gerçekleşti...

İncekara, 08 – 13 Eylül 2007 tarihleri arasında Avrupa Patoloji Derneği çatısı altında Türk Patoloji Derneği tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (ICEC) İstanbul’da düzenlenen 21. Avrupa Patoloji Kongresi (ECP2007) ile eş zamanlı gerçekleştirilen 17. Ulusal Patoloji Kongresi’ndeki yerini aldı.

Ulusal Kardiyoloji Kongresi’ndeydik

Günümüz dünyasının en büyük sağlık sorunlarından biri olan kalp hastalıkları 23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde masaya yatırıldı. Türk Kardiyoloji Derneği tarafından düzenlenen 23. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 19 – 23 Ekim 2007 tarihleri arasında Antalya Susesi Hotel’de gerçekleştirildi.

AB Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi

İncekara, Avrupa Birliği’nin 1,980,000 Euro desteği ile Türkiye’de çevre ve halk sağlığı konularında kapasite geliştirilmesi kapsamında, Sağlık Bakanlığı; Halk Sağlığı Laboratuvarları ve Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkez Başkanlığı laboratuvarlarına içme ve yüzme suları ile biyosidal analizleri için ekipman sağlanması projesini başarıyla tamamladı.

Yeditepe Üniversitesi’nde Epilepsi Kursundaydık

Cleveland Clinic ve Münih Üniversitesi işbirliğiyle iki yılda bir düzenlenen Epilepsi Kursu’nun bu seneki ayağı 06 - 08 Eylül 2007 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

TURKCHEM 2007 Kimya Sanayi Grup Fuarı’nda Sektör ile Buluştuk...

Grubumuz, önde gelen sanayi kollarımız arasında yer alan ve gelişim ivmesi gün geçtikçe artan kimya sanayine yönelik olarak 31 Ekim – 03 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen TURKCHEM 2007 Kimya Sanayi Grup Fuarı’na katıldı.

Siirt’te Fıstık için Aflatoksin Analiz Laboratuvarı Açıldı

İncekara’nın, modern proje yaklaşımı ve yüksek teknolojisi ile donanımını üstlendiği laboratuvarlara bir yenisi daha eklendi.

Jinekologların İlk Eğitim Toplantısında Yanlarındaydık

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği tarafından ilk kez düzenlenen Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Sempozyumu 25 - 29 Ekim 2007 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

Gaziantep Ticaret Borsası Zeytinyağı Analiz Edecek

GAP Girişimci Destekleme Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Gaziantep Ticaret Borsası’nın Akredite Gıda Mikrobiyolojisi ve Yağ Analiz laboratuvarı kuruldu.

Ulusal Radyoloji Kongresi’nde Göz Doldurduk

28. Ulusal Radyoloji Kongresi (TURKRAD 2007) 27 - 31 Ekim 2007 tarihleri arasında Antalya Belek Susesi Otel'de düzenlendi. Bu yılki kongrenin ana konularını ''Radyolojide Güncel Teknolojik Gelişmeler'' ile birlikte "Kanıta Dayalı Radyoloji Uygulamaları'' ve ''Radyolojide Tuzaklar '' başlıkları oluşturdu.

Kök Hücre Tedavisinde Umut Veren Gelişmeler

Tıp ve yaşam bilim sahasında son yılların en çok tartışılan konularından birini oluşturan kök hücre, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Kök Hücre Çalışma Grubu’nun, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 'Kök Hücre Sempozyumu'nda tartışıldı.

X. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

İnsanları hem heyecanlandıran hem de endişeye sürükleyen genetik alanındaki gelişmeleri yakından izleyen Grubumuz, 06 – 09 Eylül 2007 tarihleri arasında Tıbbi Biyologlar Derneği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı ile birlikte Otium Zeynep Hotel Belek, Antalya’da gerçekleştirilen X. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi’ne  katıldı.


Kısa Kısa

Bilkent Nanotam da Teknolojisini Bizimle Yeniledi

2003 yılından beri Bilkent Üniversitesi’nde nanofotonik ve nano-optoelektronik alanlarında çeşitli ulusal ve uluslararası araştırma geliştirme projeleri yürüten Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (NANOTAM) de teknolojik altyapısını bizimle yeniledi.

Hacettepe Üniversitesi ile Bir İlke Daha İmza Attık

Laboratuvar Bölümü Endüstri Grubumuzun göstermiş olduğu yüksek performans sonucu bir ilke daha imza atılarak Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne Hitachi TM 1000 SEM temin edildi. Çok önemli bir referans niteliği taşıyan bu başarının yeni başarıların önünü açacağı bilinciyle çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

TOBB Türkiye Medikal Meclis Başkanlığına Özgür İncekara Seçildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Medikal Meclisi'nin 04. Ocak. 2008 Cuma günü yapılan seçimlerinde Meclis Başkanlığı'na Genel Müdürümüz Özgür İncekara seçildi.

Yine Tecrübe Tercih Edildi

En yüksek kalite ve standartta hizmet verebilmek için İncekara tecrübesini tercih eden tüp bebek merkezlerine bir yenisi daha eklendi.

İncekara’ya Bir Ödül Daha

İncekara Laboratuvar Bölümü Analitik Grubu’na bir ödül de, 2006 – 2007 döneminde göstermiş olduğu satış performansıyla temsilcisi olduğu Atago firmasından geldi.

Kanserle Savaş için Terry Fox Umut Koşusu'nu Destekliyoruz...

Yakalandığı kemik kanseri nedeniyle tek bacağını kaybettikten sonra “kanser araştırmalarına destek sağlamak” amacıyla kilometrelerce koşan ve henüz 22 yaşında hayata veda eden Kanadalı Terry Fox adına düzenlenen “Umut Koşusu” 21 Ekim’de İstanbul’da ve 27 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirildi.

KTÜ Jeoloji Mühendisliği’ne Her Öğrenciye Bir Mikroskop

Endüstri Grubumuz, bir büyük başarıya daha imza atarak, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Jeoloji Mühendisliği’ne 30 adet polarizan mikroskoptan oluşan öğrenci laboratuvarını kazandırdı.


Yeni Ürün

Maddeleri Farklı Kılan Atomun Dünyasına Her Geçen Gün Daha da Yakınlaşıyoruz…

İnsanoğlunun tüm yaşamını etkileyecek nanoteknoloji alanındaki çalışmalar, devrim niteliğinde değerlendiriliyor. Metrenin milyarda biri anlamına gelen nanometre boyutundaki malzemelerin incelenmesi, üretilmesi, geliştirilmesi bilim ve teknolojide yeni ufuklar açıyor. Dünyada nanometre ölçeğindeki fiziksel, kimyasal ve biyolojik olayların araştırılması amacıyla fonksiyonel materyaller, cihazlar ve sistemler geliştiriliyor.


Eğitimlerimiz

Aloka Servis Eğitimi

Temsilciliğini yürüttüğümüz Aloka markasının USG sistemlerine yönelik servis eğitimi, 19 – 20 Ekim 2007 tarihleri arasında Ankara’da tamamlandı.

Foss Distribütör Konferansı Danimarka’da Gerçekleşti...

Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz Foss Analytical firmasının Distribütör Konferansı 02 - 07 Eylül 2007 tarihleri arasında Danimarka’nın Helsingor kentinde gerçekleştirildi.

Vötsch Servis Eğitimi

Vötsch ısıtma ve soğutma servis eğitimi 21 – 22 Eylül 2007 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

GE Servis Eğitimi

GE Precision RXi dijital floroskopi ve C – Kollu görüntüleme sistemi Precision MPi’a yönelik servis eğitimi 26 – 27 Ekim 2007 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Nihon Kohden Servis Eğitimi

Nihon Kohden firmasının dijital EEG – EMG cihazlarına yönelik servis eğitimi 02-03 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.


Etkinliklerimiz

2007 Geleneksel Yıl Sonu Yemeğimiz

Grubumuzun, yurt genelinde hizmet veren yedi bölgesindeki bürolarımızda çalışan personelimiz 15 Aralık Cumartesi gecesi “Geleneksel Yıl Sonu Yemeği”nde aileleriyle birlikte bir araya geldi.


Kitap Cini

Bilimin edebiyatla kucaklaşması...

Francis Crick, 28 Şubat 1953'te DNA'nın yapısını çözdüğünde şöyle demişti: 'Hayatın sırrını keşfettik.' Ancak bu sırrın ne olduğunu anlamamız uzun bir süre daha alacak, yüzyılımızın en önemli bilim dallarından birisi genetik olacak.
Bilimin edebiyatla kucaklaşması...


ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri